Hudební objevy v roce 2014 (1. část)

12. ledna 2015 v 19:43 | Zdebra |  Hudba k poslechu
Od té doby, co mám Spotify, objevuju zas další a další hudbu k poslechu. Před pěti lety jsem to tak měla s last.fm. Jo, ten čas letí. Dost doporučených skupin si pustím i teď. Loni jsem prozkoumala Spotify, takže jsem si objevy mohla hned pustit. Jenže jich bylo tolik, že mám letos a příští rok ještě co dělat. A to ještě přijdou další objevy.

Jelen - JelenZe začátku jsem si nemohla vzpomenout, co jsem loni vlastně objevila, ale pak to přišlo postupně. Nejdřív Jelen, a hned se mi všechno ostatní vybavilo, že jsem si sepsala seznam asi 30 jmen. Příznám, že mi jako pomůcka posloužilo last.fm, jinak bych dala dohromady asi 7 jmen.

Jelen

To si tak jedno letní odpoledne poslouchám na Spotify, a najednou reklama, ve které se spustí "Zabil jséééém v lese jelenááááá" a já jsem byla v šoku, že je tam i reklama na hudbu, kde se hraje na hudební nástroje. Rychle jsem si na to klikla, a po reklamě si to pustila a ještě jsem to poslala Ině.

Jelen, Jana Kirschner - Co bylo dál?

Imperial Age

Imperial Age jsou ruská skupina, která předskakovala Tarje na některých ruských koncertech, takže jsem si je ze zvědavosti pustila. Zaujal mě jejich zvuk, trošku mi připomínal finské Ensiferum. Zařadila jsem si je do playlistu a určitě si je ještě někdy poslechnu.

Imperial Age - Wings of Your Heart

Neopera

Německá skupina, která je u stejného vydavatelství jak Tarja, tak mě nemohli minout, když EarMusic sleduju na facebooku. A pokud jsem to dobře pochopila, tak zpěvačka Nina má ráda Tarju.


Neopera - The Marvel of Chimera

Greedy Invalid

Jednoho dubnového dne jsme měli s Tarjistama sraz v Brně, a v to odpoledne se rozhodlo, že půjdem na koncert Interitus a dalších skupin. A tam mě zaujali Greedy Invalid.

Greedy Invalid - Sand Castle

Gloryhammer

Masters of Rock 2014 se mi vždycky vybaví, když se řekne název této skupiny. A do toho se mi ještě vybaví déšť. Seděla jsem s Verčou ve velkém stanu u obrazovky, když pršelo, a skupina nás zaujala. Šetřily jsme si síly na večer, proto jsme k pódiu nešly.

Gloryhammer - Agnus McFife

Gloryhammer - The Unicorn Invasion of Dundee

Savn

Kdo zná Midnattsol, kde zpívá Carmen, sestra Liv z Leaves' Eyes, tak ví, že založila novou skupinu, které vyšlo první album. Dá se to vlastně počítat mezi objevy?

Savn - Hang On


Protože by článek byl dlouhej, rozhodla jsem se jej rozdělit na tři části, když má zhruba tři stránky textu. Příště se těšte na nějakou tu trailerovou hudbu.

A jaké jsou vaše hudební objevy?
Rádi objevujete novou hudbu, nebo se raději držíte těch svých nej?
Znáte něteré ze zmíněných skupin?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M. | Web | 14. ledna 2015 v 14:49 | Reagovat

Nepoznám, nepoznám, nepoznám. Takže to idem napraviť a všetky si pustiť. :) Čo sa týka mňa, tak ja veľmi hudbu novú neobjavujem, alebo teda skôr interpretov, držím sa svojho, ale keď v rádiu začujem nejakú fajn pesničku, tak si ju pustím a občas ma zaujmú aj druhé pesničky toho interpreta. :)

2 Amálka | Web | 14. ledna 2015 v 18:04 | Reagovat

Také se spíše držím svého, proto jsem občas překvapená, když mě náhodou osloví něco nového. Z těch Tvých se mi nejvíc líbí Greedy Invalid.

3 Zdebra | Web | 14. ledna 2015 v 21:40 | Reagovat

[1]: [2]: Jo, někdy je náhodné objevení lepší než úmyslné. Když si většinou řeknu, že si pustím podobné interprety, tak se málokdy trefím do něčeho, co by mě chytilo.

4 bludickka | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 19:49 | Reagovat

Většinou se držím svých oblíbených kapel, ale jsem ráda, když semtam objevím něco nového. Většinou na nějakém koncertě nebo přes bandzone.cz. Z tvých tipů mě asi nejvíc zaujali Imperial Age :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________