101 cílů - edit - únor 2018

1. března 2018 v 11:59 | Zdebra |  101 cílů za 1001 dní
Nejspíš jste zaznamenali článek s výzvou 101 cílů za 1001 dní, ale možná jste nezaznamenali dodatky, které k tomu skoro každý den píšu. A v jednom z těch dodatků jsem se rozhodla, že to raději rozdělím na články po jednotlivých měsících, ať je to přehlednější, jinak by byl ten článek moc dlouhý, a to by se nikomu nechtělo číst. Pod seznam cílů pak dávám jen odkazy na předchozí měsíce a dodatky za aktuální měsíc, které pak přesunu do nového článku.


Edit - 1. 2. 2018: Další měsíc. Bude mi chvíli trvat, než si zvyknu psát tu dvojku. Za leden jsem snědla 65 banánů! Tolik normální člověk sní za rok, ne? :D

Edit - 2. 2. 2018: Včera a dnes jsem toho moc nepřečetla. Dnes jsem ještě nečetla nic. Mám spíš poslouchací den, a do toho nemůžu číst, protože bych se nesoustředila. Navíc chci vnímat hudbu, nemám ji jen jako zvuky v pozadí. Pustila jsem si Behemoth!
Beautiful Beginning - přečteno! Pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem přečetla knížku v angličtině! Třeba to za deset let budu brát jako samozřejmost. Byla tam i ukázka na Vášnivého svůdníka, ale to mě nějak v angličtině nenadchlo. Takže pro začátek musím asi číst knížky, co jsou z nějaké série, která má nepřeložené díly, nebo knížky které znám. Když člověk zvládne na internetu číst rozhovory v angličtině, nebo třeba na fb statusy/obrázky v angličtině, tak zvládne přečíst knížku, pokud si vybere nějakou vhodnou, které bude i rozumět. Číst je jedna věc, rozumět druhá. Sakra, to je na samostatnej článek! Jdu na to.
V cíli 37 je momentálně 13 přečtených knih z 60.
Cíl č. 56 splněn!

Edit - 3. 2. 2018: Hm, dnes jsem nic nepřečetla. Jen nějaké svoje povídky, abych se podívala, co jsem napsala. Chci nějakou ukázku poslat kamarádiovi, ale nemůžu se rozhodnout. A mohla bych nějakou povídku i zveřejnit na blogu, i když jsou z roku 2015 a 2016. Aspoň se to uleželo a já si teď připadám blbá, když nejsem schopná nic napsat. Jedna s názvem Tři je rozepsaná, ale bojím se do toho dál zasáhnout.

Edit - 4. 2. 2018: Začala jsem číst Maryšu. Kdyby mě nic nerušilo, mohla jsem to přečíst hned celé.

Edit - 6. 2. 2018: Každý den se pokouším udělat tři kliky. Buu je dělat, dokud mi nepůjdou líp. Pak přidám další.

Edit - 8. 2. 2018: Začala jsem číst Beautiful Beloved (v angličtině). Docela se mi to čte líp než Beautiful Beginning. Během první kapitoly jsem si zapisovala neznámá slova, nebo slova, kterým nerozumím. Necelé 4 strany formátu A5 po dvou sloupcích. Ale není potřeba rozumět každému slovu (pokud člověk nerozumí třeba jen jednomu slovu z celé věty). Tak moc mě štve, jak jsem celou dobu ve škole špatně vnímala poslechy...

Edit - 9. 2. 2018: Přečtená další kapitola a něco v angličtině. Každej den si přečtu kousek z těch pár rozečtených knih.

Edit - 10. 2. 2018: Už je to dva měsíce od Tarjinýho koncertu v Olomouci!
Dnes jsem přečetla zas kousek Hry o trůny, dočetla jsem první jednání Maryše, další kapitolů Švábů a dočetla jsem kapitolu Beautiful Beloved. Čekala jsem, že ta Maryša se mi bude číst rychleji. A nemůžu celej den jen sedět a zírat do obrazovky. Včera jsem si zapsala novej námět na psaní. V hlavě mám další dva příběhy, vlastně jeden jsem už začala psát. Jsem zvědavá, jestli něco dlouhého někdy dokončím.

Edit - 11. 2. 2018: Další kapitola Beautiful Beloved a Švábů přečtená. A taky kousek Hry o trůny.

Edit - 12. 2. 2018: Další kapitola Švábů a Beautiful Beloved přečtená. U Švábů zbývá ještě kus, ale u Beautiful Beloved ještě jedna kapitola. Možná ty nepřeložené díly jsou tak tenké, že to nestojí za překlad? :D Ale pro začátek čtení v angličtině je to dobré. Ale bojím se, že až budu číst něco jiného, že to nebude ono. Že mě to nebude bavit.
A napsala jsem nějakou bezejmennou povídku, pokud se to tak dá nazvat! Ještě nevím, jak to nazvu. A nejspíš to bude asi jen nějaká kapitola z něčeho, do čeho se později pustím. No, on i ten Pád ze sedmého patra má pokračování, ale zatím jen v hlavě. Jen jedna stránka pokračování je napsaná. Chcete si ji přečíst? (takhle si ověřím, že tohle někdo vůbec čte, když odpoví). :D

Edit - 13. 2. 2018: Mám rozečtenou poslední kapitolu Beautiful Beloved. Nějak si to šetřím.

Edit - 14. 2. 2018: Dnes jsem se ke čtení nedostala. 3 kliky zatím udržuji každý den. Občas si dám i 4, ale těch tří se držím.

Edit - 15. 2. 2018: Připraven článek! Povídka! Pak už minimálně jeden další, abych dodržela pravidlo 4 článků měsíčně. Plánuju hudební objevy, ale na to je potřeba hromada času a vychytat dobu, kdy je rychlejší net a kdy se neseká spotify. A ještě bych měla dokončit předchozí objevy z roku 2016.
Ebautiful Beloved - Přečteno! Druhá kniha v angličtině! Jak dlouho jsem to četla? Od osmého. Takže rovný týden s přestávkama. Bez přestávek by to samozřejmě bylo kratší. Poslední kapitolu jsem četla dlouho. Takže celkem už je 14 knížek z šedesáti v cíli č. 37. Už jen 46. Za necelý rok. Uvidím.

Edit - 21. 2. 2018: Dnes jsou v Praze Visions of Atlantis :( Celých 8 let čekám, až tu budou mít koncert mimo festival a nakonec nemůžu... Už jsem mohla být v Praze...
Je na čase zopakovat si maďarské číslovky a přidat další jazyk. Estonštinu si pořád pamatuju, když je to kratší verze finštiny (kromě pár detailů v osmičce, devítce a desítce). Maďarštinu jsem trochu pozapomněla. Přidám si ještě španělštinu.
Kliky zkouším dál. Pořád se držím tří kliků. Dokonce jsem je zkusila i s rukama na karimatce a ne vedle. Budu to střídat. Můžu to zkoušet i několikrát denně, ať se trochu posílím. Pak budou čtyři. Ze začátku jednou, pak víckrát. Potom pět a tak dál. A po desítce přestanu, ne? :D

Edit - 27. 2. 2018: Pamatujete si povídku Vlastimil inspirovanou hraním Sims 4? Tak jsem ji napsala ještě jednou z pohleu Kateřiny. Tam jsem si už ale musela vymýšlet, protože je to už dlouho, co jsem s nima hrála, a ve hře jsou teď jiní simíci. A teď už mám splněn další cíl.
Jinak dnešní den byl na nic. Už mě to v tomhle baráku nebaví! Nebýt koncertů, byla bych bohatší a mohla bych se hned sebrat a jít pryč. Jenže teď nemám nic. Jak něko může být tak zabedněný a neuvědomuje si, jak kuřáci ničí zdraví ostatním lidem? Mají zničené zdraví, tak nikdo jiný zdravý být nesmí? Proč nerespektují plíce ostatních lidí? Jak by se jim líbilo, kdyby feťáci do každého kolemjdoucího bodali jehlou? Takhle totiž vnímám kuřáky. Jejich smrad je pomyslná jehla, která mě ničí. A babka se toho přivandrovalce, co neměl nic, ještě zastává! Prej že patřím o blázince! Jasně, jen proto, že mi záleží na zdraví, a že si vážím všeho živého, patřím do blázince... Jak něko může být tak bezcitnej? Proč nikdo nechce slyšet pravdu? Nikdy jsem nesměla říct svůj názor. Není divu, že nemluvím. Neustále jsem odmalička byla umlčována. A pak jsem byla akorát zmatená, když si někdo stěžoval, že nemluvím. Ani se nedivím, že mě nikde v práci nechcou, když jsem tím smradem celá nasáklá. Sotva vylezu ze sprchy, už abych tam šla zas. Chudák Micinka byla vystrašená, že byla schovaná půl hodiny za stolem. A nejhorší je, že se bála mě! Nedivím se. Brečela jsem tak dlouho, a vydávala divné zvuky, že jsem se nemohla ani nadechnout. Celej den ten smrad cítím až v krku. Vypila jsem snad pět litru a ani to nepomohlo. Nenávidím to tu! Kdybych aspoň měla někoho, kdo by mi pomohl se odtud dostat... Kdyby nebyly ty mrazy, vzala bych si stan a šla někam ven.

Edit - 28. 2. 2018: Napsala jsem ještě jednu povídku. Ale to už je mimo cíle, když cíl č. 18 je splněn. Měla jsem si dát víc psacích cílů než nějaké nakupovací. Tři kliky stále dodržuju. Příští měsíc začnu dodržovat čtyři kliky. Nejdřív jednou denně, pak i víckrát, když se na to budu cítit. A až to půjde snadno, přidám pátej.

V únoru jsem snědla 41 banánů, to je o 24 míň než v lednu. Takže to není tím, že by byl únor kratší. V únoru jsem nebyla na žádném koncertě. Měla jsem maximálně dva banány denně. Nebyla jsem na žádném výletě, abych s sebou nosila svačinku. Škoda, že jsem si nepočítala i raw tyčinky. Zajímal by mě rozdíl loni a letos. Příští rok je můžu začít počítat. Banány si do kalendáře značím žlutou čárkou. Tyčinky si budu zaznamenávat hnědou. Ještě by se hodilo něco zeleného. Červenou už na něco mám. Černými čmáranci si značím peklo v baráku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne | Web | 4. března 2018 v 19:21 | Reagovat

Gratuluji k pokrokům.. A tedy klobouk dolů před tím, že čteš na noťasu. To pro změnu nedávám já. :D
Jako tvá spotřeba banánů je ohromující.. Jíš vůbec něco jiného?

2 Zdebra | Web | 5. března 2018 v 11:40 | Reagovat

[1]: Ono je to čtení v pdf i pohodlnější než číst články v prohlížeči. :D
Kdybych jedla jen banány, číslo by muselo být tak osmkrát vyšší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________