Masters of Rock - 13. 7. 2013 - sobota

31. července 2013 v 12:30 | Zdebra |  Zážitky

V sobotu ráno jsem si k snídani koupila dalamánky a šunku. Snědla jsem jen jeden a druhej jsem si chtěla nechat na kopec. Ale tam jsem jaksi neměla chuť, tak jsem si řekla, že si to nechám na později. Relaxovala jsem ve stanu se sluchátkama a šetřila si síly na později. Kolem poledne mi Lenka z fóra napsala, že na SSOGE je uprostřed první řady, tak sjem se vypravila do areálu. V sobotu jsem si už obula glády, a hned jsem se cítila pohodlněji oproti těsným botaskám. Jenže z kopce mi to stejně dřelo do achylovky, takže puchýřek ožil. Ale nebylo to tak hrozný. Jen to kulhání o pár dní později... Cestou jsem si koupila bramborové mřížky a vůbec nebyly mastný. Chutnaly mi. Stoupla jsem si u nádraží do stínu, abych nejedla za chůze. Pak jsem napsala Verče, jestli si nedáme sraz. Nakonec jsme se domluvily, že po Desmod.

Vždycky cestou do Alberta (nebo někam na náměstí) pozoruju v řece kachny. Teda pokud nejdu druhou cestou.


Do první řady jsem se dostala hned. Je to jednodušší, když jsou tam mezírky a když tam jdu za někým. Silent Stream of Godless Elegy zrovna zvučili. Tuším, že jsem se na ně chtěla jít podívat v roce 2010, ale buď do jejich koncertu zbývalo moc času a nebo už bylo po něm, tak jsem šla zpátky. Ale tehdy jsem ještě byla takovej metalovej začátečník, když jsem na MoRu byla jen kvůli Tarje a skoro nic jsem z toho neměla (víc jsem z toho měla ze zvukovky). Vyfotila jsem si moderátora. Loni jsem asi zapomněla. SSOGE moc naposlouchaný nemám, ale koncert se mi líbil. Jsem ráda, že jsem si před odjezdem na poslední chvíli všimla té zkratky a dosadila si, co znamená. Chtěla jsem zůstat i na Desmod, ale nechtělo se mi čekat, tak jsem už šla k autogramiádám, kde už Verča čekala. Zašly jsme si na záchod a když jsem stála ve frontě, tak zrovna začala písnička Lavíny, kterou znám z Paneláku, takže jsem se hned rozsvítila jako vánoční stromeček se slovem "Panelák!".
Dále na řadě byli Amaranthe, ale ani jedna je moc nemusíme, tak jsme se šly projít do uličky s oblečením, kde jsem si koupila finskou vlajku. Zašly jsme si do stanu MoR café, jestli tam není něco na obrazovce, ale byla vypnutá. Dala jsem si čaj. Na stole byly noviny, tak jsme si je prolistovaly a prohlídly si obrázky. Neměly jsme jaksi energii na čtení. Udivilo mě, že uklízecí četa ty noviny pak vyhodila. Takový plýtvání... Si to mohl ještě někdo prolistovat. Potom jsem si dala párek v rohlíku a šly jsme na pivo. Ta cena 80 Kč byl šok. Sedly jsme si a na obrazovce se už objevili Brainstorm. Jak jsem to pila rychle, tak se mi pak motala hlava, ale dokázala jsem jít rovně a stát na jedné noze. Tak dobrou mám rovnováhu.

Loni bych nechápala, jak se můžu letos vzdát první řady...Když jsem před pár dny zjistila, že ve Waltari je Kimmo Korhonen z Amberian Dawn, tak jsme se vydaly na autogramiádu a nechala jsem si podepsat vlajku. Vyfotila jsem se s ním a na "Kiitos" mi odpověděl "Ole hyvä". A klávesák mi pak tu vlajku složil a podal mi ji a řekl "Prosím." Potom jsme se šly podívat mimo areál, abychom si našly místo někde k sezení a ve stínu, ale pak jsme šly hned zpátky a u autogramiád se s někým Kimmo bavil. V davu bylo zas plno kuřáků, že jsem si myslela, že radši odejdu. Ale nakonec jsem zůstala. A jak se mi tvorba Waltari moc nelíbí, tak koncert byl super. Akorát ten zvuk nic moc, což možná pro mě bylo lepší. Potom jsme se šly zas někam projít a na záchod. Opět jsem si naplnila vodu do flašky, takže jsem ušetřila. Koupila jsem si kornout česnekových brambůrek a nebylo to tak mastný, jak jsem čekala.

Kimmo Korhonen z Amberian Dawn a Waltari a dalších finských skupin (a má kočky)Kimmo mluvící finsky při zkoužce

Waltari


V publiku nechyběla finská vlajkaZašly jsme se podívat k vedlejšímu pódiu, kde zrovna hrála česká skupina The Snuff. Hráli dobře, asi si od nich někdy ještě něco pustím. Moonspell nezněli špatně, když jsme šli okolo. Sedly jsme si u autogramiád a odpočívaly. Někteří lidi už čekali na autogramiádů Lordů. Na ně jsme pak stály na boku a já jsem občas něco vyfotila přes plot, kterej jsem měla jako stativ. A jedna fotka se mi docela povedla. Během koncertu jsme si šly stoupnout do fronty na autogramiádu, když už jsem měla tu vlajku, a taky se tam samozřejmě objevili kuřáci... Šla jsem si teda koupit pivo, abych to něčím přebila. U stánku mi byla položena otázka "Where are you from?", když sjem přes sebe měla vlajku. Odpověděla jsem, že z Česka. Bylo zajímavý, jak si všichni mysleli, že jsem Fin. Asi tu vlajku budu nosit častěji. Vezmu si ju na Tarju do Olomouce. A snad bude možnost si ji nechat podepsat. A pak se budu procházet s vlajkou po Olomouci. Na autogramiádě jsme se samozřejmě nedostali na řadu. Lidi se cpali ze všech stran. Jakmile jsme se dostali k zábranám, už to skončilo. A ten den jsem porušila moje pravidlo, že na autogramiády kašlu. Ale i tak se to nevyrovná setkání po koncertu.

Foťáček mě překvapilPotom jsme se s verčou vydaly na její louku, aby mi dala spark speciál, kterej u nás nikde nebyl. Kopec byl prudkej. Nechtěla bych tam být, kdyby pršelo. Byla by bahnitá cesta. Ale jinak tam byl docela klid. Cestou zpátky jsem si nad sebe dala vlajku, aby vlála. A pak mě ještě Verča vypovodila k cestě na mou louku. Cestou jsem si ještě dala čaj. Na louce jsem vlezla do stanu a šla spát. Původně jsem chtěla jít ještě na Masterplan, ale únava je únava. Jak jsem loni mohla vydržet až na Pain? Naposledy jsem se ve Vizovicích vyspala...

Fotky mám na rajčeti.Dále si můžete přečíst:
Články v historii:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne | Web | 1. srpna 2013 v 15:55 | Reagovat

Tu fotečku s tím finským krasavcem ti vážně závidím :-) Sluší vám to tam oběma. :-)

2 Zdebra | Web | 1. srpna 2013 v 16:49 | Reagovat

[1]: dík

3 Lawiane | Web | 1. srpna 2013 v 22:16 | Reagovat

Dobrý fotky. :) Ole hyvä, říkám dětem, když mi poděkují za jídlo... ačkoli to moc nedělají, i když by měli. :D

4 Anička | Web | 5. srpna 2013 v 21:06 | Reagovat

Bramborové mřížky? Co to je za jídlo? Nic takového neznám..

5 Zdebra | Web | 5. srpna 2013 v 23:35 | Reagovat

[4]: něco jako brambůrky, jen to má mřížky a není to tak tenký.

6 Liliana Landštejnská | Web | 10. srpna 2013 v 22:04 | Reagovat

Ten Kimmo je docela fešák...

7 Zdebra | Web | 11. srpna 2013 v 18:49 | Reagovat

[6]: To je. A má rád kočky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________