Aktuality

Poprvé jsem přečetla knížku v angličtině!

3. února 2018 v 12:59 | Zdebra
Stala se velká událost! Přečetla jsem první knížku v angličtině! Už jsem se o to několikrát pokoušela, ale neúspěšně, nikdy jsem to nedočetla, nebo mě to nebavilo. Později jsem zkusila 50 odstínů, ale nějak se mi to ztratilo na disku a pak jsem to už nečetla dál. OK, mám tam záložku na 57. stránce z tisíc tři sta něco. Ale nevím, jestli se k tomu chci vracet. To až přečtu celou sérii BB. Ne, není to nic společného s Battle Beast.

Co je nového?

4. května 2017 v 19:05 | Zdebra
Víc než na blogu jsem aktivnější na Instagramu, i když nemám chytrý mobil. Akorát teď jsem se vrátila k Ubuntu, tak některé dny jsem na Ubuntu, takže nemůžu dávat fotky na instakrám. V jiné dny, kdy jsem na Win 10, můžu používat Instapic, což umožňuje i nahrávání fotek, ale také můžu šmíraovat, kdo co lajknul. :D Vygooglila jsem si nějakou aplikaci pro Ubuntu, ale tam není ta možnost nahrávání fotek. Kdybych ale měla chytrej mobil, spamím pořád. Hlavně při cestování. Ale neměla bych tolik starostí s fotkama. Vždycky než nějakou vyberu, než ju oříznu a zmenším, aby se dlouho nenahrávala... A navíc nespamím jednu za druhou, ale s odstupem času. A jak se tak dívám, v poslední době je to tam samé jídlo. Asi sáhnu do archivu.

Cíle do roku 2017

31. prosince 2016 v 23:59 | Zdebra
Bla bla bla, předsevzetí, bla bla bla, od zítra, bla bla bla, příští týden. Ne, předsevzetí tomu už dávno neříkám. Jsou to cíle, plány. A jsou REÁLNÉ. Narozdíl od většiny lidí, co si většinou dává nesplnitelná předsevzetí. Jo, možná první týden je baví cvičit a nejíst, ale pak jim tělo řekne, že je to špatně a přestanou. Místo toho, aby změnili taktiku. Na to nemají čas, tak jdou dál po starých kolejích, které nikam nevedou, protože se točí pořád dokola. A nebo něco možná dělají správně, ale pak mají nějaký absťák, kterej nevydrží, protože mají hroznou chuť na to a to... O tom psát nebudu. Jen jsem se pokoušela o nějaký poutavější úvod, než abych napsala něco ve smyslu: "Tady jsou moje plány/cíle na další rok". Dost bylo okecávání.

Blogový blok?

28. února 2015 v 12:34 | Zdebra
Jak jsem v lednu byla akční, tak v únoru se to nějak obrátilo. A přitom mám zapsaných pár témat. Dokonce mám napsanou jednu pohádku a jednu povídku. U povídky jsem se inspirovala v jedné situaci v sims, co mě pobavila, ale zároveň mě naštvala, protože mi zkazila plány - smrtka. Jinak jsem letos už napsala dost drabblů atd.

Mám v plánu článek o nějakých těch skladbách, co se hodí k psaní. To není chvilková záležitost, když nemám vytvořen spešl playlist. Navíc to pak najít na youtube, aby si to mohl pustit každej "smrtelník", co nemá spotify... Totéž k oblíbeným cover verzím a dalším hudebním "článkům". Taky mám v plánu i nějaké ty moje top písničky od určitých interpretů. Možná zvolím nějakou tu metalovou abecedu. Nebo hudební abecedu, ať je to pestřejší. A ještě podle států.

V Gramatickém koutku jste si odhlasovali, že ho chcete. Už mám seznam témat k tomu, jen ne a ne se dokopat ke psaní. Ono se to lehko řekne, ale napsat to tak, aby se to dalo považovat za článek... Asi něco spojím. Nevím, s čím začít dřív. Mám k tomu v plánu přidat i typografii, na kterou jsem taky háklivá. Nevím, jestli začít číslama nebo podmiňovacím způsobem. Hm, číslovky jsou čtvrtý slovní druh a slovesa pátý, tak asi číslovkama.

Je super mít bloček, do kterého si to všechno zapisuju. Mám ho už od roku 2007, ale až letos jsem si tam napsala první poznámku! Osm let jsem ho skladovala... už deset let skladuju různé papíry, co se dají ještě využít.

Mám v plánu napsat, proč nejsem v autorském klubu, ale nejsem si jistá, jestli to bude víc než jeden odstavec. Taky se chci zamyslet i nad tím, proč si nehodlám nikdy rušit blog. A chci se rozepsat i o tom, proč se nerada dívám na videa na internetu. Průběžně si zapisuju hudební objevy. Už mám půlku stránky formátu A6. A zvlášť mám stránku na trailerovou hudbu. Určitě budou nějaké články o simících.

Možná se dozvíte, co si myslím o tabletech a sepíšu seznam slov, která nemám ráda. Plánuju i článek o mých oblíbených finských filmech. Rozepsaných mám 50 odstínů kočky. Zatím jsem u nějakýho 12. odstínu. :D O filmu nemám v plánu (zatím?) psát. Jen je kolem toho moc povyku.

Nedávno jsem si nainstalovala zkušební verzi Corel Draw, tak se podělím o mé pokusy. Z grafiky sem přidám všechny moje vytvořené bannery ke koncertům. Budou hezky na jednom místě. A nejspíš se pochlubím s mým výtvorem Left in the Dark do Tarjiné soutěže, co proběhla už... dávno, ale vůbec se mi ten můj výtvor teď nelíbí, tak se do toho moc neženu. A už dlouho chci napsat seriál o streamovacích službách jako je Spotify, Deezer, Rdio atd. Hlavně to bude o Spotify.

No, nebudu všechno prozrazovat. Jsem zvědavá, co z toho všeho stihnu letos. Březen nejspíš budu mít nabitej, tak budu mít o čem psát. Takže po zapnutí notebooku nesmím hned na facebook a vypsat se někomu, protože pak se mi to znovu nechce sepisovat na blog.

Žiju. Zatím dýchám (kdyby se o mě někdo bál, že jsem se 18 dní neozvala). Vždycky mám chuť něco napsat, ale jak vlezu do nového článku, tak ne a ne se pustit do díla.

16. týden

23. dubna 2013 v 16:12 | Zdebra
Napsala jsem "táden" místo "týden". A uvažuju, že bych asi shrnovala jen měsíce. Takže v květnu shrnu duben a pak v červnu květen atd. Ale měla bych si víc psát poznámky a nebo si to někde pak všechno vyčíst v historii skypu.

15. týden

17. dubna 2013 v 12:28 | Zdebra
Nějak si moc nepamatuju, co se dělo minulej týden. Jak mám dlouhodobou paměť, tak si takový krátký úseky nezapamatuju. Teda kromě koncertů. Taky je to zážitek, kterej se dá zapamatovat. A ne nějaký obyčejný chození z bodu A do bodu B a pořád dokola. I když... no, na koncertech je těch přesunů víc.

13. týden

2. dubna 2013 v 12:16 | Zdebra
Nadpis článku by mohl vypadat jako nějakej záznam po týdnech nějakého jiného stavu, ale to je nemožné, když jsem sama... A týden utekl zas rychle, takže zas píšu až v úterý, zatímco Tarja je už od včerejška ve Zlíně. Snad mi to zkrátí dost času a snad na nic nezapomenu.

12. týden 2013

25. března 2013 v 12:00 | Zdebra
Než se pustím do klikání a programování a Once Upon a Time, tak bych měla napsat shrnutí týdne. Ráno zas napadl sníh.

Jedenáct minut... teda jedenáctý týden...

19. března 2013 v 13:25 | Zdebra
Tentokrát shrnutí týdne dávám v úterý, takže snad si zapamatuju, co se událo minulý týden. Ale něco se najde, je toho dost. A beztak na něco zapomenu. Ale připsat to můžu, když si vzpomenu. Dost keců...

Desátý týden

11. března 2013 v 15:40 | Zdebra
Je čas na shrnutí dalšího týdne, který byl jarní, všude se začalo prášit, takže se bojím, abych nakonec někdy na jaře nebyla nemocná. Všude je blato, takže se nemůžu jít projít. Na silnicích sice ne, ale po dědině se nechodím projít. Nemám ráda, když mě někdo vidí. :D A ještě hůř, když mě někdo vyslýchá!
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________