Kulinářský koutek

Ovesné vločky s chia semínky

26. září 2016 v 15:59 | Zdebra
Vypadá to, že mám docela zásobu receptů v poslední době, tak bych se tentokrát mohla podělit o mou "novou" snídani. Už nevím, kde jsem našla původní recept, ale jak je u mě zvykem, nedělala jsem to podle receptu úplně, neb jsem neměla kustovnici a další věci.

Červená čočka s rýží

24. září 2016 v 15:59 | Zdebra
Po dlouhé době je tu nějaký recept. I když... moje kuchtění je samá improvizace. Někdy se to povede, jindy třeba ne. Ale včera se mi večeře povedla. Nebudu psát, kolik čeho bylo, protože jsem to všechno brala od oka podle potřeby a chuti.

Cizrnové kuličky

25. prosince 2015 v 20:59 | Zdebra
Dlouho jsem sem nedávala nějakej recept. A mám zásobu receptů, takže je z čeho vybírat. A vlastně tohle nemusí být rubrika jen na recepty, ale i třeba jen na fotky pro inspiraci, protože většina fotek, co mám, nejsou žádné blafy. A navíc většinu z toho, co je v této rubrice, bych dnes už ani nejedla. :D No, jsou to jen tři recepty, co bych nejedla nebo bych udělala dnes jinak. Ale zpátky k dnešnímu receptu. Rozhodla jsem se udělat něco jako falafel, jen jsem neměla všechny ingredience, co byly v receptu. Takže jsem si to udělala po svém.

Kuskus

5. listopadu 2014 v 19:41 | Zdebra
Včera jsem si řekla, že bych mohla zkusit kuskus, když jsem ho potkala v obchodě. Babka sice brblala, že takový "sr..." jíst nebude, ale nakonec jsem ráno na stole potkala krabici.

Jak jsem poprvé dělala palačinky

9. března 2014 v 14:28 | Zdebra
Kdysi jsem doma zkoušela udělat palačinky z těsta, které udělala babička, ale nešlo to, bylo to moc... těstovité (existuje to slovo vůbec?). Takže to ani nebyly tak hezky placaté palačinky, ale kulaté cosi. Spíš langoš. Ani se to na pánvi nerozteklo. To bylo ale tak před čtyřmi lety. Nedávno jsem v Klucích v akci viděla, jak tam jeden malej kluk dělal palačinky, tak jsem se inspirovala. Je to logické, aby to těsto bylo víc řídké, než si myslí babka.

Zapečené brambory

25. ledna 2014 v 20:55 | Zdebra
Vždycky jsem byla hodně na brambory, takže jsem po dlouhé době dostala chuť na zapečené brambory. Babička by ty brambory do remosky dala syrové, ale já ne, mně prostě pak přijdou slizské nebo jak to popsat. Kdysi, když jsem chodila do deváté třídy, jsem se dívala na Kluky v akci, kde zrovna dělali zapečené brambory. Inspirovala jsem se, tak jsem si je párkrát zkusila nejdřív uvařit. Byly mnohem lepší. Ale včera (v pátek) se mi povedly ještě líp!

Přírodní kuřecí řízek

17. prosince 2013 v 13:30 | Zdebra
Včera jsem si zase hrála na šéfkuchaře. Tentokrát jsem se rozhodla zkusit k večeři přírodní řízek. Bála jsem se, jestli se mi to povede a jestli to bude mít dobrou chuť. Nakonec se povedlo. Tentokrát jsem si to nezapomněla vyfotit na památku.


O kulinářskou dovednost víc - kuřecí řízek

12. prosince 2013 v 13:28 | Zdebra
Zdravím,

dnes jsem si poprvé sama dělala kuřecí řízky! Babka mi do toho sice kecala, ale odmítla jsem vajíčko smíchat s vodou. Třeba to pomohlo, že to nebylo tak gumový, jako to dělá ona. Bála jsem se, že se mi to nepovede a že to nebude dobrý. Ale jak se to začalo rýsovat a první strana řízku byla hotová, tak jsem měla radost, že to zatím vypadá dobře. Hned, jak byl ten řízek hotov, tak jsem musela ozkoušet, jestli se dobře krájí a jak vypadá uvnitř. Povedlo se! Jak z restaurace. Z dobré restaurace. Z výborné restaurace! Hned napoprvé! A to mi babka furt říká, ať se naučím vařit. A já si furt říkám, že na tom není co k učení. Buď má na to člověk talent nebo ne. A navíc to beru jako umění. Takovou radost mám... a už jen to, že jsem se dotkla syrovýho masa při krájení... bylo mi to ale odporný :D

Hranolky - ještě rychlejší postup

26. července 2008 v 14:19 | Zdena Brandýsová
Někdy před týdnem jsem zkusila rychlejší postup než jsem napsala v minulém článku.

Hranolky - zrychlený postup

13. července 2008 v 17:33 | Zdena Brandýsová
Včera jsem napsala můj postup, jak jsem dělala včera hranolky. Dnes napíšu zkrácený postup.
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________