Výlet v Praze

10. srpna 2016 v 13:01 | Zdebra |  Zážitky
Cestu do Wackenu, kam jsem vyhrála lístek na Tarjin spešl koncert v kostele, jsem si naplánovala tak, abych měla i nějakej čas v Praze. Aby byla nějaká časová rezerva, kdyby ráno měl vlak nějaké ohromné zpoždění (třeba i 9 hodin). Domluvila jsem se s Monikou, že si uděláme výlet a dáme si sraz ve vlaku. Později se ještě na koncert přidal Zdeněk, takže jsme se domluvili, že pojede stejným vlakem.
Všechno šlo podle plánu, jen vlak měl v Olomouci zpoždění 20 minut. Nevadí, času dost. A to nemyslím ironicky, jak je běžné ve vtipech o ČD. Ve vlaku jsme se hned našli a přesedli si, aby si pak měla i Monika kam sednout. Takže to pak zmátlo průvodčího. Údajně byl v Ostravě ten vlak plnej. V Olomouci jsme si mohli vybírat. Nejspíš ve vagónech s kupé byl plnej. To tak je vždycky. Cesta utíkala rychle. V Pardubicích přistoupila Monika, která mi přinesla Ugo šťávu, co jsem si u ní objednala. To je lepší než nějakej energiťák. Možná i lepší než čaj.

V Praze na nádraží jsme šli hledat otevřenou trafiku s jízdenkama. Dlouhá fronta tam byla. Ale dočkali jsme se. Jsme zvyklí z koncertů, kam chodíme několik hodin předem, abychom nestáli dlouhou frontu. :D Označili jsme si jízdenky a vydali jsme se do metra. V metru jsme zjistili, že jedeme na opačnou stranu, tak jsme na Vltavské vystoupili a hned nastoupili do protějšího metra. Jeli jsme k Muzeu. Na Václaváku jsme se zdrželi v Bontonlandu prohlížením CD a kontrolou, jestli tam mají Tarju. The Agonist jsem tam nenašla. Ale Arch Enemy měli, jenže je mám k Tarje objednané v limitované edici, která furt ne a ne přijít, protože to museli kvůli mě spešl objednat, tak nic. Musím čekat. Pak mi napíšou, že už to není...Pak jsme šli do vege restaurace, kde byla dlouhá fronta. Nabrala jsem si toho hodně, takže se na mě pak čekalo. Ale já si v klidu jím i hodinu. Pak jsme se vydali k orloji. Do kotle jsme nešli, drželi jsme se spíš vzadu, odkud byl stejně lepší výhled. Nechyběly tam i selfí tyče. Pak jsme zatleskali a šli dál. Přešli jsme kolem Rudolfina na Malou stranu směrem k hradu. Zašli jsme konečně do Valdštejnské zahrady. Je to taková oáza klidu. Konečně jsem tam taky byla v době, kdy byla otevřená. Cestou nahoru jsme se stavili na pivo, abychom měli energii na kopec. Když jsme platili, číšník nám ještě přišel vrátit tři koruny. Vypadalo to vtipně. Ale nechali jsme je tam. Když jsme vylezli, pršelo. Obešli jsme si Hradčanské náměstí. U Hradu byla namátková kontrola. Na Hradě byla standarta. Jen jsme prošli nádvoří a pak jsme šli pryč. U Zlaté uličky jsou turnikety! To tam nebylo, když jsme tam byli se školou.


Dolů jsme došli k metru a jeli jsme na Zličín s přestupem na Florenci. Chtěli jsme překvapit Kristýnu, a to se nám podařilo. Akorát jsme měli už na spěch, takže jsem se bála, že nám ujede vlak do toho Německa. Naštěstí jsme to stihli akorát. Ještěže mám dobrou kondici, jinak by se mi z toho běhu udělalo blbě jako kdysi. Ale mám pořád co trénovat. S plandajícím batohem a do eskalátorů se mi neběhá dobře.
Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________