Tarja ve Zlíně 2016

27. ledna 2018 v 12:20 | Zdebra |  Zážitky
Jo, je to už dávno, co byla Tarja ve Zlíně během The Shadow Shows. A já jsem tam samozřejmě nesměla chybět, i když jsem předtím byla v Praze i Košicích. Byly to super výlety, a když si vzpomenu, že se našli lidi, co mi to chtěli odepřít... Ještěže jsem si stála za svým.

Ještě jsem se chvilku procházela, než se otevřelo nádraží, kde jsem pak zahlídla pár tváří z koncertu. Zašla jsem si pak ještě na wc. Koupila jsem si jízdenku a procházela se po nádraží, kde tentokrát nebyly takové davy a byl tam klid. Ve vlaku jsem si našla místo a snažila se neusnout. Když se ve vagónu objevil průvodčí, chtělo se mi hrozně spát, ale snažila jsem se neusnout. Když byl o sedadlo přede mnou, usnula jsem. A to jsem jen mrkla! Potom někde na nějaké zastávce jsem se musela posunout vedle, protože tam někdo měl rezervaci. Cesta utíkala rychleji, když jsem pospávala. Jenže u Žiliny se hlásilo cosi o výstupu nebo co, tak jsem pak vystoupila. A samozřejmě pak tím směrem dlouho nic nejelo. Tak jsem si nakonec koupila jízdenku do Zlína s přestupem v Bohumíně (a samozřejmě v Otrokovicích). Prohlížela jsem si nástěnky, a nikde jsem nepotkala stánek, kde by se daly koupit pohledy, tak jsem si šla sednout do čekárny, kde někdo asi vylil pivo nebo co, tak to tam smrdělo. Luštila jsem si sudoku.

Cesta do Bohumína utekla rychle. Tam jsem měla dost času, tak jsem se procházela po nádraží, ale byla mi zima, tak jsem nikam ven moc nešla. Jen jsem na chvilku vyšla před budovu, abych se podívala ven. Nikde jsem neviděla stánek s pohledama, tak zas žádné nemám. Střídavě jsem se procházela a střídavě seděla na lavičce v předklonu, abych se protáhla. Už jsem byla na území ČR, tak jsem mohla na FB. Ve vlaku pak nefungovala zásuvka. V Ostravě pak přistoupil Zdeněk, tak jsme jeli do Otrokovic spolu. Tam jsme se ale rozdělili, protože jel tramvají a já jsem jela vlakem. Když jsem přišla na nástupiště, zrovna jsem viděla Janu, Verču a Moniku, jak lezou do vlaku, tak jsem běžela do stejných dveří a potkala jsem je ve vlaku. Cesta se vlekla.

Ve Zlíně jsme šly rovnou k hale, kde ještě nikdo nebyl. Jen Zdeněk a Ladam. A tuším, že i "pan Matula" tam byl. Chvíli jsme se dívali na tourbus, za chvilku tam zrovna šel Marcelo s Naomi. Pak jsme zalezli pizzerie. Brzy se k nám přidaly Kristýna a pak Lenka. Padaly různé hlášky, ale tak jak v Praze veselo nebylo. A to bylo docela veselo. Bylo vtipné, když si všichni objednali čaj. K jídlu jsem si nic nedala. Venku se k nám pak přidala Gabča. Šli jsme se projít. Obešli jsme halu a pak jsme čekali u dveří. Nikdo mi nechtěl nic nakreslit do památníčku. :(

Immension


Opět jsme nevěděli, kterým vchodem se bude pouštět. Pak nás přesunuli za roh, kde pak byly průchody. Byli jsme tam narvaní. Sekuriťák vypátral mou lahvičku se šťávou, na kterou jsem zapomněla! Měla jsem mu říct, ať to vypije, když mě tím zabavením hodně ohrozil! Naštěstí jsem se dostala do první řady a přežila jsem. Zhruba stejné místo jako na Epicu, když tam byla. Čekání bylo strašné, protože tam byl zvenku smrad z kuřáků. A usínala jsem. U předkapel jsem měla mikrospánky. Vedle mě někdo spal! Normálně si tam ležel na zábradlí. Tak jsem aspoň měla dobrej výhled. Tarja ho pak i zaznamenala a ukazovala, co to má být. Asi jsem si byla i pro vodu. V pauze před Tarjou jsem zahlídla Moniku, jak jde na záchod. Pak mi pro Gabču poslala pivo, které kolovalo davem a k cíli se dostalo v pořádku. Byly časy, kdy by to nevyšlo. Na Tarju jsem ale ožila a skákala jsem pak ještě víc než na obou předchozích koncertech dohromady. Sice to utíkalo rychle, ale už jsem si říkala, kdy bude konec. Na druhou stranu by mi nevadilo, kdyby se to protáhlo, aspoň bychom nemuseli pak dlouho čekat.

Suddenlash


Po koncertě nás hned vyhodili z haly. Když nás sekuriťák vyhazoval, tak já jen: "Jako obvykle." Venku jsme šli k tourbusu. Abych se zahřála, tak jsem poskakovala. S nikým jsem se nefotila, ale možnost byla. Jen s Tarjou opět ne. Postupně se to rozprchlo, a tak jsme pomalu odcházeli. S Monikou, Janou, Verčou a Honzou jsme šli do nějakýho baru, kde jsme si dali zázvorový čaj. Byli jsme v teple, ale hrály tam nějaké příšernosti. Ale aspoň vím, kam asi zajít, když pojedu v listopadu na Epicu, pokud bude otevřeno. Teoreticky by se dalo jít z MoR café po koncertech do Otrokovic, aspoň by se čas nějak zaplnil. A pak by už určitě něco jelo. Čas se krátil, tak jsme se pomalu vydali na zastávku. Koupili jsme si jízdenky a ještě jsme chvilku čekali. Byla mi brutální zima, ale v jeden moment se mi podařilo silou vůle, aby mi bylo teplo. Snad se mi to podaří ještě víckrát, abych se to naučila líp. :D V trolejbusu jsem usnula. V Otrokovicích jsem si v automatu koupila brambůrky. V prvním vlaku jsme seděli v kupé. V druhým jsem si konečně vyměnila ponožky. Jo, před každým koncertem jsem si přezula ponožky, když už jsme byli uvnitř, akorát ve Zlíně jsem to nestihla. Nebo se mi nechtělo.
V Brně jsme se s Janou a Verčou rozloučily a šly jsme s Monikou čekat na její vlak. Pak jsem mrzla. Už ani nevím, jak dlouho jsem čekala na můj spoj. Ve vlaku jsem si koupila zelený čaj za deset korun. Když jsem lezla z vlaku, bála jsem se, aby se nevylil, ale zvládla jsem to! Pak jsem se asi radostí polila, až jsem byla na zemi. Ještě chvilku jsem seděla na nádraží, aby mi ten čajovej flek uschnul, pak jsem šla na bus. Jenže pak jsem si uvědomila, že je neděle, a že bus mi jede až ve dvě. Z Brna jsem přijela asi před devátou. Ale nějak jsem to zvládla.
Statusy na FB z té doby:


1. 12. 2016, 6:26
Tak jsem před spaním dohnala poslední tři díly OUAT, a bez titulků! Docela pokrok oproti tomu málu, co jsem rozuměla před pár lety. Ale pořád je co vylaďovat...

2. 12. 2017, 7:45
Včerejší koncert byl super! A kavárna kočičí též. Celý den byl plnej pozitivní energie a hlášek. Tolik záchvatů smíchu jsem dlouho neměla! Fotka s Tarjou opět není.

2. 12. 2016, 7:53
Cesta do: Košice (letadlem!)
Změna plánu, jedu poprvé Pendolinem! A doma jsem zapomněla paměťovku! Na rezervní se mi vleze už jen 94 fotek. Ze včerejška mám přes 300 fotek...

2. 12. 2016, 8:47
Pardubice! A už je i světlo! Někdo řeší místenky. Někdo si blbě sednul. Já nejdřív taky. Zvenku nejsou čísla vozů, ale čísla sedadel, tak jsem vlezla o 2 vagóny dál, ale pak měl někdo stejné číslo... Uvnitř jsou vagóny očíslovány. Na chvilku jsem usnula a poslintala si šátek! Ještěže ho mám!

2. 12. 2016, 9:09
Sníh! A slunko! A Česká Třebová.

2. 12. 2016, 9:58
Olomouk! Žádný sníh.

2. 12. 2016, 10:33
Baterie nabitá. Jsem si rovnou mohla vzít nabíječku na baterky, ať si nemusím kupovat zásobu. Slunce hezky hřeje. Už jen necelých 5 hodin ve vlaku. Ty komíny a ta oblaka, to je Ostravsko, ne?

2. 12. 2016, 10:59
Ostrava! "Soon" I'll be back here to see Arch Enemy! Next stop last stop in Czech R. Then I'll be probably offline in Slovakia.

2. 12. 2016, 11:21
Vlak jede nějak pomalu. Už jen 4 hodiny! Prší. Vlak vyjel z Bohumína. Hm, nebude po cestě Trinek?

2. 12. 2016, 11:34
Karviná, tady jsem taky nebyla.

3. 12. 2016, 10:54
Včera jsem celej den strávila ve vlaku! Z pendolina nás pak vyhnali do rychlíku, kterej pak měl zpoždění 88 minut! Košice jsen nestihla za světla. U haly pak jen 3 lidi... Kolem páté! Teď budu mít nějakej čas v bohumíně.


3. 12. 2016, 11:56
Ts, někdo u kolejí pálí větve a dřevo, co by se hodilo na topení... Takhle plýtvat...


3. 12. 2016, 22:12
Mikrospánky se ozývají...

4. 12. 2016, 8:44
Hravě otevírám dveře vlaku jednou rukou, protože v druhé mám čaj, a nic to nebylo. Vystoupím, a najednou cák...4. 12. 2016, 8:57
Topení na nádraží nehřeje, tak nejspíš vylezu, až mi ten čajovej flek uschne. Času dost. Dvě hodiny, než mi pojede bus. Ať už spím a probudím se ve středu!

4. 12. 2016, 11:13
A sakra. Dnes je vlastně neděle a bus mi jede dom až ve dvě... A s nákupem se mi bez rukavice nechce táhnout z vedlejší dědiny. Ale uvidím, jak se mi pak bude chtít čekat.

Fotky už jsou nějakou dobu na rajčeti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 korela | 14. února 2018 v 21:35 | Reagovat

No jo to jsem byla na balkoně tož jsem si tam po každé předkapele procházela :D aspon mi nikdo nezabral flek :D

2 Zdebra | 15. února 2018 v 12:42 | Reagovat

[1]: Donáška piva :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________