Povídka: Jablko

15. února 2018 v 15:59 | Zdebra |  Pohádky, příběhy
Po dlouhé době jsem se rozhodla zveřejnit nějakou tu povídku. Už si ani nepamatuju, co mě k tomu inspirovalo, ale po takové době, co mi to leželo ve složce, mě to docela pobavilo. Je to sice krátké, ale není tam plno zbytečností. S odstupem času jsem si ale všimla jedné nejasnosti. Nebudu prozrazovat předem. To až na konci.
Klaudie a Květoslav chtěli společně oslavit své svátky. Rozhodli se, že si vyjdou do divadla. Aby to pojali slavnostně, vybrali si operu. Oba měli slabost pro nádherné soprány, zvláště pro Klaudii to byl velký požitek. Květoslav se vyžíval spíše ve smyčcových nástrojích.

Květoslav vyzvedl Klaudii přesně v šest hodin večer. Vyrazili na slavnostní večeři do restaurace poblíž divadla. Ne, že by obvykle slavili svůj svátek, ale těšilo je, že mají svátek oba po sobě. To pro ně bylo něco výjimečného. Zajímavá byla i kombinace jejich jmen.

Květoslav byl myslivec, ale byl vegetarián a neměl rád ostatní myslivce. Nikdy nestřelil po žádném zvířeti. Klaudie byla zahradnice a květinářka. V restauracích neměli moc na výběr, proto si dali smažený sýr a hranolky. I taková maličkost byla pro Klaudii příliš těžké jídlo na trávení. Byla totiž veganka. Květoslav se ujal jejího sýru a daroval jí pár hranolků se salátem. Oba si pochutnali.

Po večeři se vydali k divadlu. Naneštěstí Květoslav zapomněl lístky. Skočil do taxíku a upaloval pro ně. Klaudie čekala před divadlem. Do pěti minut byl Květoslav zpátky.
"Teda Květoši, ty jsi rychlík," políbila ho a mohli vejít do divadla.

Jejich místa byla přesně uprostřed sálu. Jakmile si sedli, světla zhasla a představení začalo. Oba vášnivě poslouchali a sledovali dění nejen na pódiu, ale i v orchestřišti. V polovině představení vešli do sálu dva lidé. Nevěnovali jim pozornost, dokud nepotřebovali projít. Klaudie se lekla a neobratně uchopila svou kabelku, ze které s hlasitým žuchnutím spadlo červené jablko, které s sebou měla pro případ hladu. Nemohla na zemi nahmatat nic kulatého. Najednou Květoslav viděl, jak dirigent málem upadl.
"Čí je to jablko?" zeptal se, když hudba utichla.
Klaudie nesměle vstala a přihlásila se. Potichu se omluvila. Dirigent k ní přišel a podal jí ho.
"Děkuji," řekla se sklopeným zrakem. Ve tvářích pocítila příšerné horko.

Dirigent se vrátil a opera klidně dál pokračovala, jako by se nic nedělo. Květoslav si z toho nic nedělal. Bral to jako zpestření, které se už, na rozdíl od ostatních repríz, nebude opakovat. Klaudie by nejraději utekla, ale chtěla vidět operu do konce.

Napadla vás ta nejasnost? Takovej detail! Jak se mohlo jablko zakutálet pod dirigenta, když obvykle jsou na stupínku? Dejme tomu, že se jablko kutálelo, kutálelo a jak bylo orchestřiště níže položené, jablko dopadlo na stupínek. Moc jsem to při psaní nedomyslela, že? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne | Web | 17. února 2018 v 20:32 | Reagovat

Upřímně té nejasnosti bych si asi nevšimla.. Ale tak stane se... Spíš si nedokážu představit myslivce - vegetariána, i když nikdy nic nezastřelil.. Asi mám kolem sebe moc krvelačných myslivců. :D
Povídka je sice kratičká, ale vykouzlila mi úsměv na tváři a patří mezi ty oddechové. Každopádně podobnou situaci jako dvojice bych opravdu zažít nechtěla.. Vlastně mi to možná rozšířilo seznam situací které nechci zažít. :D A do společnosti si sváču radši brát nebudu. :D

2 Zdebra | 19. února 2018 v 18:19 | Reagovat

[1]: Někde jsem četla, že jsou i myslivci, co jsou úmyslně na rostlinné stravě, protože zvířata to vycítí... Jinak myslivci na mě působí odpudivě a jsou jak teroristi.
Taky bych takovou situaci nechtěla zažít. Sváču si klidně ber, jen se nesmí kutálet. :D Proto jsem ráda za raw tyčinky.

3 vivienne | Web | 24. února 2018 v 22:25 | Reagovat

[2]: Tak to zkusím najít, to mě docela zaujalo. :) Děkuji.
Dobře, budu si brát jen svačiny nekulatých tvarů. :D

4 Zdebra | 27. února 2018 v 9:50 | Reagovat

[3]: Nevím, jestli to najdeš. Ono to spíš bylo v nějaké diskuzi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________