Hudební objevy roku 2016 - 2. část

8. března 2018 v 16:12 | Zdebra |  Hudba k poslechu
Když jsem loni zveřejnila článek s názvem Hudební objevy roku 2016 - 1. část, logicky by měla následovat další část, že? Takže by nebylo vhodné, abych se rovnou pustila do roku 2017. Tak pečlivě jsem si ty objevy zapisovala, až jsem zapomněla, jak některé skupiny zní! Měla bych si na to stanovit nějaká kritéria.

Je logické, že když si pustím jednu písničku, a hned si tu skupinu zapíšu, a rok si tu skupinu nepustím, že zapomenu. Něco jiného by to bylo, kdyby skupina měla opravdu jen jednu písničku, kterou bych si pouštěla několikrát dokola. Příkladem může být skupina Dream Ocean, kteří měli jen jednu písničku, když jsem je v roce 2010 objevila. A až letos vydali první album. Samozřejmě do té doby už vznikly i další písničky, když měli koncerty. Samozřejmě už mám v seznamu na rok 2018 dost názvů, a mnoho z nich jsem napsala hned při prvním dojmu. Odteď si do objevů budu psát jen skupiny, u kterých uslyším aspoň jedno album, nebo se k nim budu nějak pravidelně vracet. Skupiny, které mě zaujmou, si budu asi psát na papír, a ty si pak poslechnu zvlášť, až bude čas mimo nějaký aktuální playlist, který nechci rušit. Dost bylo povídání, jdeme k objevům!

Metalwings

Objevila jsem je na Youtube, když měli svůj první klip. Později jim vyšlo EP. Nic víc zatím nemají. Jsou z Bulharska. Symphonic metal.
A vidím, že mají i nový klip, už deset měsíců!Burry Tomorrow

Tuhle skupinu jsem objevila přes Brutal. Byli tam ve stejný den jako Arch Enemy, ale nejsem si jistá, jestli jsem je viděla nebo ne. Jsou z Británie a hrají metalcore.
Nejhranější mám píseň Lionheart z alba The Union of Crowns. Nejhranějším albem u mě je ale Earthbound z roku 2016.

Circle Unbroken

Tuhle skupinu si pamatuju. Jsou z Belgie. Mají jedno album. Nevím, jak bych charakterizovala jejich metal. Encyklopedie říká Symphonic/Gothic/Progressive Metal.
Nejhranější jsou písničky Black Fire a Odyssey.


Force Majeure


Ve Voice of Finland byl soutěžící jménem Riku Turunen, a zpíval metal. Doufala jsem, že když byl vyřazen, že ho Tarja zachrání, ale bohužel. Zajímalo by mě ale, jak se Tarja tvářila, když zjistila, jak se jmenuje. To totiž při představení nebylo řečeno. Později jsem zjistila, že už je nějakou dobu aktivní. Jednou ze skupin, ve které fungoval, jsou finští Force Majeure. A Riku alias Ricky Tournee ve skupině byl od roku 2004 do roku 2013.

Ještě jsou další dvě skupiny se stejným názvem. Jedna z Dánska a jedna z Německa. Kdoví, jestli se někde nevyskytuje ještě nějaká. Na Metal-archives nemusí být vše. Mají tři alba, na dvou je Riku. Skupina byla založena v roce 1998, ale aktivní jsou až od roku 2001.

Na last.fm vidím, že jsem je poslouchala i v roce 2011! Proč jsem u toho nezůstala a nepátrala?! Třeba bych pak měla větší radost, kdybych ho v tom hlasu viděla. I když nevím, jestli bych se dozvěděla, jak se opravdu jmenuje. Nejhranější z toho období je u mě Wings of the Fallen z alba Frozen Chambers. Bacha, na Spotify jsou všechny skupiny dohromady!

Vidím, že poslední album jsem ještě neslyšela. Zmíněná písnička je u mě i celkově od nich nejhranější.

Enfarce

Další skupina, ve které funguje Riku Turunen. Power Metal. Mají dvě alba.

Nejhranější je u mě píseň Gift Of Prophecy z alba Superhero Diaries - Part I. Za zmínku ale může stát i známá Holding Out For a Hero.

Momentálně Riku funguje i v polské skupině Exlibris. Teď si ale nejsem jistá, jestli jsem to zjistila v 2016 nebo až 2017. Myslím, že 2016. Mám dojem, že byli na Wackenu nebo Woodstocku. Teď si nejsem jistá. Ale byla tam i Tarja. Ta byla na obou festivalech, oni jen na jednom z nich. Jdeme dál.


Ignea


Tuhle skupinu jsem objevila na youtube. Jsou z Ukrajiny. Mají jedno album, které vyšlo v roce 2017, takže kdybych tyhle objevy zveřejnila včas, musela bych se spoléhat jen na klip.

Bohužel mám jen dva poslechy. To musím napravit. Ještě k tomu každej rok jeden. Snad bude stačit jen odkaz na album. Vlastně když mají jen jedno, stačí odkaz na skupinu na spotify.


Huntress


Huntress nejsou tak neznámí. Byli v Americe na turné s Arch Enemy. Hrají Heavy Metal, mají tři alba, fungují od roku 2007.

Podle last.fm mám jen tři poslechy. Musím to napravit. A vidím, že jsem si od nich něco poslechla už v roce 2013.
Druhá část je hotová. Tohle by mohlo stačit. Ve třetí části se budu věnovat skupinám, co jsem stihla zapomenout. Do té doby bych je mohla víc poslouchat a posoudit, jestli to nebylo unáhlené je zařadit do objevů.


Znáte nějakou z uvedených skupin?
Vedete si nějaký seznam nově objevených skupin?
Které skupiny vás naposledy nadchly? Pamatujete si, které skupiny jste začali poslouchat v roce 2016?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne | Web | 14. března 2018 v 19:52 | Reagovat

Tvůj výběr vypadá zajímavě, něco jsem zkusila hned, něco ještě zkusím :)
Jediné jméno které jsem znala jsou Metalwings a to protože byli hodně podporovaní na youtube... ale tehdy jsem si je nepustila :D
Seznam si nevedu, leda by se za seznam dala požadovat otevřené panely v prohlížeči :D

2 Zdebra | 14. března 2018 v 21:58 | Reagovat

[1]: Jo, přesně tak jsem Metalwings potkala.
Za seznam by se mohly považovat i odkazy v záložkách. ;)

3 vivienne | Web | 16. března 2018 v 20:58 | Reagovat

[2]: Tak to seznam mám :D I když krapet roztříštěný... a bez trvalé hodnoty :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________