Básnická tvorba

Déšť

27. října 2011 v 23:37 | Zdebra
Po dlouhé době jsem si řekla, že když je takové krásné téma týdne, tak bych mohla něco napsat. Původně jsem chtěla napsat nějaký článek, ale nakonec to skončilo takovu básní... Kdyby k tomu ještě pršelo, určitě by to bylo lepší.

Podzime, konečně přicházíš

8. září 2011 v 12:55 | Zdebra
Blíží se podzim, tak jsem se dneska rozhodla, že o něm něco napíšu. Po dlouhé době jsem napsala nějakou báseň. Nejprve mě napadl nadpis, že napíšu článek, ale zadívala jsem se z okna a musela jsem to napsat takhle, když je dneska tak krásné podzimní počasí po dešti.

Anděl

23. května 2011 v 22:02 | Zdebra
V noci jsem nemohla usnout (už je to tady, už jsem se dostala do normálu, chtělo by to další koncert, abych usínala líp), tak jsem do mobilu začala psát a vzniklo tohle. Schválně, jestli poznáte, o kom je řeč.

Kocouří árie

14. května 2011 v 13:07 | Zdebra
Nedávno jsem nemohla usnout a ještě víc se to zhoršilo, když venku začali řvát kocouři své noční árie. Tak jsem vzala mobil a napsala tohle:

Labyrinth of Dreams

20. dubna 2011 v 17:50 | Zdebra
V noci jsem si řekla, že zkusím po dlouhé době něco napsat a vzniklo tohle. Nic moc, pořád dokola to samý, jenom jiný pořadí slov... A zkuste si tipnout, co mě na konci inspirovalo (nebo v názvu).

První vločka

18. listopadu 2010 v 13:42 | Zdebra
Po dlouhé době jsem napsala nějakej ten text či nerýmovanou báseň či jak to nazvat. Viděla jsem název tématu týdne a hned jsem si řekla, že něco napíšu. Vzala jsem papír a psala jsem. Začátek sice k tématu nesedí, ale po druhé polovině se na to zapomene. Překvapil mě konec. :D Trošičku se to na konci zvrhlo, ale myšlenka mě překvapila.

Psala jsem to před půlnocí a dokončila po půlnoci, takže jsem to psala dva dny.

Tarja meidän, joka olet taivaissa...

1. srpna 2010 v 13:14 | Zdebra
Nevím jak, ale v noci jsme se nějak s Inou na icq dostaly k modlení k Tarje. Tak jsem trošku předělala Otčenáš. Na Wikipedii jsem pak v jazycích klikla na Suomi a našla jsem finskou verzi. Pak jsem našla anglickou, kterou jsem taky trošku upravila.

Weather of Wishes

14. června 2010 v 18:18 | Zdebra
Včera večer pršelo, tak jsem si jen tak řekla "It's raining" a natáhla jsem z okna ruce, jenže to nebylo tak silný, tak jsem si řekla "But no on my hands" a chytla jsem papír a začala jsem psát a vzniklo z toho tohle.

Inspirace v depresi

8. května 2010 v 22:06 | Zdebra
Už je to pár měsíců, co jsem měla deprese, které mi přinášely inspiraci nebo sílu k psaní. Napsala jsem toho dost a teď mi to ani tak nejde. Nevím, co psát. Tak jsem z šuplíku vytáhla podepresní tvorbu z 28. března 2010.

Odstupem času se mi to zdá jako nesmysl, hlavně ten konec. Neřekla bych, že mi k psaní chybí deprese. Spíš jsem měla takový tvůrčí období. To bylo možná tím, že končila zima a potřebovala jsem se z toho nějak vypsat.

Chřipka z hříbka

9. dubna 2010 v 23:16 | Zdebra
Asi mám blogovou krizi, tak sem přidávám další básni či text ze starší tvorby. Napsáno někdy loni na jaře. Jak se na to s odstupem času dívám, zdá se mi, že jsem loni psala líp než letos (až na nějaké výjimky).
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________