Tarja v praze - 2016

20. srpna 2017 v 13:59 | Zdebra |  Zážitky
Zázrak! Stal se zázrak! Konečně jsem dopsala staré články z Tarjiných koncertů v Praze, v Košicích a ve Zlíně! Původně to měl být jeden článek, ale nevím, jestli by se něco tak dlouhého chtělo někomu číst, tak to zas rozdělím. Jako vždy. Pak mi ještě zbývá Bratislava a to je pro loňský rok vše. Potom už jen Epica a Powerwolf, Metalfest, MoR a Ostrava v plamenech.

1. prosince 2016 byla Tarja v Praze. 2. prosince byla Tarja v Košicích. 3. prosince byla Tarja ve Zlíně. A já jsem tam samozřejmě nechyběla. Tohle dobrodružství jsem si nenechala ujít. Tři dny v kuse vzhůru je můj osobní rekord. No, tři noci. A to jsem noc před prvním koncertem moc nespala, jak jsem nemohla usnout.

Ve čtvrtek 1. prosince jsem do Prahy jela s Lenkou. Sraz jsme měly na nádraží. Cestou na nádraží jsem si ještě nakoupila pár důležitých věcí k přežití. Koupila jsem si jízdenku a Ugo šťávu. Ve vlaku jsem si luštila sudoku a poslouchala. V Praze na nás čekaly Kristýna a Petra. Koupily jsme si MHD jízdenku. Chtěla jsem jít do CountryLife, tak jsme jely metrem na Muzeum a ještě na Můstek. Když jsme vylezly z Můstku na Václavák, dostaly jsme záchvat smíchu, protože jsme byly ani ne v polovine Václaváku. U restaurace se od nás pak ty dvě odpojily, takže to bylo zbytečné si dávat sraz. To mohly rovnou říct, že tam nepůjdou. Dala jsem si jen trošku jídla, protože tam zrovna nebyl takovej výběr jako v srpnu před cestou do Wackenu.

Sraz jsme měly pak před restaurací, ale zbývalo ještě dost času, tak jsme se šly podívat k Orloji. Volala Kristýna, že jsou u koně, a že jedou na Florenc, a že se sejdem u Karlína. Tak jsme šly zpátky na metro. Na Florenci jsme samozřejmě vylezly zas na opačné straně, jak je mým zvykem. Ale dostaly jsme se rychle na druhou stranu. Nebyla jsem si jistá, jestli sraz byl myšlen před divadlem nebo u Kavárny Kočičí, ale to nevadí, stály před divadlem.

Od divadla jsme šly do kavárny Kočičí, kde jsme měly rezervaci. Hned při vstupu nás přivítala na škrabadle Skořice, které jsme daly přezdívku Skořice. U schodů seděla černá chlupatá Vanessa jak nějaký sekuriťák, tak jsme jí daly funkci sekuriťáka. Bylo veselo. Taková pozitivní energie, kočky okolo, to jde samo. A není k tomu potřeba chlast, jak si spousta lidí myslí, že bez toho to nejde. Na okně byla Matylda a pozorovala okolí jak nějaká bezpečnostní kamera. Dala jsem si borůvkový raw dortík. Vždycky mi přijde vtipné říkat, že si dám ró dortík. Když jsem zapla foťák, myslela jsem, že dostanu infakrt. Není paměťová karta! Jedu na tři koncerty bez paměťovky! Naštěstí jsem v tašce našla aspoň rezervní 1GB kartu. Ale i tak to je málo. Pamatuju si všechny kočky! To je po Kocourkově druhá kočičí kavárna, kde si pamatuju všechny kočky jménem. A na záchodě mají pěkné cedulky.Z kočičí kavárny jsme šly k Fóru Karlín. Cestou se s námi do řeči dala nějaká starší paní plná pozitivní energie. Nejspíš viděla, jak jsme nabití pozitivní energií. Stěžovala si, že lidi na ulicích jsou zamračení. U fóra už bylo pár lidí. Čekání mohlo začít. Utíkalo to docela rychle, akorát byla zima. To je v prosinci obvyklé, že je zima. Na záchod se chodilo do nějaké hospody, co měla v názvu Kocour. Teď nevím přesný název. Když jsme tam šly s Peťou, tak jsem si ještě na záchode ohřívala nohy pod tím foukadlem. To mi hned připomnělo Mr. Beana, jak si sušil rozkrok. :D Když jsme se vracely, lidi nás v klidu pustily, jako bychom byly nějaké celebrity. Byla tuž tma, a už tam byla Monika, která mě nejdřív nemohla najít.

Když začali pouštět, nejdřív jsem nevěděla, kam jít. Zorientovala jsem se ale docela rychle, tak jsem pak letěla rychle k pódiu. Konečně jsem si sundala boty a ponožky. Stálo se mi dobře. Pokud mě paměť neklame, tak tam byl koberec. Dala jsem si čisté ponožky, staré jsem pečlivě zabalila do sáčku.

Jako první hráli SuddenLash, které jsem už někdy v létě objevila, tak jsem na ně byla zvědavá. Většině lidí se nelíbili, ale mně to nepřišlo špatné. Akorát jsme nepochopili, co mělo znamenat gesto s oštěpem. Poslední název písničky jsem si zapamatovala nejvíc.


Dále na programu byli britští Immension, kteří hrají thrash metal a někomu mohou připomenout mladou Metallicu. Ti mě až tak nechytli, ale nezněli zle.Čas předkapel vypršel a pódium se začalo připravovat pro královnu Tarju. Tentokrát bylo v plánu kromě koncertu i "kino" (tak říkám obrazovkám na koncertech), tak jsem byla zvědavá, co se bude promítat kromě klipů. Něco jsem už viděla z videí, ale u některých písniček jsem byla víc zvědavá. Samozřejmě Eagle Eye, u které jsem byla zvědavá na obrazovku, nezazněla, ale nevadí, snad příště. Hodně mě zaujalo video Deliverance, ale pak jsem se podívala na chvíli na Tarju a už jsem nevěděla, jak to dopadlo. :D Občas nám Tarja překážela ve výhledu. :D Koncert byl super. Tarja mě poznala a často se na mě usmála. Dokonce jsem ji i vyfotila, když se na mě dívá, ale fotka není moc kvalitní. Po dlouhé době byl i akustický set! Na ten jsem se těšila. Při něm Tarja popíjela zázvor s citronem ve svým hrnku. Kristýna hned zařvala: "Where is my vodka?!" (to můžete zaslechnout v písničce Diva v té části, jak tam někdo mluví).
V jeden moment Tarja slezla z pódia na bedny. To se sekuriťáci zase tvářili hrozně důležitě, aby nespadla.

Setlist:


 • Intro
 • Demons in You
 • 500 Letters
 • No Bitter End
 • Lucid Dreamer
 • Living End
 • Calling From The Wild
 • NW Medley
 • Deliverance
 • Acoustic set
 • Love to Hate
 • Victim of Ritual
 • Undertaker
 • Too Many
 • Innocence
 • Die Alive
 • Until My Last Breath
 • Outro - Hit Song

Uteklo to hrozně rychle. Po koncertě nás hned vyhodili. Koupila jsem si podepsanej singl Demons in You za čtyři stovky. Obvykle stojí tak dvě stě. Takže Tarjin podpis má hodnotu dvou set? Na tom bych mohla vydělat, kdybych prodala pár podepsaných CD. :D Ne, to má pro mě nevyčíslitelnou hodnotu, když to držela Tarja. Jen je škoda, že v poslední době to moc s focením nevychází. Čekali jsme pak venku dlouho. Bylo nás tam pár, ale bylo veselo. Pak za náma postupně po jenom chodili členové kapely. Vyfotili jsme se s Kevinem, Alexem a maxi vysokým Maxem. Teď nevím, jestli tam nebyl i Christian.

Počkali jsme, až tourbus odjede. Měli jsme v plánu si stoupnout do cesty, ale nechtěli jsme zdržovat na cestě do Košic. Ale nevadilo by mi, kdyby mě vzali s sebou, když jsem měla stejnou cestu. Bylo už dost hodin, tak mi přišlo zbytečné přespávat těch pár hodin u Kristýny. Šly jsme na Florenc, tam jsme chvíli stály a četly si s Peťou nějaké upozornění v angličtině a u toho poslouchaly Black Ninja od Battle Beast, co pouštěla Kristýna. Monika se ke mně nakonec přidala, když Kristýna, Peťa a Lenka odjely. Šly jsme nějakou cestou na nádraží. Někam jsme došly, nevěěly jsme kde jsme, ale byla tam mapa. A byly jsme blízko Václaváku. To je orientační bod, odkud na nádraží trefí každej. Ale asi jsem už někde u Florence blbě odbočila, tak jsme si trochu zašly. Ale šly jsme kolem Florentina (nebo jak se to jmenuje), tama jsme šly i s Inou, když jsme si udělaly výlet.

Pokračování příště.

Víc fotek mám na Rajčeti. A pokud se vám nechce čekat do dalšího článku, můžete si na Rajčeti rozkliknout můj profil a podívat se na další fotky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Královna Osamělých ostrovů | Web | 27. srpna 2017 v 15:26 | Reagovat

Ten výlez na Můstku je zrádný. Člověk si musí dávat pozor, kudy jde ven, jinak ta stanice fakt neměla cenu. :D Taky se mi to párkrát stalo. Hezký fotky, zvlášť ta první. Dvě stovky je přiměřená cena za podpis :D :D

2 Zdebra | 28. srpna 2017 v 21:56 | Reagovat

[1]: Jo, ten Můstek je obrovskej. To jsem si všimla už dřív, ale ne a ne to vždycky odhadnout. Ale kdysi jsem si myslela, že je jen jeden východ. :D
Děkuju. Akorát je škoda, že na té fotce mají useklé nohy. I když... horší by bylo, kdyby to bylo useknuté v botách. :D
Jo, když není tak jednoduché teď Tarju odchytit, tak je lepší si připlatit. :D To by mě zajímalo, o kolik by to bylo dražší, kdyby tam byl i podpis Alissy. :D

3 korela | 12. září 2017 v 0:03 | Reagovat

Jo Deliverance taky nevím jak dopadlo, tak jsem se těšila do Zlína že mrknu z balkonu a ono to tam tuším nebylo.:D

4 Zdebra | 14. září 2017 v 16:07 | Reagovat

[3]: Tušíš? Jak si to můžeš nepamatovat? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________