Hudební objevy v roce 2014 (3. část)

26. ledna 2015 v 18:44 | Zdebra |  Hudba k poslechu
Je tu poslední část mých hudebních objevů v loňském roce. V první částibyl metal a Jelen, ve druhé jsem se zaměřila na trailerovou hudbu. Dnes tu máme od všeho něco. Metal, filmová hudba, klavírní hudba. A na závěr něco, co vás možná u mě šokuje.


Rachel Portman

Jestli znáte film Vévodkyně (The Duchess), tak tahle skladatelka složila tu pěknou hudbu. Spotify mi celkově ulehčilo hledání filmové hudby.

Rachel Portman - The Duchess

Julie Delpy

A máme tu další skladatelku. A aby toho nebylo málo, i herečku, scénáristku a režisérku. Jestli znáte film Hraběnka (nebo Čachtická paní; The Countess), tak budete vědět, že je to představitelka hlavní role.

Julie Depy - The Cage

Ernesto Cortazar

Postupně jsem se od všeliaké té klavírní hudby doklikala k tomuto skladateli, konkrétně k albu Silver Moon, které má krásné melodie i obal alba, který opět nezklamal v mém rozhodnutí, co si pustit jako první.
Dodatek po pár dnech od napsání: Už vím, kde jsem k němu přišla. Našla jsem nějakou verzi Time to Say Goodbye a pak další skladby.

Ernesto Cortazar - Silver Moon

Eternus

Při procházení nových alb mě zaujal obal jednoho alba od této power metalové skupiny z Chile. Jo, zase ten obal byl lákadlem. Za tu dobu, co poslouchám metal, si umím zhruba představit podle obrázku, jaký žánr na tom albu je, a jak by mohli přibližně znít.

Eternus - Forever

Pellek

To bych nebyla já, abych zas nepřišla s někým ze Skandinávie. Tentokrát je to Nor, který i předělal pár známých písní. Už dřív jsem viděla někde jeho logo, ale až na spotify jsem si ho pustila. Jeho předělávky se mi líbí.

Pellek - Barbie Girl

Pellek - Ever Dream

Nevergreen

Někde v diskuzi o jedné nejmenované finské skupině někdo doporučoval tuhle maďarskou skupinu, když jim vyšlo album, tak jsem si je našla na Spotify, a nezněli zle. Vidím, že i předělali Frozen od Madonny. Jejich verze se mi tak nelíbí jako verze od Free Fall. Ale jsou tam pěkné vokály v pozadí. A taky předělali O Fortuna.

Nevergreen - Szemet shemért

Heavysaurios

Kdo zná finské Hevisaurus, tak už asi tuší, co očekávat. Tento metal pro děti okopírovali i v Argentině. Hudba stejná, jen texty jsou ve španělštině.

Heavysaurios - Ejercito de Dinosaurios
(verze od Hevisaurus - Räyh)

Dragony

V létě jsem se nějak dozvěděla, že v této skupině je nynější zpěvák z Visions of Atlantis.

Dragony - Burning Skies

City of the Fallen

Trailerová hudba...

City of the Fallen - Elohim


City of the Fallen - Eye of the Beholder

Age of Artemis, Thaurorod, Alwaid

Rovnou tři metalové skupiny, které jsem si loni pustila, ale podle názvů si už nevybavuju, jak zní. Jen vím, že stojí za zmínku.

Age of Artemis - Broken Bridges

Thaurorod - Heart of the Lion

Alvaid - Hei! Aa-Shanta 'nygh!

Alwaid - Never Ending Story (Within Temptation Cover)

A na závěr...

Armin van Buuren & Sharon den Adel - In and Out of Love

Když jsem na to poprvé narazila na facebooku, hned jsem to po sekundě vypla. Ale jak jsem se začala v létě psychicky připravovat na tábor, kde měly být i diskotéky (nakonec jsem tam nejela), tak jsem narazila na tohle a pustila jsem si to celé a pak i víckrát. Líbí se mi hlavně ten rerén. Mohli by to WT někdy předělat. Na blog ale dávám verzi s orchestrem. Na studiovce se mi moc nelíbí začátek.

A kde vy nejčastěji objevujete hudbu?
Čím vás hudba nejčastěji zaujme?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. | Web | 27. ledna 2015 v 20:00 | Reagovat

Ha, ha, tá barbie girl ma pobavila. :D Zaujímavé, postupne si to vypočuvavam, pretože môj nb je málo výkonný. :(

2 Zdebra | Web | 28. ledna 2015 v 1:13 | Reagovat

[1]: To znám, proto moc nemám ráda poslech hudby na youtube.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________