30denní hudební výzva

Den 30. - má oblíbená píseň minulý rok touto dobou

16. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Poslední den je tu, ale já jsem se rozhodla, že budu pokračovat s vlastními tématy. Musím se podívat, co jsem před rokem poslouchala. Zase nevím, co vybrat, protože to většinou jsou interpreti, co tu už byli.

Den 29. - píseň z mého dětství

15. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Dnes mám jasno. Kelly Family. Čekali jste snad nějakou Dádu? Doteď to mám natočené na VHS. Nedávno jsem to dokonce slyšela, když se strýc dodíval na nějakej film a pak to začlo hrát. Když jsem byla malá, tak jsme to s kamarádkami poslouchaly přes okno venku. A zpívaly jsme si to zkomoleně!

Den 28. - píseň, kvůli které se cítím provinile

14. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Nenapadá mě nic konkrétního, co bych k tomuto dni mohla vybrat. Nikdy se snad ani necítím provinile. Spíš ukřivděně. A už vůbec ne ve spojení s nějakou písničkou. No, možná jedna situace se mi vybavuje, kdy jsem si říkala: "Co tady dělám?" a u toho hrála jedna písnička, kterou teď moc nemusím. Ale nevím, jestli se cítím provinile. Asi ne.

Den 27. - píseň, kterou bych si přála umět zahrát

13. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Musím chvilku přemýšlet, než přijdu na něco mimo Tarju a další mé oblíbence, to už tu byli... Amberian Dawn nebyli. Valkyries má na začátku pěknou melodii. Ale taky bych mohla zabloudit k filmům.

Den 26. - píseň, kterou umím zahrát na hudební nástroj

12. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Tohle je smutný den. Nic neumím zahrát. Umím maximálně namačkat na klávesách jednou rukou nějaké melodie, ale ne celé skladby. Kočka leze dírou.


To bych se podle toho mohla NĚKDY zkusit naučit i tou druhou rukou.

Den 25. - píseň, která mě rozesměje

11. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Na tento den jsem se těšila! A mám z čeho vybírat. Těšila jsem se, že sem dám něco veselého od Eläkeläiset, ale pak mě napadla i Dlažební kostka. Ale tu zná kdekdo, Eläkeläiset nejsou tak známí. Byli ale i na Wackenu. Mohli by někdy přijet do Vizovic.

Den 24. - píseň, kterou bych si chtěla nechat hrát na pohřbu

10. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
NW a Tarju jsem vypotřebovala, ale napadlo mě Who Wants To Live Forever nebo The Show Must Go On, to by se mohlo hodit. Nejlíp od Tarji, ale pochybuju, že se Tarja dožije tolik let, aby to bylo naživo. Taky by to mohli být i Eläkelëiset, Korpiklaani nebo Hevisaurus. Nebo ještě mě napadá Sweet Dreams. Nebo Gregorian?

Den 23. - píseň, kterou bych si chtěla nechat hrát na svatbě

9. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
A sakra, moje nejoblíbenější zpěvačky jsem si vyčerpala. A vůbec mě nic nenapadá. Amberian Dawn ještě nebyli. Nebo že bych pro změnu dala nějakou filmovou skladbu? Ne, už vím. Tak ne, ještě jedna změna. Původně jsem chtěla dát Sarai qui od Sarah Brightman. Taky bych mohla dát něco od Gregorian. Možností je hodně.

Den 22. - píseň, kterou poslouchám, když jsem smutná

8. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Tady už mám jasno od začátku. Ale vždy, když tu písničku poslouchám, nejsem smutná. Jen to sedí k té náladě.

Lucie Bílá - Most přes minulost


Škoda, že mi to nevyšlo o den dřív, když měla narozeniny.

No, kdybych si nestavila pravidlo, že v této třicetidenní výzvě nebude nikdo dvakrát, dala bych sem instrumentálku Enter the Machine od Arch Enemy.

Den 21. - píseň, kterou poslouchám, když jsem šťastná

7. dubna 2016 v 17:59 | Zdebra
Tohle může být jakákoliv písnička, kterou mám ráda. Moc toho už nezbývá, tak bych mohla zvolit Leaves' Eyes.

Leaves' Eyes - Elegy

 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________