První letošní běhání

26. března 2017 v 16:21 | Zdebra |  Moje kondice
Sportu zdar, konečně je venku hezky, tak mě to víc láká ven, a můžu konečně běhat. Možná to chladné počasí působilo jako výmluva, proč nenít běhat, ale v teple se mi běhá líp. Mně, která ještě před pár lety, nesnášela sluneční paprsky, když mi při rychlém pohybu bylo špatně, a co teprv s kombinací s horkem, to bylo na omdlení! Teď se i těším na letní horka, až se budu patlat kokosovým nebo i olivovým olejem, a všichni se budou divit, že nejsem spálená.Minulou neděli jsem se šla projít. Zpátky jsem ale běžela. Bylo to sice jen kolem 600 metrů, ale nechtěla jsem to ze začátku přehnat. Navíc foukal silný vítr, tak to bylo víc namáhavější, abych neodletěla. No dobře, tak silnej ten vítr zas nebyl. Bylo ještě chladněji, tak jsem měla dvě mikiny, jednu teplejěí a těžší, tak jsem se docela zadýchala a zapotila. Vzhleem k tomu, že jsem měla týden po neschopence, to bylo ok. Čerstvý vzduch mi dělá dobře. Dokonce jsem běžela část trasy i přes dědinu! Tak doufám, že mě viděla nějaká drbna, co si myslí, že jsem nemocná jen proto, že jsem zhubla (že nemám tučný ruky).

Jelikož toho času zatím moc nemám (ale přes jaro si ho udělám, když víc svítí slunko), tak jsem si zatím stanovila běhací dny na neděli. Přes týden mám pohybu dost, takže v neděli je to taková příprava, takové uvolnění svalů (nebo jak to nazvat).

Na dnešní běh jsem se těšila. Stanovila jsem si start u druhého mostu směrem k rybníku. Cíl jsem zatím nevěděla, ale běžela jsem dál než minule, k mostku, co je před barákem sousedů. Rostou podběle, tak jsem se kochala těmi žlutými květy, tak to byl dobrej start. Naštěstí jsem při běhu nepotkala žádné auto, to nevím, kam bych se šla schovat. Nesnáším, jak za sebou práší. A po poli běhat nebudu, jednou jsem špatně došlápla a bolel mě kotník. A zastavit nemůžu, když jsem rozehřátá. Běželo se mi dobře, akorát z nosu mi teklo. Potkala jsem nějaké turistky a na hřišti pak byly děcka. Nebyla jsem nijak zadýchaná. Pak jsem zjistila, že jsem uběhla asi kilometr! Když si vzpomenu, jak mi to loni trvalo, než jsem ten první kilometr uběhla v kuse... Teď to šlo hned. Akorát foukat nemuselo. Ke konci (asi 50 metrů, na to nemám odhad) jsem už běžela jak torpedo, abych trošku uvolnila svaly v nohách, a doufám, že mě viděla nějaká drbna. :D Před barákem jsem se konečně pořádně vysmrkala a vyplivla hleny do kanálu. :D

Doma jsem si vypila čaj a po chvíli si dala banán. A během toho měla Míca mezi zubama uvízlou kost. Milionkrát jsem babce říkala, ať jim ty kosti nedává. Snad už se poučila. Taky to mohlo dopadnout hůř.

Na oběd jsem dnes měla zapečené brambory a k tomu špenát. Jinak na instagramu mám víc fotek jídel, kdyby to někoho zajímalo. :D Nebudu se zlobit, když mě budete sledovat. K večeři si udělám cizrnu. Příští týden, pokud bude hezky a nebude foukat, poběžím od rybníka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája | E-mail | Web | 27. března 2017 v 10:54 | Reagovat

Jůů tak ať ti to dobře běhá. :)
Já jsem letos začala už na konci února a činím se tak moc, až se sama divím. Trhám vzdálenostní rekordy. Jestli to tak půjde dál, zaběhnu na podzim maraton. :D :D

2 Zdebra | Web | 27. března 2017 v 18:29 | Reagovat

[1]: Děkuji. :)
Wow, tak na maraton se zatím nechystám. Tak ať se daří. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________