Tarja v Bratislavě 2016

27. února 2018 v 15:59 | Zdebra |  Zážitky
Zatímco ostatní byli smutní, že koncerty v Praze a Zlíně skončily, a že Tarju uvidí až za dlouho, mě ještě čekal koncert v Bratislavě. Mezitím Tarja stihla i dva koncerty v Polsku, ale tam jsem bohužel nejela. Být milionář, tak neváhám ani minutu. Zároveň v ten den to bylo přesně rok od koncertu Arch Enemy s NW.


Naštěstí jsem nejela sama. Teda jela, ale oproti Košicím jsem tam nebyla osamocená jako strom v lese. Byla jsem domluvená s Ladamem na stejném vlaku. Zpáteční jízdenku jsem si koupila už předem, když jsem šla na mikulášský jarmark na základce, kam jsem chodila. Ladam si koupil jízdenku přímo na ten spoj, protože byla levnější a hodně by ušetřil.

Ráno jsem tedy nespěchala a v Brně jsem si zašla ještě nakoupit něco k snědku a zašla si na oběd. Ještě jsem koupila plyšového zajíčka, krtečkova kamaráda, pro Tarju/Naomi. Potom mi Ladam psal, že ten vlak nestihl. Tak mi pak napsal číslo sedadla, kam měl rezervaci. Aspoň jsem nemusela hledat nějaké místo.

Po příjezdu do Bratislavy jsem si zašla na Wc a pak se vydala přímo k MMC. Doma jsem si předem našla, že je poblíž kočičí kavárna, tak jsem se ji rozhodla najít. Na první pokus jsem nenašla, ale pak jsem zkusila zajít do jedné uličky, kde jsem ji objevila. Původně se mi tam ani nechtělo jít, když jsem z toho původního místa šla zpátky. Nakonec jsem si řekla, že Bratislava není ČR, že tam moc lidí čekat nebude, tak jsem zašla dovnitř.

Nikde nebyla žádná kočka, protože mají svůj vlastní pokoj, kam lidé můžou chodit. Nejspíš to bude tím, že v té hlavní části by se hůř hlídaly dveře. Dala jsem si zázvorový čaj a vodu. Pak jsem si šla pohrát s kočkama. Jedna spala a druhá řádila. Byla zlatá. Chtěla jsem si dát nějaký vegan nebo raw dezertík, ale zrovna neměli. Škoda. Tak třeba někdy jindy.

Když jsem asi kolem třetí přišla k MMC, na schodech byla jen jedna holka s modrýma vlasama. Sedla jsem si a čekala. Něco jsem snědla, něco vypila. Když přišel Ladam, bylo tam pořád málo lidí. U nás by v tu dobu už bylo u vchodu narváno. I když poslední dobou už ani ne. Když jsem předtím šla venku kolem brány, tourbus tam ještě nebyl. Divné. Minule, v roce 2012, už tam byl, a Tarja přijela taxíkem a šla stejným vchodem (to jsme samozřejmě byli zalezlí v baru, kde jsem akorát trpěla mezi kuřákama, kteří nemají úctu ke zdraví ostatních lidí). Později se k nám přidala kamarádka Natália. Když se blížil koncert, začali přicházet členové kapely. Tarja asi musela jít nějakým tajným vchodem. Před koncertem jsme si šli dát věci do šatny, pak jsme se tam ještě vraceli pro lístek.

Suddenlash

Immension

Super světlo, že?


V klidu jsme se dostali do první řady. Místa tam bylo dost, tak jsme se ještě mohli vyfotit před pódiem. Předkapely SuddenLash a Immension jsme už znali zpaměti. Blbě se tam fotilo. Proti nám svítilo světlo. Celkově nic moc osvětlení. Jeden člen Immension měl Tarja tričko. V pauze před Tarjou si nástroje připravovali samotní členové. Alex bez trička, to by bylo něco pro Janu, ale bylo mi blbé ho fotit. Tentokrát nebyla obrazovka, ale jen plachta jako ve Vídni.

Koncert začal a náhle skončil. Tak to bylo rychlé. Jako vždy. Když si Tarja s první řadou podávala ruku, poznala nás. Předala jsem jí zajíčka. Tentokrát Tarja měla na zemi tahák s texty. Občas bylo vidět, jak se nenápadně dívá.

Undertaker tahák

Tarja

Max

Tim

Christian

Tarja a Alex

Setlist

 1. Demons in You
 2. 500 Letters
 3. No Bitter End
 4. Lucid Dreamer
 5. The Living End
 6. Calling from the Wild
 7. Tutankhamen/Ever Dream/The Riddler/Slaying the Dreamer
 8. Until Silence/The Reign/Mystique Voyage/House of Wax/I Walk Alone
 9. Love to Hate
 10. Victim of Ritual
 11. Undertaker
 12. Too Many
 13. Innocence
 14. Die Alive
 15. Until My Last Breath

Po koncertě byly u stánku předkapely, tak jsem se vyfotila s Lydiou ze Suddenlash. Byla v šoku, když jsem jí řekla, kolikrát jsem viděla Tarju, a že jsem byla na předchozích třech koncertech. Potom mi na facebooku k fotce napsala srdíčko. Když se to postupně vylidnilo, začali odcházet i členové Tarjiny kapely. Ochotně se s námi fotili. Byla nám nabídnuta i pizza, kterou jsem si ale nevzala. Když nám sekuriťák pak řekl, že tam už nikdo není, po chvíli vylezl, tuším, Christian.

Odešli jsme poslední. Šli jsme pomalu na nádraží, které bylo zavřené. Procházeli jsme okolo nádraží a pak jsme viděli, že někdo vychází z nějakých dveří. Hned jsme toho využili a zalezli tam. Je to budova pošty a Student Agency tam má nahoře kancelář, tak jsme byli na chodbě dole u topení, kde bylo teplo. Po otevření nádraží jsme se přesunuli do čekárny, kde na zemi byl flek, co vypadal jak Československo. Konečně jsem si pak mohla v automatu koupit vodu. Zašla jsem si na záchod a čekání na vlak pak už uteklo. Neusnula jsem a stihla jsem vystoupit včas.

Po návratu jsem ještě měla sraz s Gabčou a odpoledne ještě zdravotní prohlídku před nástupem do pekla, takže jsem se musela v Brně zdržet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angie | Web | 1. března 2018 v 22:54 | Reagovat

Musel to byť skvelý zážitok ^^

2 Zdebra | Web | 3. března 2018 v 12:15 | Reagovat

[1]: Jo, to byl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________