101 cílů - edit - leden 2018

1. února 2018 v 15:59 | Zdebra |  101 cílů za 1001 dní
Nejspíš jste zaznamenali článek s výzvou 101 cílů za 1001 dní, ale možná jste nezaznamenali dodatky, které k tomu skoro každý den píšu. A v jednom z těch dodatků jsem se rozhodla, že to raději rozdělím na články po jednotlivých měsících, ať je to přehlednější, jinak by byl ten článek moc dlouhý, a to by se nikomu nechtělo číst. Pod seznam cílů pak dávám jen odkazy na předchozí měsíce a dodatky za aktuální měsíc, které pak přesunu do nového článku.
Do konce výzvy zbývá necelý rok!Edit - 1. 1. 2018: Začnu za datem ve shrnutí psát dvojtečku. Je to lepší než pomlčka (no, on je to spojovník...). Příští rok v lednu končí výzva! Sakra, chtěla jsem ještě před zveřejněním prosince a shrnutí připsat, kolik si dlužím článků, když jsem chtěla zveřejnit měsíčně 4! Napíšu to sem. V lednu a v srpnu splněno. Sedm měsíců po jednom článku, to je dluh 21 článků. Tři měsíce po dvou, to je dluh šest článků. Celkem si dlužím 27 článků. V listopadu 2016 byly jen tři, ale v tom roce to bylo mnohem lepší, takže byl zas "přebytek". Teoreticky by od začátku výzvy mohl být přebytek, takže bych nemusela nic vyrovnávat. :D V lednu to snad bude lepší.


Edit - 3. 1. 2018: Automaticky jsem psala 2017. To zas nějakou dobu potrvá, než si zvyknu na nové datum. :D Musím něco udělat s tím psaním. A taky chodit na ostatní blogy a občas i něco okomentovat.


Edit - 4. 1. 2018: Zase jsem psala 2017. :D Musím si nějak zorganizovat den. Když mám čas nějak naplánovanej, je to pro mě lepší. Ale abych si jen nestěžovala, tak jsem se podívala na pár finských slovíček. Mohla bych si slovíčka protřídit a zas po kapsách nosit pár slovíček, ať si mám při čekání na vlak po koncertě co opakovat. Nebo i v busu. Nejdřív ale musím udělat totální úklid a zbavit se zbytečností. Proč mi dělá takovej problém vyhodit kousek papíru? Musím každej kousek zužitkovat a pak mám takovou hromadu papírů, že už to nemám kam dávat. Chtělo by to krabici. Nějakou mám, ale abych ju použila, to ne. Tu si vždycky nechávám na lepší časy. :D Když jsem si vyndala polovinu kazet ze skříňky, tak mi tam dnes lezla kočka. Takže ona je skříňová, když už ne krabicová. Nebo tam chtěla jen vyhnat něco negativního. :D Skřítek jeden malej.


Jo, a taky mě napadlo, co částečně může mou blogovou neaktivitu: Instagram! Kdyby někdo chtěl, může mě sledovat a nebo tajně šmírovat. :D A částečně za to mohou i tyhle výpisy.


Edit - 5. 1. 2018: Včera před spaním jsem si nachystala plno slov na drabble, dokonce jsem otevřela i LibreOffice. Když se mi uvolnilo plno místa smazáním bodů obnovy, tak je to hned lepší. Ale musím se tomu věnovat, aby to nezamrzlo na liště. To možná přeháním, ale nemám ráda jakejkoliv zásek. Stačí, že se mi seká prohlížeč, když je dlouho otevřenej. Zítra si napíšu první letošní Drabble. Nejdřív se rozepíšu, než se pustím do nějaké povídky. Dnes jsem ještě nebyla na instagramu! Už je skoro půlnoc. Měla bych to napravit, ať zítra nemusím prohlížet delší trasu obrázků, to by se zasekalo. A ještě si musím zapnout jednu hru, ať se mi tam za odměnu přičte měna, která se jinak musí koupit. Kdybych to nezapla dnes, musela bych si to odklikat asi dalších deset dní, a to se mi nechce, protože to tam je potřeba, jinak by se to pomalu nedalo hrát a musela bych tam zkoušet štěstí. Ale to zas odbočuju od cílů.


Edit - 6. 1. 2018: Tak jsem se konečně pustila do drabblu! Přečetla jsem si ty moje staré (asi z roku 2015), a dost jsem se u toho nasmála. Je tam i jeden anglickej. Možná bych to mohla někdy zveřejnit. Ale teď už to není ono. Ty dnešní mi přijdou nějak slabší. Možná mi chvilku bude trvat, než se do toho zas dostanu. A nebo je potřeba to nechat uležet, a uvidím, jak se na to budu dívat s odstupem času. Škoa, že jsem měla tak dlouhou pauzu. Proč vůbec? Mohla jsem toho mít tolik napsaného... Zatím se mi daří zaznamenávat si do kalendáře každý snězený banán. Rozhodla jsem se je letos počítat. A ještě si musím do kalendáře zaznamenat červenou tečku...


Edit - 8. 1. 2018: Super, napsala jsem letopočet správně hned! :D Zapsala jsem si do sešitu čísla od jedné do desíti a napsala si je pak v pěti jazycích. V maďarštině, španělštině, ruštině, italštině a estonštině. Jsem zvědavá, jak se to naučím. Možná bych měla každej jazyk postupně a ne naráz. S maďarštinou to bude obtížné. Začátek ve španělštině a italštině není složitej, to je známé. Estonština je trošku podobná finštině, tak to je taky jednoduché, akorát 4, 8, 9 10 se mi zatím do paměti nevrylo (myslím v estonštině, ve finštině to zvládám). A ruština je slovanský jazyk, tak to nebude snad tak složité. To vše k cíli č. 75. Je tam napsáno deset jazyků a tohle je pět. Prvních pět je už němčina, angličtina, čeština a slovenština. Můžu ty dva vlastně počítat? Mohla bych si tam přidat ještě nějakej rezervní. Třeba aspoň polštinu. Nebo nějakej skandinávskej. Co myslíte? (Takhle se přesvědčím, jestli tyhle bláboly vůbec někdo čte, ale taky nepřesvědčím, protože pokud člověk nesepisuje komentář průběžně, tak na konci může zapomenout, co chtěl napsat).


Edit - 9. 1. 2018: U čísel začínám s maďarštinou. Už umím počítat do tří. Přidám čtyřku. Egy, két, három, négy. A ještě k tomu se to čte úplně jinak. :D Kromě trojky, snad. :D Napsat to ale ještě neumím. Jen číst podle výslovnosti. To jsem si teda vymyslela cíl...


Edit - 10. 1. 2018: V maďarštině umím počítat do šesti! :D Jsem zvědavá, jak si budu pamatovat další čísla, ty už jsou trošku těžší. Možná ne, ale zatím mi to tak připadá. :D Potom si přidám estonské a ruské číslovky. Ale průběžně si budu opakovat i tu maďarštinu. A na konci výzvy si ty čísla zopakuju, abych věděla, jestli je to splněno. A druhej den po skončení to zapomenu. :D


Edit - 13. 11. 2018: Přečetla jsem Božskýho bastarda :D Během dvou dnů. A už jsem v polovině druhého dílu.


Edit - 14. 1. 2018: Arch Enemy byli v Praze! Poprvé v ČR měli vlastní koncert! A celkově to byl třetí koncert v ČR mimo festivaly, pokud je mi dobře známo. Druhej s Alissou. S Angelou tu koncert neměli (mimo festivaly). A konečně jsem viděla Wintersun. Snad je ještě někdy uvidím na festivalech. Jinjer měli příšerné osvětlení (představte si rychle blikající vánoční světýlka na stromečku stokrát zrychlená a pak si představte, jak to asi blikalo na koncertě). Jinjer mě už v Bratislavě nenadchli, ale tam mě "bavili" víc. Tribulation začali dobře, ale pak se to moc táhlo. Ti pro změnu měli tmu. Asi se osvětlovač vyřádil a pak šetřil. Wintersun už měli takové to normální koncertní osvětlení. A AE měli super světla. Nejlepší, co jsem kdy viděla na jejich koncertech. A zvuk byl asi nejlepší ze všech koncertů AE, na kterých jsem byla. A uvědomila jsem si, že jsem nejspíš Wintersun objevila ještě dřív než AE. A to jsem je teprv viděla poprvé, AE posedmé. U prvních dvou skupin mě napadlo, že koncerty 2017 bych mohla dát do jednoho článku. Byla jsem myšlenkama na blogu, abych unikla od těch světelných šoků. Foťáček mě velice mile překvapil! Mám dobré fotky Alissy i v pohybu! Nové baterky dělají divy. A já už chtěla foťáček pomalu odepsat. Jo, a nesmím zapomenout se zmínit, že tento den před 6 lety byla Tarja v Pardubicích! Dvě výročí na tento den už mám.


Edit - 15. 1. 2018: Co je za den? Pořád mám neděli, když jsem nespala.


Edit - 16. 1. 2018: Co je za den? Pondělí? Vím, že je úterý, ale bez toho spánku mám pondělí až teď. :D Umím estonsky počítat do desíti. I ta maďarština jde. Ruština taky. Musím si to ale pravidelně opakovat. Teď přidám španělštinu a italštinu. Nejspíš zvlášť jedno a pak druhé. Přečetla jsem další knížku. Božský cizinec. Pro letošní rok druhou. To je dvakrát víc než loni. Snad to tak rychle půjde dál. Teoreticky bych těch 60 stihnout mohla. Ve výzvě je teď 6 přečtených. Viz cíl 37.


Edit - 20. 1. 2018: Dnes je to 3 roky od Epicy v Praze. Od toho nočního výletu, kdy jsem šla z Meetfactory pěšky. A 6 let od Tarji v Bratislavě! Ten večer, kdy byla možnost se vyfotit s Tarjou u tourbusu, a my jsme zalezli do Randálu... Kdybych tehdy měla tolik zkušeností co teď, zásadně bych trvala na svém a nešla slepě za ostatníma, a taky bych neměla ubytování, abych si mohla dělat, co chci. :D A ušetřila bych.


Edit - 21. 1. 2018: Zveřejnila jsem už čtvrtý článek za tento měsíc. Cíl č. 11 začíná vypadat nadějně. Ale nechci to zakřiknout. Přečtena další knížka - Božský hráč. :D To už je osm knížek z šedesáti. Snad to ještě doženu. Tento díl jsem četla 4 dny, ale to bylo kvůli tomu, že jsem taky i chtěla poslouchat hudbu, a při Arch Enemy mi přišlo divné to číst. Zvlášť, dkyž tam byly nějaké ero scény. To jsem čekala, až začne hrát něco neutrálního. :D Jdu na další díl.


Edit - 23. 1. 2018: Další knížka přečtená, to už je devátá. Další je rozečtená. Jsem asi ve čtvrtině. Měla bych ale taky dočíst ty další rozečtené, co mám už delší dobu.


Edit - 24. 1. 2018: Další knížka přečtená - Božský. Zároveň dočtena celá série toho, co bylo přeložené. Snad se přeloží i další díly, nebo si přečtu originály a amatérské překlady. :D V cíli 11 mi zbývá přečíst 50 knih! Měla bych dočíst ty rozečtené. Začnu Doktorem Proktorem a vanou času. Pak bych se mohla pustit do nějaké severské krimi, ať si odpočinu od ero-čtení. :D Ale to mi zas bude trvat déle. Pak si asi přečtu další sérii od těch autorek, nebo něco jiného, třeba Nabíječe. :D


Edit - 25. 1. 2018: Konečně dočten Doktor Proktor a vana času! Měla jsem to rozečteno od dubna 2016! Teď bych se měla vrhnout na něco dalšího. Jedenáct přečtených knih v cíli č. 11. Už jen 49!


Edit - 26. 1. 2018: Další knížka přečtena, i když nevím, jestli to můžu počítat, když to ještě u nás nevyšlo, a byl to jen amatérskej překlad s hromadou hrubek. Jako by to Slovák překládal do Češtiny. Nebo jako by to nějakej Čech překládal z amatérského slovenského překladu. :D Božská mrcha (Beautiful Bitch). Takže už jen 48 knížek. Rozečeteno: Jo Nesbø - Švábi. Na databázi toho mám v rozečtených víc, ale tohle je čerstvě rozečtené.


Edit - 28. 1. 2018: Další knížka přečtená! Opět amatérský překlad plnej chyb a stylistika nic moc. Četla jsem to dva dny, protože mě nějak nebavilo číst něco jiného. A teď už z té série nemám co číst! Cítím se jak po skončení oblíbeného seriálu. Božská kočka (Beautiful Bombshell). Nevím, jak dlouho mi bude trvat, než dočtu to rozečtené. Nejspíš mezitím začnu číst něco dalšího podobného... Takže to už máme dvanáct přečtených knih v cíli č. 11. Už jen 48.
Dnes je to rok od Powerwolf a Epicy a Beyond the Black v Praze! A dva týdny od Arch Enemy.
Za rok končí výzva!


Edit - 29. 1. 2018: S Božským Bastardem jsem ještě neskončila! Přečteno mám totiž 7 knížek z 10! Dnes jsem začala číst v angličtině Beautiful Beginning. Už jsem ve čtvrtině. To jsou jen dvě kapitoly. Pokračování zítra. Sice ze začátku mi to přišlo, že tam je plno neznámých slov, ale dá se to. A jestli to někdy budu číst v češtině, tak jsem zvědavá, jestli si budu něco pamatovat, že bych si řekla "Ne, to bylo ale jinak!" :D
Dnes bylo pěkně. Měla jsem odpoledne brutálně dobrou náladu. Jestli bude i zítra pěkně, půjdu si zaběhat. Lákalo mě to i dnes, ale nestihla jsem to. A pak ještě za světla hezky svítil měsíc. Škoda, že jsem nevenčila foťák.


Edit - 30. 1. 2018: Dnes jsem si byla letos poprvé zaběhat! Sice mě cestou bolely paty jako každej rok, a na začátku se trošku ozvala achylovka, tak jsem se musela vrátit a víc se protáhnout, ale zvládla jsem to hravě i proti větru. Akorát zhruba v polovině se zas ozval nárt, kterej mě bolel pár dní po koncertě AE. No, jestli jsem v prosinci zhubla v chodidlech, tak se nedivím. Jak se přibírá v chodidlech? :D Ale ta cesta je po zimě strašná. Běžela jsem něco přes kilometr. Ani jsem se nezadýchala. Ale zapomněla jsem si s sebou vzít kapesník! Celou cestu mi teklo z nosu. :D Musela jsem si vždycky odplivnout. Při běhu proti větru. :D
Hm, dívám se na cíl 53 - Uběhnout 1 km v kuse. To mi teď přijde vtipné. Takovej sen to byl, a teď je to hračka, pokud kolena neprotestujou. Loni docela protestovaly, tak jsem zvědavá letos.


Edit - 31. 1. 2018: Beautiful Beginning - přečteno zatím 75 procent.
Švábi - přečteno 12 kapitol.
Hra o trůny 2 - zbývá hromada stránek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne | Web | 6. února 2018 v 18:45 | Reagovat

Popravdě mám stejný problém na začátku roku jako ty, taky pořád píšu jiný letopočet :D Jsem ráda, že v tom nejsem sama...
K těm jazykům, já bych byla pro norštinu nebo švédštinu :D
Koukám, že u tebe je leden čtecím měsícem, tak to je moc fajn. Jen tak dál.

2 Zdebra | 8. února 2018 v 14:15 | Reagovat

[1]: Za to v únoru mi do toho čtení nějak není. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________