Hudební objevy roku 2015 - třetí část

9. května 2016 v 17:59 | Zdebra |  Hudba k poslechu
Jsou tu další moje objevy. Původně jsem jich měla na tento článek v plánu deset, ale trvalo by mi dlouho, než bych vyhledala vhodné ukázky a něco k tomu připsala, tak jsem to rozpůlila. A možná mám ještě v zásobě další objevy, ale z toho seznamu, co jsem si psala během roku, jsem vybrala ty názvy, co mi aspoň něco říkají. Někdy si musím udělat čas na to, abych si poslechla i ty neznámá jména.Rose Avalon

Začneme Španělskou symfonickou power metalovou skupinou. Trochu s nádechem folku. Se zpěvačkou. S těma už musím být nudná, že? A teď jak je poslouchám, si říkám, proč jsem je do svého kilometr dlouhého playlistu nezařadila někam vejš!
Vznik kapely je v roce 2013, mají jedno album. Na Metal-archives jsem se dočetla, že název mají po zpěvačce.

Na youtube samozřejmě tu písničku, co jsem si teď pustila, nemůžu najít. Ale vidím, že tam mají video I Wish I Had an Angel. Tak už chápu, že jsem je objevila.


Kdo má Spotify, může si to hned pustit. Kdo ne, může si to vyhledat jinde.

Secret Sphere

"Dlouho" tu nebyla žádná italská skupina, že? Secret Sphere hrají Melodický power/progressive metal. Za mikrofonem mají zpěváka. Existují už od roku 1997, takže mají už dost alb. Mám pořád co objevovat. Spotify mi v tom snad pomůže.


Diskelion

Přesouváme se do Británie. Diskelion jsou symphonic metalová skupina založená v roce 2012. Zatím mají jedno album, které jim vyšlo v roce 2014. Objevila jsem je na Bandcamp.com, kde je album k poslechu nebo ke koupi. Bacha, mají zpěvačku!


Hm, nějak mi to chvilkama připomíná Bye Bye Beautiful od NW.

Cronica

A jsme v Polsku! Jednou jsem na facebooku narazila na předělávku písně Herr Mannelig, kterou znám hlavně od skupiny Haggard, tak jsem si ji pustila a jejich verze se mi líbila. Dokonce je v polštině, takže to byl trochu nezvyk. Pustila jsem si ještě další písničky, co jsem našla. Jedná se o folk metal. Je to docela nová skupina, vznikla v roce 2014. Zatím mají jen jedno EP. Snad jim to dlouho vydrží.


Creinium

A je tu konečně nějaká finská skupina. Pozor, jedná se o Technical Melodic Death Metal! Vznikli v roce 2012 a mají jedno album, které jim vyšlo letos. Do té doby jim vyšlo demo, singl a EP. Podle Metal-archives mají momentálně jednoho člena.To je pro dnešek vše. Příště mám v plánu skupiny: Rosa Nocturna, Ashentide, Whorion, Grand Lux a zavítáme i k trailerové hudbě v podobě Epic Kingdom. Dál se uvidí. Nebo mám dát trailerovou hudbu zvlášť a místo EK přidat další metalovou skupinu? V tom případě Lord Vampyr.

Znáte nějakou z uvedených skupin?
Doporučili byste mi nějakou další skupinu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharrie | Web | 24. května 2016 v 11:41 | Reagovat

Ty kapelky zní celkem zajímavě. I já jsem loni i letos objevila pro mě něco nového, co jsem sice znala podle názvu, ale ne podle poslechu a nemůžu se toho nabažit :-)

2 Zdebra | Web | 24. května 2016 v 13:19 | Reagovat

[1]: Jo, to tak bývá. Často vidím známá jména, ale nechce se mi je pouštět. Později je někde třeba uslyším nebo uvidím a už to jede a říkám si, proč jsem si to nepustila dřív. :D Jen mít tolik času poslouchat všechno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________