Pan Topin a pan Leps v letadle

29. dubna 2018 v 10:26 | Zdebra |  Moje tvorba
Je to už nějaký ten rok, kdy jsem se pustila do psaní povídek. A tak je na čase, abych zveřejnila i tuhle vtipnou. Je opět krátká, jak mám ve zvyku. Chtěla jsem napsat víc povídek s panem Topinem (už nevím, jak jsem na to jméno přišla, asi podle topinky), ale nějak to pak už nešlo.Pan Topin rád cestoval. Taky rád žongloval se vším, co mu přišlo pod ruce. Lidé se na něj s obdivem dívali, avšak jeho známí ho už zastavovali, ať s tím přestane. Krotil se, ale doma mu to zakázat nemohli. Nemohl přece jen tak vyjít ze cviku. Zvlášť před svým velkým turné po Skandinávii.

Ráno nemohl dospat, tak šel na dvůr trénovat. Podíval se do kurníku, jestli slepice snesly vejce. Našel tři, se kterými žongloval celé dopoledne. Na oběd si z nich uvařil omeletu a vydal se na cestu. Na letišti ze svého příručního zavazadla vytáhl kaštany, aby mohl cvičit, ale to se nelíbilo ochrance. Kaštany mu byly zabaveny.

Když seděl na svém sedadle v první třídě, přisedl si k němu nějaký pán s rozčepýřenými vlasy.

"Dobrý den, pane. Nemohl jsem si nevšimnout Vaší vášně pro žonglování. Smekám," promluvil jeho spolusedící. Pan Topin se usmál a hned začal básnit o tom, jak se začal učit žonglovat již ve třech letech. V pěti dokonce žongloval s vidličkama. V deseti zkoušel žonglovat s noži. Ve svých dvaceti zvládl osm nožů najednou.

"Zajímavý příběh. Mé jméno je Ruppert Leps. Zabývám se pozorováním lidí a dalo by se říct, že jsem takový druh vědce, co podle toho pozorování sestavuje různé analýzy a statistiky. A právě jsem se rozhodl, že budu sledovat vaši žonglérskou kariéru. Letím sice na kongres do Helsinek, ale mohu Vám dát kontakt. Předpokládám, že také letíte do Helsinek."

"Ano. Letím na své první turné po Skandinávii," nebylo panu Topinovi zrovna do řeči.

"To je vskutku báječné!"

"Promiňte, že jsem se ještě nepředstavil. To jsem ale jelito! Jmenuji se Alfréd Topin."

"Těší mě. Nemohl byste tady zažonglovat?" zeptal se pan vědátor.

"A proč ne, že?" odvětil pan Topin a ihned začal žonglovat v sedě se zmačkanými papíry. Pan Leps ho pečlivě pozoroval a přihazoval mu další a další zmuchlané papíry. Nakonec většina skončila v uličce letušce pod nohama.

"Promiňte, slečno," omlouval se pan Topin a měl pohled jako poslušný školák, který si je vědom nějakého špatného skutku. Letuška jen kroutila hlavou. Brzy přišel pán v uniformě.

"Pane, to už stačilo. Vystupte si. A vy Také. Rušíte další pasažéry. Máte štěstí, že do letu zbývá ještě pár minut," promluvil pán v uniformě. Pan Topin nereagoval. Pan Leps se po něm opičil. Pán v uniformě něco zamumlal do vysílačky. Po chvilce se z hlášení ozvalo, že let bude mít zpoždění, dokud dva cestující neopustí letadlo. Po pár minutách dorazili dva namakaní a plešatí chlapi v černých tričkách s nápisem SECURITY, a vyvedli je násilím pryč.

Pan Topin začal pomalu plakat. Pan Leps začal netrpělivě přešlapovat z místa na místo a kopal do zdi. Brzy jim ti dva přinesli zavazadla a vyvedli je z letiště. Všichni kolemjdoucí se na ně dívali jak na zločince.

"Teď se můžu jít zahrabat do kurníku!" vykřikl pan Topin.

"Půjdu s Vámi," rozhodl se pan Leps.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________