Metalfest 2016 - den třetí

7. července 2016 v 15:57 | Zdebra |  Zážitky
Neděli zapsanou nemám. Cestou se mi to pak nechtělo sepisovat, což je škoda. Musím se spolehnout na můj mozek.

Ráno jsem se opět dopravila do centra, ale tentokrát jsem šla do Plazy na WC a do Alberta. Koupila jsem si banány a pomazánku, tentokrát kari s ananasem a dvě kaiserky se špaldou, aby se ta pomazánka líp vytírala. Když jsem šla kolem plánku, zahlídla jsem, že ve druhém patře je Ugova šťáva, tak jsem tam rychle vyjela a dala si... dvojku? Už nevím. Ceny byly, tuším, jako v Brně. Sedla jsem si a pochutnala si. Pak jsem v klidu šla ven. Přes amfiteátr. Tam se mě někdo ptal, jestli nemám nějakej dlouhej papírek, tak jsem vytáhla blok a chystala se uškubnout papír, jenže on měl na mysli papírek, do kterýho by si zabalil tabák... Ble. Proč si to radši kuřáci nebalí do nějakýho listu? Nebo proč si z toho nevyrobí pomocí vody nějakou tyčinku? :D

Cestou k areálu tentokrát odbočila vlevo. Minule jsem šla vpravo. Obě cesty tam vedou. Pak jsem potkala křižovatku, po které jsem šla ve čtvrtek. A fascinoval mě tam jeden obrovskej strom. Vypadal, že je to asi několik srostlých kmenů. Siamská stromí čtyřčata? Ve stanu jsem si snědla jednu kaiserku s pomazánkou a asi jeden knekebrot, když už jsem je měla. Kaiserku jsem si nechala na později.


Do dvanácté, kdy měli mít autogramiádu Visions of Atlantis, to utíkalo pomalu. Šla jsem si trochu nabít mobil, ale nebavilo mě tam stát a dusit se. Na autogramiádu ještě nikdo nečekal, tak jsem šla do areálu a koupila jsem si CD Battle Beast - Unholy Savior. Pak jsem se ještě stavila ve stanu, rozloučila se s Kajčou, která se už chystala domů, protože byla nemocná, pak jsem si ještě rychle zašla na záchod a pak frrr na autogramiádu a už tam stálo pár lidí. Uteklo to rychle. Během deseti minut byl konec, ale pak jsme se s nimi mohli vyfotit "venku".


Po autogramiádě jsem šla do první řady na Wisdom, kteří vstávali prej deset minut před koncertem. Ale bylo to super. Doufala jsem, že zahrají Out of Control, kterou si půjčili od Sabaton, kteří to mají od Battle Beast. Nezahráli to, ale nevadí. Vzadu jsem už viděla pár členů VoA.


Nejdřív trošku pršelo, ale pak vysvitlo slunko a bylo horko, tak jsem si vzpomněla, jak pršelo na MoRu, když hráli VoA. Visions of Atlantis jsou dlouho moje oblíbená skupina od dob, kdy jsem začala poslouchat metal, i přes všechny změny na místě zpěvačky. Na Metalfestu byl koncert ještě lepší než ve Vizovicích. Publikum bylo živější, ale kolem mě stáli lidi jako sloupy (vždycky si vyberu místo někde bokem). Škoda, že jsem si nezapisovala setlist, určitě bych to zvládla. Zazněly písně hlavně z prvních tří alb. Z alba Delta hrají jen New Dawn. Nechyběly ani písně z nového EP, které obsahuje pět starších kousků v novém kabátu. Hlas Clementine mi chvilkama připomíná Sharon z WT. A všimla jsem si, jak je tenká. Aspoň na společné fotce nevypadám tak hubeně. Uteklo to rychle. Pak jsem si rovnou šla stoupnout do fronty na autogramiádu Epicy.Jelikož byl zmatek v programu, protože na plakátě byly jiné časy než v brožurce, lidi čekající na Wisdom to vzdali, protože se jim nechce čekat HODINU. Nám do Epicy zbývaly dvě hodiny... Ale bylo to super čekání. Dokonce jsem se bavila s pár lidmi za mnou. Jeden Slovák jedné holce pořád vyprávěl o Tarje a NW. I o Brutalu byla řeč. Když se blížila pátá hodina, fronta se začala rozšiřovat, ale nebyly žádné strkanice. Bylo to v pohodě. Dala jsem Simone čokoládu, ta jen poděkovala a vzala si ji a schovala. Pak jsem si šla rychle dát podpiskartu do stanu a vrátila jsem se, abych měla i nějaké fotky. Ale většinou tam překáží plno lidí. Ale fotí se tam líp než na MoRu. Nechci ale vidět, jakej dav tam byl na NW.


Potom jsem šla do areálu vrátit kelímek. Pivo jsem si koupila, když jsem byla ve frontě, abych se nějak zabavila a otupila čich kvůli kuřákům. Škoda, že Arkonu jsem nezastihla aspoň na jednu písničku. A nic moc jsem neslyšela, jen fidlátka, co zněly většinu času stejně. Na Amorphis jsem si šla lehnout na moje místo na trávníku. Teda ne úplně přesné místo, ale prostě někam na tu stranu někde uprostřed na kraji. Ještě jsem si ale šla koupit bramborové spirály, když jsem viděla, že to není nic přepálenýho. Byly dobré. A hezky jsem si je donesla na trávník a tam jsem je v klidu snědla. Pomalu. A nebylo mi blbě. Při poslední písničce jsem šla dolů do druhé řady a v pauze jsem se dostala do první. Hned jsem si vzpomněla, že na Made of Metal to bylo podobný, jen na Epicu už bylo narváno. Já jsem tentokrát byla vpravo, kde jsem si všimla, že je to klidnější.

V pauze před Epicou jsem slyšela, že za mnou někdo vidí Simone, tak jsem se rozhlížela a nikde jsem ju neviděla, až potom jsem si jí všimla, jak v zákulisí telefonuje. Pak už tam nebyla. Koncert pak rychle utekl, ale setlist mi přišel nějak krátkej. Na Made of Metal byl delší. Ale pořád to bylo super. Na Epicu se přišla i podívat Clementine z Visions of Atlantis, která stála asi metr ode mě. Když davem před zábrany připluli lidi a pak běželi ven, ani si jí nevšimli. Chvilkama si i prozpěvovala. Po koncertě mi opět v hlavě hrála Consign to Oblivion, a když jsem šla ke stanu, v hlavním kempu to zrovna hrálo. Rozhodla jsem se, že si rychle sbalím stan a odjedu. Snad ještě nějakej vlak pojede.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________