Tarja, Visions of Atlantis a Scarlet Aura ve Vídni

11. listopadu 2016 v 17:15 | Zdebra |  Zážitky
19. října byla ve Vídni Tarja. Když jsem se "kdysi" na Facebooku dozvěděla, že tam budou Visions of Atlantis, neváhala jsem a už jsem hledala, kde sehnat lístek. A nebyla jsem jediná. Přidaly se i Lenka, Jana a Monika. Původně ještě chtěla jet Gabča, ale nakonec nejela. Měly jsme ubytování v hotelu, tak jsem si našla nejzapamatovatelnější cestu z metra.





Ve středu, v den T, jsme měly s Janou a Lenkou sraz kolem deváté v Brně na nádraží. Do Brna jsem jela busem, tak jsem si cestou ve Vaňkovce mohla nakoupit zásobu raw tyčinek a v Albertu zásobu banánů. Na nádraží jsem si ještě dala Ugo šťávu. Čekání uběhlo rychle. Ve vlaku jsme potkaly Moniku a sedly si ke stolečku. Cesta uběhla rychle. Dokonce byl ve Vídni z vlaku vidět Dunaj.

Ve Vídni jsme hned našly WC a pak jsme si zašly do DM. Potom jsme šly do metra, jenže tam jelo hodně vlaků, a nevěděly jsme, kdy pojede ten náš, tak jsme nakonec asi po půlhodině jely jinam, abychom mohly jet směr Simmering. V cíli mi netrvalo dlouho, než jsem se zorientovala, protože jsem si předem nastudovala orientační body, podle kterých pak v reálu určit směr. A vyšlo to na první pokus. V hotelu to šlo hladce, akorát jsem omylem zarezervovala jednolůžkový pokoj, protože jsem to asi špatně pochopila, takže to stálo o trochu víc, takže pak toho Lence moc nezbylo, takže jsme vyloučily kočičí kavárnu. I kdybychom tam šly, tak nevím, jestli bychom ju našly, protože sama jsem kolem ní ani neprošla, když jsem následující den byla v centru.

Ubytovaly jsme se, pokoj byl pěknej, akorát sprchový kout byl na pokoji a nebyl nijak oddělen. Takže to vypadalo trochu zvláštně. Kdybych tam byla s nějakým milencem, tak by mi to asi nevadilo. :D Pak jsem na chvilku šla navštívit Janu s Monikou. V trezoru jsme našly pár zlotých! Nějak kolem druhé jsme vyrazily ke klubu Szene. Byla jsem vůdce a můj orientační smysl mě nezklamal. Pro jistotu jsem ale měla mapku a vždycky se na křižovatce nebo na rozcestí podívala. Byla to hezká procházka. U klubu pak byli jen 3 lidi, když jsme přišly. Později přišla Suzanne, kterou známe z Bratislavy. Zašly jsme si i nakoupit do Sparru. Dokonce jsem si koupila grahamový rohlík! Dva. Pečivo tam nijak nesmrdělo. Zelenina tam voněla! Normálně tam byly cítit papriky jako papriky! Pokud to nebyl sprej. Koupila jsem si i dva banány, akorát na váze to mají nějaký divný, že tam nemají obrázky na rozlišení ovoce a zeleniny, tak jsem zkusila zmáčknout jedničku a tam byly v nabídce banány. Pak jsem si ještě k těm rohlíkům vzala mou oblíbenou veggie pomazánku s rajčati a olivami. Ale kari s ananasem je lepší, ale tu zrovna neměli. Lence jsem koupila nějaké dvě kaiserky. Pak jsme si posvačili a za hodinu jsem zbytek snědla jako večeři. Než začali pouštět, bylo nás tolik, co v ČR ve tři hodiny odpoledne. Možná míň. Ale byl to masakr, když otevřeli dveře. To jsem opravdu nečekala po zkušenostech z minula, kde to bylo klidné (ale tři vchody a větší prostor). První řadu jsme naštěstí získaly.

Pódium už bylo nachystáno pro předkapelu Scarlet Aura, kteří pochází z Rumunska. Už venku odpoledne kolem nás procházela jejich maličká zpěvačka. Uvnitř to bylo malinké. Asi nejmenší prostory, kde jsem kdy na koncertě byla. No, nevím, Melodku v Brně si už moc nepamatuju, jak je velká. Došla jsem si ještě koupit vodu, kterou nalili do vratnýho kelímku. Monika si pak taky šla koupit. Položily jsme si to na reprák, který byl před námi. Uvnitř bylo příjemně. Zvuk ale nebyl zrovna příjemnej, ale z mého úhlu poslechu to nebylo nejhorší. Scarlet Aura mě na první poslech vokálně až tak nezaujala, hudebně mi nijak nevadili, pak jsem si na ně po pár posleších zvykli. Koncert byl zajímavej. Při jedné písničce měla zpěvačka na zádech i křídla, ale moc jí nedržely, tak je musela přidržovat s roztaženýma rukama, aby jí nepadaly dopředu. Od Němců dokonce dostali srdíčko s rakouskou vlajkou a nápisem Scarlet Aura.



Během pauzy se na pódiu objevila plachta Visions of Atlantis a já jsem byla hrozně natěšená. Připravila jsem si papír, abych si mohla zapsat setlist. Koncert byl super, akorát byl trochu nezvyk na tu tmu, když jsem je doteď viděla jen na MoRu a Metalfestu za světla, takže se mi teď o to hůř fotilo. Setlist jsem pak dala na setlist.fm. Uteklo to ale hrozně rychle. Fotografové se vpředu motali během celého setu. Dokonce tam fotila i nějaká paní, co jsme viděli už na nádraží. Hlavně, že nemám paměť na lidi.


Poslední pauza, přípravy na Tarjin koncert. Dav začal houstnout. Co bych mohla o koncertě napsat, abych se neopakovala tím, jak to bylo super? Čím menší prostory, tím lepší? :D Tohle v ČR totiž nikdy nezažijeme, abychom Tarju viděli v klubu (kromě Vltavské). Z nového alba "The Shadow Self" zaznělo 8 písní. Na tohle turné Tarja do setlistu zařadila i Lucid Dreamer z alba "Colours in the Dark"! Vrátil se akustický set, který mi na turné k minulému albu chyběl. Mohla by Tarja někdy mít akustické turné. Párkrát na nás během koncertu zamávala. Po koncertě mi sekuriťák podal setlist, kterej jsem pak přepsala na Setlist.fm. Měla jsem ale v plánu si setlist zapisovat, takže bych ho tam stejně dala, navíc setlisty jsou stejné jako předešlé koncerty. Fotografové asi neznají pravidlo tří písniček, tak je po šesté písničce šel sekuriťák vyhnat.




Šla jsem vrátit kelímek za euro, a ostatní mi zmizeli! Chvíli jsem byla ještě uvnitř, koupila si dvě CD Visions of Atlantis a vzala si ze stojanu na zdi jeden pohled zadarmo. Dokonce tam byl i bar. A nekuřáckej! Venku moc lidí nečekalo. Po nějaké době si vedle nás stoupnul Kevin, ale my jsme mu moc nerozuměly, tak si s námi moc nepopovídal, tak odešel na opačnou stranu tourbusu. Nakonec jsme tam zůstaly jen my, než vyšla Tarja. Jelikož pršelo, tak jsme ji nijak neotravovaly. Když vyšla, řekla: "Oh my Godness!". Tak snad to někdy vyjde. I když byla možnost si nechat něco podepsat zprostředkovaně, tak jsem toho nevyužila, protože jsem s sebou měla fotku Tarji s Alissou podepsanou od Alissy a podepsanej booklet Hydry od WT, tak bych chtěla vidět Tarjinu reakci. A stejně mi to navlhlo, jak pršelo. Příště to musím dát do euroobalu! Tak jsem to dřív dělala, ale v poslední době jsem vždycky před koncertem žádnej nemohla najít. Po návratu jich najdu hromadu. Monice se Tarja podepsala na obal od CD, ani to neotevřela. Naštěstí je to papírovej obal, tak to nevypadá tak blbě.

Jediná fotka, kam se mi do záběru vlezli všichni během akustického setu, o novém bubeníkovi nikdo nic neví




Bříza! :D





K hotelu jsme trefily. Překvapilo mě, jakou mám najednou paměť. Ale víc hlav víc ví.

Pokračování příště.

Fotky na rajčeti ještě nemám. Nějak se do nich nehrnu, protože jich je hodně nekvalitních a mám problém je zredukovat, tak nevím, kdy budou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 korela | 15. listopadu 2016 v 22:35 | Reagovat

Jo příště musím vytáhnout jen booklet :D Koncert byl super, už se těšám na další.
No hotel koupelna bez dveří :D a jak se musela strkat ta karta aby se vůbec dalo rozsvítit :D a ten trezor :D

2 Zdebra | Web | 16. listopadu 2016 v 0:59 | Reagovat

[1]: Tak dveře tam byly, ale jen od sprchovýho koutu. :D Mohl tam být aspoň závěs. Já jsem si říkala na recepci, co nám k té kartě říkala. :D Původně jsem myslela, že v noci se tam nějak dostanem tou kartou. :D Trezor byl kouzelná skříňka.

3 korela | 16. listopadu 2016 v 11:22 | Reagovat

[2]: Jo ještě mohly být v trezoru nějaká Eura :D

4 Zdebra | Web | 17. listopadu 2016 v 15:03 | Reagovat

[3]: Však zlotý a groše se někdy můžou hodit.

5 Baryn | Web | 25. listopadu 2016 v 11:52 | Reagovat

O, to muselo být úžasné.  Musím tedy uznat, že i když mě Tarji nová alba neoslovila,  pořád smekám před jejím hlasem.:) Scarlet Aura je dobrá skupina. Nedávno jsem na ně narazila a jejich hudba mě fakt baví. Hlavně taková Tomboy,  to má i nějaké grady.  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________