101 cílů - edit - květen 2018

10. června 2018 v 14:45 | Zdebra |  101 cílů za 1001 dní
Nejspíš jste zaznamenali článek s výzvou 101 cílů za 1001 dní, ale možná jste nezaznamenali dodatky, které k tomu skoro každý den píšu. A v jednom z těch dodatků jsem se rozhodla, že to raději rozdělím na články po jednotlivých měsících, ať je to přehlednější, jinak by byl ten článek kilometr dlouhý, a to by se nikomu nechtělo číst. Pod seznam cílů pak dávám jen odkazy na předchozí měsíce a dodatky za aktuální měsíc, které pak přesunu do nového článku.

Edit - 1. 5. 2018: Včera jsem zapomněla nachystat článek, abych dodržela cíl č. 11! Takže v květnu musí být ne 4, ale 6! Za trest, jak kašlu na blog. Snad to budu stíhat. Pomaličku se vracím k finštině. Aspoň jsem s sebou zase začala nosit slovíčka. To by mohl pro začátek být dobrý start. Pak už si ještě vytvořit nějaký rituál s učebnicí. Měla bych se už podívat na filmy začínající na I, Q, W, X, Y. Mohla bych se podívat do záložek a seřadit si je podle abacedy, tak se mi to bude líp hledat. Hm, Italština pro začátečníky, to by mohl být jeden z filmů. Na Q nic nemám. Wedding Crashers, nejsou to Nesvatbovi? V poslední době dávám přednost "novým" filmům v originále (v angličtině). Na X nemám nic. Y taky. Ale s Y nebude takovej problém najít něco v angličtině. U Q by to taky nemusel být problém. Je nějakej film, co začíná slovem např. Question? Na 46 bych mohla začít pracovat. Ještě tak najít 10 přátel, kterých bych se zeptala na oblíbený film. :D
Joo, cíl č. 77 splněn! Našla jsem háček na háčkování, když jsem uklízela.

Edit - 2. 5. 2018: Byla jsem si pro výpis k doktorce a pak na vstupní prohlídce. Celkem jsem tam nechala 500 Kč! Potom jsem se byla projít. Objevila jsem ve zdravé výživě tyčinky Run-ní ptáče. A jsou o polovinu levnější než bombus, takže už vím, co si budu kupovat na svačinu. Jen škoda, že nejsou raw. Se divím, že v té zdravé výživě nemají bombus.

Edit - 11. 5. 2018: Sakra, zapomínám to tu doplňovat!

Edit - 13. 5. 2018: Včera jsem se dívala na jurovižn a jsem akorát znechucená. Kam se vytratila hudba? Kam lidi dali vkus? Fandila jsem jen Estonsku a Maďarsku. Loni už ani nevím, kdo tam zněl dobře. Tam jsem asi nefandila nikomu. A předloni si to taky nepamatuju. Nejvíc si pamatuju ročník 2007 z Finska. Je zajímavé, že jsem fandila Finsku, když jsem ještě nebyla finofil a když jsem ještě neposlouchala metal (já vím, Hanna Pakarinen není metal, ale... Finsko!). A taky jsem fandila Alence Gotar. V 2008 nevím, komu jsem fandila, ale vím, že tam byli Teräsbetoni. Škoda, že si nepamatuju, jak jsem je tehdy vnímala. V 2009 mě zaujala Malena Ernmann, ale hudba mi tam trochu vadila. Naštěstí má dvě verze. Další ročníky mi v paměti neutkvěly. Zarazilo mě, že se znovu mohl účastnit Rybak, kterej už jednou vyhrál. Tehdy se mi jeho písnička Fairytale líbila, ale teď to bylo strašné. Většinou jsem se na to dívala se sluchátkama. Bylo zajímavé to sledovat bez zvuku a poslouchat při tom metal. Světla k tomu dobře ladila.

Edit - 19. 5. 2018: Sakra, už je další týden pryč. Ten čas tak letí. Nějak zapomínám sem přidávat aktuality a aktualizace. Metalfest není ohrožen! Jen doufám, že se mi do toho volna nezapočítává i víkend. To by pak bylo 32 hodin místo 16. :D A na MoRu by to pak bylo 40 hodin, a týden před MORem je celozávodní dovolená, tak to se bude hůř nadpracovávat. :D Ještě bych to měla říct doma. Jenže se bojím, že mě babka seřve a že začně fňukat, jako by tady měla být sama celej rok.

Edit - 21. 5. 2018: Zase jsem přeskočila den? Dnes jsem byla v práci necelých 11 hodin. A to nepočítám cestu a polední pauzu! Koupila jsem si konečně lístek na Metalfest. Teď už jen, aby cesta byla podle plánu. Dejme tomu, že jsem si dnes naddělala 2,5 hodiny, takže mi zbývá za příští čtvrtek ještě 5,5. Ale už mám stejně nějakou rezervu, protože tam vždycky ráno pípnu příchod v 6:45. Nevím, jak to dělám, že je vždycky stejnej čas. Dnes jsem ale jela o hodinu dřív. Zítra se mi ale nechce tak brzo. To nechám na pátek. Zítra tam budu odpoledne o hodinu nebo o dvě dýl. Uvidím. Ráno tam ale byl klid. A odpoledne taky. Kdybych neměla omezené autobusy, chodila bych tam klidně na odpoledne. Odpolední začíná, myslím, v 11:30, takže by to bylo asi do osmi. A z Vyškova mi pak bus jede až 22:45 nebo tak nějak. A do té doby se ještě dopravit do Vyškova. Jenže to by se mi pak ráno nechtělo vstávat. A v pátek jsem tam byla o hodinu dýl, předchozí pátek skoro o hodinu, takže prakticky už nějakých pět hodin bych mohla mít přesčas. Takže mi zbývají tak ty tři hodiny. Ale to nevadí. Aspoň si to líp procvičím. Horší to bude v červnu, to si budu muset nadpracovat víc hodin. A co teprv MoR, ten je o den delší. Ale zase nepočítám středu. A aby toho nebylo málo, týden před MoRem je celozávodní dovolená, takže se to komplikuje. A o víkendech se to taky komplikuje s busem. Asi si budu muset co nejdřív pořídit to kolo. Dnes jsem se u jednoho obchodu dívala na ceny, ale podle obrázku není poznat, jak je to kolo velké. Tak aby mě nezaujalo nějaké dětské. :D Pokud tam budu zítra jen o hodinu dýl, mohla bych si s sebou vzít foťák a jít pak odpoledne na procházku. V pátek jsem byla na procházce v polední pauze, došla jsem někam na kraj rousínova a vylezla jsem někde u hlavní silnice. :D Ale stihla jsem to za tu půl hodinu. Kolem dvou kilometrů.

Edit - 24. 5. 2018: Zase jsem přeskočila dny? Včera jsem šla dom pěšky. Cca hodina a půl chůze. Aspoň jsem načerpala sluneční energii. Jenže stejně ráno v busu usínám. A čaj si ráno nestíhám dělat. To bych musela vstát ještě o půl hodiny dřív, jenže já mám co dělat, abych vůbec vstala. Za příští čtvrtek mi zbývá nadpracovat už jen dvě hodiny. A zítra odpoledne se jde na pivo, ale asi se přidám až o půl hodiny později, ať mám další hodinu. A v pondělí další. Nechce se mi jet ráno o hodinu dřív. A to jsem i docela zvědavá, jestli do Komořan stále jezdí ti samí lidi. Třeba jindy. Třeba příští měsíc. Taky bych mohla jezdit o hodinu později, ale to bych riskovala, že nestihnu přestoupit. Dnes totiž nikdo na té zastávce v Lulči nebyl, tak jsem se bála, jestli to už nejelo. :D Je zajímavé, že hodina a půl chůze mě neunaví a nejsem z toho rozlámaná jak z osmihodinového sezení u PC. U dvou PC, protože zrovna na tom mým nejdou otevírat soubory z novějšího Corelu. :D A aby toho nebylo málo, na tom druhým zas nejdou prohlížet .eps soubory. :D A ještě k tomu ten "můj" asi po půl hodině neaktivity usne, a nikdo neví, jak ho probudit. Takže to vždycky vypnu a zapnu, a ono se to stejně obnoví. Už si nepamatuju, kde se to v sedmičkách nastavuje. A jestli to náhodou není i jiné než u notebooku, protože mám pocit, že u notebooku to bylo někde v napájení. Až tam bude zítra nebo v pondělí klid, a nebudu mít za zády moc lidí, se podívám.

Edit - 31. 6. 2018: Odjezd na Metalfest. S Peťou jsme vlezly do Levných knih a nakoupily si knížky. Já jsem si jich koupila 5. Viz v cíli č. 8 od Anglických idiomů. Ještě jsem uvažovala o Devateru pohádek, ale už by to na zpáteční cestu byl moc velkej náklad. Ještě 4 knihy a bude splněn další cíl. A to mi přišlo docela nereálné ještě před Metalfestem. Kdyby ve Vyškově byly Levné knihy, určitě by byl cíl už dávno splněn. A tímto je splněn i cíl 73 - Jít s někým nakupovat. Knihy nejsou jídlo, takže se to může počítat. Nezmínila jsem se tam o oblečení, takže... :D Cíl 81 pořád je splněn. A bude splněn, protože mě nikdo nepřinutí, abych se napila Finlandie a jiného chlastu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Raja Luthriela | Web | 11. června 2018 v 16:24 | Reagovat

V Eurovision jsem fandila Maďarsku a dánsku. Estonsko jsem asi promeškala a tak jsem to neslyšela.

2 Zdebra | 23. června 2018 v 15:38 | Reagovat

[1]: Dánsko si už moc nevybavuju, ale myslím, že nezněli tak zle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________