Jak jsem šla fotit veverku

20. května 2016 v 17:59 | Zdebra |  Zážitky
Jednoho deštivého rána jsem šla ve Vyškově do zámecké zahrady načerpat trochu klidu a viděla jsem veverku! Tu zrzavou. Ale hned zmizela. Pak jsem ale viděla ještě jednu, možná to byla ta samá, možná jiná. Foťák jsem samozřejmě neměla. Nijak neutíkala. Jen byla na stromě a dívala se na mě. A já na ni. Potom se ukázala ještě jednou na jiném stromě a za to by byly fotky! Jen bych musela mít foťák. Tak jsem si řekla, že příště vezmu foťák.
Foťák jsem příště vzala. Veverka ale nepřišla žádná. Ten týden jsem nenosila brejle, tak je možné, že jsem ju jen neviděla. Ale mně neunikne žádnej pohyb! Takže musela být ukrytá někde v korunách stromů. A určitě se smála. Čekala jsem, že na mě hodí nějakej ořech nebo něco. Pak bych se divila, proč padá ořech z buku. Pořídila jsem aspoň pár fotek ze zámecké zahrady. Byl to pěkný slunečný den (tuhle větu bych před pár lety vůbec nenapsala!) a tak jsem v zámecké zahradě nebyla sama, proto taky nemám tolik fotek.

Vrátila jsem se tam minulý týden ve čtvrtek. Půl hodiny jsem fotila kosy a další ptáky. Dokonce i páv přiletěl ze zoo na zídku! A pár holoubků se taky ukázalo. Veverka se uráčila přijít až po půl hodině, kdy jsem se chystala k odchodu! A nebyla zrzavá, ale šedá s bílým břichem! Takže nebyla tak dobře vidět. Všimla jsem si jí, protože u stromu se něco pohlo, nebo ten strom vypadal jinak než předtím. A tak jsem s radostí namířila foťák a nemohla nic vyfotit. Veverka byla čilá a skoro neviditelná. Pár fotek se mi ale přece jen "povedlo".A aby toho nebylo málo, ten den byl zrovna na radnici den otevřených dveří, tak jsem se vydala na věž. A teď se podržte: neměla jsem závratě! A to tam je jen tenké zábradlí! Nejspíš to bylo tím, že dole nebylo moc pohybu. Když jsem byla malá a byla pouť, tak jsem se tam cítila nepříjemně, protože tam bylo i nahoře moc lidí. A pamatovala jsem si ty dveře, kterými se šlo do schodů k věži! Vybavilo se mi to, a to mi tehdy bylo tak pět. Dvacet let zpátky! :D Možná mi už ale bylo víc, to si nejsem jistá. Dolů jsem šla pomalu, aby se mi pak neklepaly nohy. A samozřejmě jsem si namohla přední stranu stehen jak kdysi v Olomouci. Schody byly moc vysoké a prudké. Ale nepřišlo mi to nijak moc vysoko. Nahoře byl takovej klid! Kdyby to šlo, chodím na takové místo často.


Fotky dodám do dalšího článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 korela | 29. května 2016 v 10:55 | Reagovat

Jo v Olomouci tam byl pěkný výhled, jen se moc lidem nahoru nechtělo. :D I v Pardubicích na Zelené bráně pěkný výhled.

2 Zdebra | Web | 29. května 2016 v 12:39 | Reagovat

[1]: A to je škoda. O hodně přišli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________