Led

9. ledna 2013 v 19:38 | Zdebra |  Skládáme příběh
Už je to dva roky a půl, co se začal tvořit v komentářích další příběh. Ze začátku to vypadalo hezky, ale pak se to zvrtlo. Mrzí mě, že tam později nebyla zmínka o ledové královně, která byla na začátku. Víc prozrazovat nebudu. Určitě se nasmějete. Když jsem se podívala na předchozí, tak jsem se rozhodla pro jednoslovný název Led. Původně jsem do nadpisu napsala "Příběh ledového království". I když... spíš by se to hodilo pojmenovat Chlast. Však pochopíte. Přikládám i novou anketu.
Dodatek: Teď mě napadlo, že když je nadpis Led, tak by se to hodilo do tématu týdne (Živel), ale spíš se to tam nehodí.Byla krásná zimní noc, měsíc svítil tak silně, že nebylo poznat, že je tma. Vlci už se scházeli, aby o půlnoci začali výt. A osamělá postava si tiše vykračovala na kraji lesa. Měla bílé šaty utvořené ze závojů a byla pleti bledší než sníh, její dlouhé havnarní vlasy jí energicky vlály a její krok byl lehčí, nežli třpytivé vločky, které se snášely do sněhových závějí všude kolem. Kdesi v dálce zavyli vlci a ve stínu měsíce se objevil jezdec. Dojel k oné postavě, pohlédl do dívčiny tváře a náhle oněměl, její velké oči jako by jej hypnotizovaly, byla jako z jiného světa. Náhle zamrzl. Byla to ledová královna, která, byla po celém kraji proslulá nejen dechberoucí krásou, ale i krutostí k obyčejným smrtelníkům. Nebyla tak krutá, jak se zdálo. Nemohla za to, že jí byla udělena tahle moc. Ještě silnější byl její hlas, který, náháněl hrůzu všem opovážlivcům, ničícím její dílo vytvořené v zimní noci. Pro jiné bytosti byl její zpěv něčím nádherným, nadpozemským. Bohužel byla prokletá. Když se jí někdo podíval do jejích mrazivých, ledových modrých očí, zmrznul.

Z jezdce byla ledová socha, avšak další den ráno jel okolo mocný maestro Finlandia, napůl bůh a napůl člověk, jemný ale přitom silný, vynikal nad své soukmenovce. Spolu se svými sluhy odvezli sochu do paláce mocného Finlandie a jeho ženy Koskenkorvy. Hned sochu uložili ke krbu. Po pár hodinách, kdy socha roztála, zjistili, že je to už jen čistý led, jezdec zmizel, ale objevili vodu! Ne ale ledajakou vodu, tato byla z ledu, lepší než jakákoliv jiná.

Jeho půvabná žena Koskenkorva vzala do drobných dlaní číši, která stála na stole. Nabrala trochu vody a ochutnala. Hned nabrala svému manželovi Finlandiovi a ten nabral dalším lidem v místnosti. Když se všichni napili, zjistili, že tohoto krásného nápoje neubývá. Všichni v zemi od té doby měli co pít, ovšem jak už to tak bývá, po nějaké době se začaly objevovat první záporné upomínky - "není tam žádný alkohol" nebo "voda je infikovaná a špinavá" či snad "můj soused má vody víc než já" - a tak vznikly první skupiny s názvem Antivoda a Podpořchlast, vylepily si první plakáty, vytiskly si antitrička a rozhodly se kandidovat.

Finlandia a Koskenkorva ledovcovou vodu využívali k výrobě vodky a velmi se jim dařilo. Když se dozvěděli, co se děje venku, museli zasáhnout. Poněvadž se novým konkurentem vodky stala Becherovka za podpory českého maskota Miloše Zemana. K maestru Becherovi se pak přidaly ještě doutníky značky Dunhill, podporované mocným Schwarzenbergem, to si ovšem vodka nemohla nechat líbit a tak kandidovala za stranu "Božkov".

Blížily se volby a strany mezi sebou válčily. Ovšem Božkov uspořádal ve Vizovicích festival Masters of Rock. Samozřejmě myslel na to, že by mohlo být i mnoho odpůrců a tak se chytře zakamufloval pod název Hruškovice. Sjeli se všichni metalisté z širého kraje, aby vzdali poctu nejmocnějším Bohům metalové sféry. Ovšem stalo se něco neočekávatelného, nepili tam Bechera ani Hruškovici a ani dokonce Slivku, pili tam Božkov! Bylo by z toho národní pozdvižení, ale protože headliner festu byl Finlandia, který se vším souhlasil, nemohl nikdo nic říct. Uplynul první den, druhý den, třetí den, čtvrtý den. Za týden byly volby a kdo vyhrál? Božkov. Finlandia a Koskenkorva uspořádali ve svém paláci ples. Během zahajovacího tance byla nealkoholická volenka, což dohnalo Koskenkorvu k infarktu. Ale protože byl manžel Finlandia, zrovna ve společnosti své milenky knežny Whisky z Irska, nikdo si ničeho nevšiml. Jenže kde se vzal, tu se za oknem skrýval paparazzi Absinth. Vyfotil celou událost svým novým kanónem (myšleno velmi kvalitní fotoaparát) značky Canon a další den vyšel v nejspolehlivějších novinách - Blesku - zničující článek o nových dudách slečny Whisky z Irska.

Když služebnictvo Finlandiovi ke snídani přineslo noviny, byl v šoku. Okamžitě noviny vyhodil, aby je jeho choť Koskenkorva a syn Absolut nic nezjistili. Koskenkorva však následujícího rána zjistila nemilou věc a to, že ztratila snubní prstýnek! Lekla se, jestli ho služebná omylem nevyhodila, když uklízela a tak se honem koukla do koše. Našla Blesk! Se slzami začala číst. Nemohla tomu uvěřit, že by jí něco takového manžel provedl. Musela to před svým synem schovat. Kdyby se tohle dozvěděl, zničil by všechnu vodku v zemi a tím by zničil svou rodinu.

Whisky zatím byla na rande se svým snoubencem Mojitem. Mojito se ale z Blesku dozvěděl o jejím románku a strhla se neskutečná hádka, která vyvrcholila tím, že Mojito je zženštilý. Mojito se urazil a odjel. Whisky potřebovala utěšit, tak zavolala mocnému Finlandiovi, aby se sešli v motelu. Telefon ale zvedla Koskenkorva. Koskenkorva slaďoučce řekla, že Whisky byla pro jejího milovaného jen povyražením z nižších vrstev a že už všichni ví, že její původ je řízlý Džusem, Brusinkovým Džusem. A tak není vhodné aby někdo jako ona se nadále ukazoval v jejich honosném obydlí.

Whisky byla mrzutá, šla do stodoly a ze žalu začala pít Belgické pivo. A po několika desítkách lahví si všimla jednoho pevného trámu a jednoho silného provazu. Vytvořila na něm uzel a šla se oběsit, ovšem lano nebylo tak pevné jak se zdálo, utrhlo se s ní a Whisky spadla přímo do koňského lejna. Uklouzla a rozbila si hlavu. Její výkřik zaslechl syn Finlandie a Koskenkorvy Absolut a jakmile ji poprvé uviděl, řekl si "to je ale smrad!"

Absolut byl na návštěvě u Whisčiné sestry Vincentky, se kterou byl zasnoubený. Rychle Vincentku zavolal, aby, umyla Whisky a popřela všechny lži, co řekla o jejich rodině jeho matka. Whisky ale odmítala jakkoli spolupracovat a bavit se s nimi a v duchu spřádala plán, kterým by se navždy zbavila Koskenkorvy. Absolut a Vincentka přemýšleli, co dělat. Najednou Whisky otevřela Whisky a pořádně si lokla. Žhavá chuť whisky se jí rozlévala v celém těle až do poslední buňky. Najednou se zjevila Tarja, vytrhla whisku od úst, podala místo ní Finlandiu a řekla: "když už piješ, tak aspoň pořádně!" Když Whisky ucítila jemnou chuť Finlandie, měla dojem, že už nikdy nechce přestat. Byla to láska na první chuťovou buňku. Vincentka a Absolut měli o Whisky strach. Jakmile Absolut uviděl Finlandii, kterou už velmi dobře znal z dřívějška, začal se o Whisku skutečně strachovat a vytrhl jí láhev z ruky. I když jeho otci by se to nelíbilo, vylil obsah lahve do kanálu. Zavolal do protialkoholické léčebny, aby si pro Whisky přijeli.

Další den přišel jednadvacátý prosinec 2012 a nastal konec světa. Teplota vzduchu vzrostla na 666 stupňů, alkohol se vzňal a voda se vypařila hned po něm. Všichni se proměnili v pekelnou páru, ale do pekla se rozhodně nedostali. Ještě několik dní všichni stoupali až k nebesům. Ovšem někteří se proměnili v prach a skončili v pekle. Avšak někteří jedinci vybraní samotnými Bohy vešli do Valhally a tam budou na věky pít medovinu!

Jestli chcete, můžete si přečíst i předchozí příběhy s názvy Kanibalka a Samotář. Ono to zní skoro jak jeden název a nezní to špatně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chcete společně složit v komentářích další příběhy?

Ano
Ne

Komentáře

1 vivienne | Web | 11. ledna 2013 v 21:12 | Reagovat

xD koho by napadlo, že se to takto zvrhne xD

2 Liliana von der Heide | Web | 12. ledna 2013 v 10:44 | Reagovat

Příběh s nečekaným vývojem :-D Ale dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________