Výšlap na věž, nová baterie a zámecká zahrada

20. května 2018 v 21:11 | Zdebra |  Zážitky
Každý rok je ve Vyškově na radnici den otevřených dveří s možností vyjít si na věž. Už v roce 2015 jsem si všimla, že tam nahoře jsou lidi, ale neměla jsem čas se tam podívat, tak jsem si řekla, že třeba někdy příště. O rok později jsem náhodou šla zrovna kolem, a náhodou jsem měla foťák, tak jsem šla nahoru. Loni jsem už čekala, kdy bude oznámen termín - byly termíny dva - úterý a čtvrtek. Domluvila jsem se s kamarádem a šli jsme. Ten den bylo horko. Letos jsme se opět domluvili. Sraz jsme měli tentokrát v autobusu.

Vidíte to? Ten rozkopanej chodník vlevo. Rozkoupou celej chodník a pak tam mají takovej kousíček. Nebylo by lepší to rozkopat po etapách?
Raději z Rousínova jezdím přes dědiny než rovnou trasou přes rozkopanou cestu. A tak mě napadlo, že si dáme sraz v autobusu. Minulý týden byl deštivý a nebylo takové horko jako loni, tak jsem si říkala, že by mohlo být ideální počasí. A taky nějaká změna. Dlouho jsme se neviděli, tak jsem se těšila. Pro jistotu jsem si na nádraží na chvilku vypla režim letadlo, kdyby náhodou nastala nějaká změna. Nic. Tak jsem byla klidná. Blížily se Drnovice a na zastávce žádná známá tvář. Tak jsem zas vypla režim letadlo a přišla mi smska, že každou chvíli prší, že v takovém počasí nepůjde. A že se nemám zlobit. VŮBEC ZA TU DOBU NEPRŠELO, co jsem tam byla. Pršlo, až jsem jela domů. A to jen trošku. Docela mi to zkazilo náladu, že jdu sama. Ale klid, jsem zvyklá chodit sama. Ale vymlouvat se na počasí je podle mě vrchol lenosti. Copak by si někdo dovolil např. nepřijít na pohovor, protože prší? Nebo nepřijít do práce, protože je škaredé počasí? Proč rovnou už při domlouvání nenapsal, že se mu nechce? Pochopila bych to, že třeba nemá náladu. V létě zas výlety nebudou kvůli klíšťatům a horku. Ale to mám naštěstí festivaly a snad se ještě něco přidá.

OK, uklidnila jsem se. Měla jsem ještě v plánu si jít pro lithiovou baterii do foťáku, bych pořád nemusela pátrat, kolik je hodin, když zapnu foťák. To by na koncertech a festivalech bylo otravné! Doma jsem si našla obchod, kde by to mělo být. Zhruba jsem tušila, kde ten obchod je. Tak tam letím, abych to stihla, a... "Dnes pro nemoc zavřeno". Potěšilo mě to. Otočila jsem se a šla na náměstí a doufala jsem, že ještě existuje ten obchod, kde jsem ten můj foťáček koupila. Celej chodník rozkopanej, tak jsem opatrně přišla ke dveřím a tam cedule "Přijdu hned". A pak se hned objevil ten pán, co tam prodává a baterii měli. Myslím, že to byl i ten samej, co mi prodal ten foťák. Pro jistotu jsem si tu baterku hned vyzkoušela a měla jsem ohromnou radost, že si foťáček už pamatuje čas a datum. Starou baterku jsem tam nechala. Co bych s ní taky dělala, že? Sbírala je, a pak s nima hrála mini nebo micro curling? Snad ta nová vydrží dalších deset let. Vůbec to nechápu - mnozí lidi mají novej foťák, fotí pár fotek za měsíc, a mají ho brzo rozbitej. Já fotím o sto šest už skoro deset let a stále funguje. I když v posledních dvou letech fotí občas tmavě. A to mi v MoR café jednou spadl na kachličky, chudák.

Namířila jsem rovnou k radnici a hned šla nahoru. Pomaličku. Nahoře jsem se pak kochala krajinou okolo. Hned jsem si vzpomněla na Plzeň. To byl takový menší trénik před Metalfestem. Panorama bylo v tom zataženém počasí takové kouzelné. Dolů jsem šla opatrně a hrozně pomalu, aby mi pak necukaly svaly ve stehnech. Pak jsem dole hned snědla banán a šla do zámecké zahrady. Když už jsem měla foťák, tak bych tam taky mohla něco vyfotit. A třeba potkám veverku. Nepotkala jsem. Zato jsem viděla kačera, jak obtěžuje kachnu. Pak mi uletěli a já je nestihla při letu vyfotit. Jako vždy. Neumím být s tím foťákem ve střehu. U jednoho stromu jsem se pokoušela fotit mravence. Fontánu jsem nefotila, protože tam byli nějací lidi s děckama. Ale to nevadí. Stromy jsou mnohem lepší než nějaká betonová věc.


Muzeum, zámek. Na trávníku si poskakoval kos, kterého jsem pak chtěla vyfotit nějak slušně, ale pořád mi utíkal, a než bych si dřepla, byl by zas jinde. Je to jeden černý flek. Najdete ho?


Fotky kosa na trávníku focené vestoje vypadaly hrozně, ale naštěstí si sedl na větev, tak jsem rychle namířila a dokonce se trefila, aby z toho byla fotka. Mohl mi aspoň zazpívat.

Sluneční hodiny, které jsem nikdy nechápala... Ale až na fotce vidím ten obrázek detailněji než naživo.

A jsme v zámecké zahradě... Tam nahoře je taky nějaká vyhlídka, ale ještě jsem tam nebyla a samotné se mi tam nechce. Prej je to zadarmo. A nevím, kama se tam chodí, tak abych nevlezla někam, kam se nesmí. :D

Tunel!

Stromy! Zeleň! A jeden letící pták.

Kap, kap...

Mravenec! Bylo těžké nějakého mravence vyfotit, protože jsou moc rychlí.A vítězem se stává... Strom!

Ze zámecké zahrady jsem šla do Kauflandu, kde byly brutální fronty. Bus jsem ale stihla. Ještě jsem čekala. Koupila jsem mop, to byla pak sranda s tím jet. Pořád mi někde padal, když jsem ho opřela. Ale funguje líp než ten provázkovej, co jsme měli.

Fotky dám později na Rajče.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela | Web | 20. května 2018 v 21:37 | Reagovat

Pěkné fotky. Taky ráda fotím. Hlavně na procházkách se vždycky vyřádím. Že bych si taky vyjela někam mimo své bydliště, abych vyfotila nějakou exotiku? Ve vedlejší vsi mají i řeku.

2 Zdebra | Web | 21. května 2018 v 20:23 | Reagovat

[1]: Taky se vždycky na procházkách vyřádím, pokud s sebou zrovna mám foťák. My máme potok, ale když jsem byla malá, hrála jsem si, že jsem u řeky. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________