Hudební objevy roku 2015

18. ledna 2016 v 15:59 | Zdebra |  Hudba k poslechu
Loni jsem si každý hudební objev zapisovala. Vznikl z toho docela dlouhý seznam. Ale určitě se najde něco, co jsem si nezapsala. Loni byly 3 články, letos nejspíš budou 4, možná víc. Většina jmen ze seznamu mi nic neříká, tak si to všechno musím znovu pustit. První článek jsou skupiny, co si pamatuju nejvíc nebo je i dokonce poslouchám. Jedna věc je to objevit a říct si, že je to super, druhá věc je zůstat u poslechu.



Folkstone

Pamatuju si, jak jsem se rozhodla, že pojedu do Hodonína na Made of Metal. Bylo to na Epice, když se tam rozdávaly letáčky. A tak jsem si pak doma na Spotify pouštěla skupiny, co tam budou, abych si mohla v programu zvýraznit, na koho z neznámých půjdu. A Folkstone byla první skupina, co jsem si pustila a líbili se mi. A koncert byl ještě lepší.

Hrají folk metal. Jsou z Itálie. Mají italské texty, takže je to nezvyklá kombinace.





Sinners Moon

U festivalu Made of Metal zůstáváme. Bylo tam dost objevů. Jedním z nich je slovenská symphonic metalová skupina Sinners Moon.




SonusVena

Opět zůstáváme u festivalu Made of Metal. A opět další skupina se zpěvačkou. Tentokrát z Polska. Škoda, že hráli před Turisas, jinak bych zůstala na celej koncert. Mluvili polsky i česky. Album zatím nemají, pokud vím.



Signum Regis

Další skupina, co byla na festivalu Made of Metal. A opět další Slováci. Slovenských skupin tam bylo dost. Tentokrát bez zpěvačky.


Alia Tempora

Opět skupina, která byla v Hodoníně. Pochází z Brna.


Fleshgod Apocalypse

Poslední objev z Made of Metal. Tentokrát je to trochu tvrdší metal, ale pro moje uši zněli libozvučně, když jsem zrovna odpočívala v kempu. Hlavně mě okouzlili, když se ozval soprán. Pro ten mám slabost. Pak jsem se na ně šla podívat a zvuk už byl horší. Proto jsem se vzdálila, ať líp slyším. Snad někdy přijedou třeba na MoR.

Nejde vybrat jednu písničku, to se musí slyšit naživo. (Navíc toho poslouchám tolik, že jsem si je ještě nestihla tak naposlouchat)

Tri State Corner

Posuneme se k jinému festivalu. Kdo tam byl, tak ví, že je řeč o Masters of Rock. Tam mě zaujala tahle skupina. Z Německa.


Melted Space

Opouštíme festivaly, ale u koncertů dál zůstaneme. V Říjnu byli v Praze Leaves' Eyes a s nimi přijeli nejen Diabulus in Musica (které jsem si na MoM oblíbila), ale i pro mě neznámá skupina (nebo spíš projekt?) Melted Space, ve které zpívá i Clementine, kterou můžete znát ze Serenity nebo z dnešních Visions of Atlantis.



To je pro dnešek vše. Ještě by se jeden objev z Made of Metal našel - Månegarm. Taky jsem i přišla na chuť skupinám, o kterých jsem věděla, že existují, ale nikdy předtím mě tak nenadchli jako po koncertě. Např. Carpatia Castle nebo Wishmasters.

Příště se budu věnovat skupinám, co jsem objevila na ruských stránkách, kam chodím. A přidám ještě jeden německý revival Nightwish.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liliana Landštejnská | Web | 24. ledna 2016 v 17:27 | Reagovat

Žádnou z uvedených skupin neznám, takže pro mě jsou to určitě novinky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________