Metalfest 2016 - odjezd

13. července 2016 v 11:43 | Zdebra |  Zážitky
Než odjedu do Vizovic, měla bych tu ještě zveřejnit článek o odjezdu z Metalfestu.


Naposledy jsem prošla lochotínským parkem, na zastávce jsem si chvíli počkala. Ještě bylo světlo. Jela jsem tramvají na zastávku "U práce" a pak jsem šla ještě kus pěšky. Tuším, že už svítila světla a bylo šero. Cestou se mě nějaká bezdomovkyně ptala, jestli nemám jídlo. Nechtělo se mi hrabat ve věcech před cizím člověkem, tak jsem řekla, že ne. Nerada se zastavuju, když na mě mluví cizí člověk. A vlak jsem samozřejmě nestihla. A do Budějovic nic nejelo. Ani do Prahy. Až ráno. Tak jsem virtuálně mlátila hlavou do zdi.Chvilku jsem si sedla na schody, abych si odpočinula, protože jsem se cestou docela zapotila a oblečení se na mě lepilo. Vypila jsem vodu, abych se mohla té flašky konečně zbavit. Někdo nahoře brnkal na klavír. Prošla jsem se po nádraží, abych našla nějaké okýnko, kde se prodávají jízdenky. Nic jsem nenašla. Jen automat. Ale toho jsem se bála. Našla jsem úschovnu se skříňkama, tak mě napadlo, že bych si tam mohla dát věci a celou noc se procházet po Plzni, ale nebyla jsem si jistá, jestli by se to tam všechno vlezlo a jestli bych to nějak nepokazila. :D Ale rozhodně by bylo lepší celou noc chodit než sedět. Šla jsem se pak podívat nahoru k WC. Samozřejmě zavřeno. A našla jsem čekárnu. Sedla jsem si tam a prolistovala jsem si časopis ČD. Pak jsem luštila sudoku. Před jedenáctou jsem byla upozorněna, že se bude zavírat, tak jsem se rovnou zeptala, kde se dají koupit jízdenky. Pochopitelně v místě, kde jsem se nebyla podívat.

Šla jsem si koupit jízdenku do Brna přes Prahu. Teda směr Brno, ne že jsem šla do Brna pěšky. A samozřejmě mi to prodala přes Budějovice a řekla, že to ničemu nevadí, že je to nějaká včasná jízdenka nebo co. A že je to delší trasa nebo co. Tak jsem byla napjatá. Chvíli jsem ještě byla uvnitř, pak jsem šla ven. Našla jsem si lavičku, kam jsem si dala věci a sebe. Imaginárně jsem se kopala do hlavy, že jsem si v klidu mohla teď ležet ve stanu. Napadlo mě, že bych si mohla rozdělat spacák a lehnout si, ale to bych si musela schovat věci někam, kde je nikdo nenajde. A hlavně, abych to našla já! Tím by se mi splnil cíl - spát pod širákem. Chvíli jsem seděla, chvíli jsem chodila dokola. Kosi zpívali. Občas projeli policajti. Občas někdo prošel. Chvíli jsem telefonovala s Janulou, než se mi vybila baterka v mobilu.

Kolem jedné začali přicházet další metalisti. Začala mi docela být zima. Dva se ke mně později připojili, abych nemusela čekat sama, tak to aspoň uteklo. Říkali, že šli do nějakýho nonstopu, ale tam je vyhodili, když nechtěli hrát na automatech. To mi připomnělo noční procházku po Praze po Beauty and the Beat. Asi hodinu před odjezdem jsme šli na nástupiště. Vlak tam už byl, jen ho uklízečka uklízela. A údajně jsme mohli dovnitř, tak jsme tam šli, ale pak nás stejně vyhodili sekuriťáci. Na nástupišti jsem měla co dělat, abych neusnula ve stoje. Ve vlaku jsem si sundala boty, aby mi nebyla zima na nohy a usnula jsem. Pak mě vzbudil průvodčí a já sjem se úplně lekla. S jízdenkou to naštěstí dopadlo dobře. Pak jsem zas usnula. V Praze jsem se vzbudila. Ti dva jeli do Pardubic, takže jeli stejným vlakem, ale já jsem se v Praze rozhodla, že se v Praze ještě zdržím. Potřebovala jsem na záchod a dát si zelený/černý čaj. A hlavně být sama.

V Praze jsem si zašla na WC a v nějaké té kavárně na nádraží jsem si dala čaj. Tuším, že černý. Byl horký, tak jsem tam seděla dlouho. Ale aspoň jsem se zahřála. Štvalo mě, že s sebou táhnu tolik věcí, a že si kvůli tomu nemůžu jít něco koupit (banány a spol.). Z Prahy jsem jela RailJetem. Bála jsem se, že usnu a vzbudím se ve Vídni. Naštěstí ne. A nabila jsem si mobil. V Brně jsem si dala Ugo šťávu a koupila si lifebar tyčinku a pak jsem chvilku luštila sudoku. Ve Vyškově jsem stihla bus v deset. Ještě jsem čekala. A samozřejmě jela i jedna zvědavá drbna...
Suvenýry...

A doma na mě čekala Tarja!


A konečně jsem na rajče dala fotky!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________