Moje kondice

První letošní běhání

26. března 2017 v 16:21 | Zdebra
Sportu zdar, konečně je venku hezky, tak mě to víc láká ven, a můžu konečně běhat. Možná to chladné počasí působilo jako výmluva, proč nenít běhat, ale v teple se mi běhá líp. Mně, která ještě před pár lety, nesnášela sluneční paprsky, když mi při rychlém pohybu bylo špatně, a co teprv s kombinací s horkem, to bylo na omdlení! Teď se i těším na letní horka, až se budu patlat kokosovým nebo i olivovým olejem, a všichni se budou divit, že nejsem spálená.

První týden roku

8. ledna 2017 v 20:13 | Zdebra
Upsala jsem se ďáblu. To byla velká myšlenka, když jsem jela v pondělí busem dom. Už jsem si v hlavě plánovala článek, ale jak už to bývá, neuložil se. Dokonce i povídku jsem si napsala jednou před spaním v hlavě. Vím, o čem byla, jak začala a jak dopadla... moment, už jsem to zapomněla! Ale věty se mi ztratily. Vím jen, že byly krátké. Jo, už jsem si na ten děj vzpomněla. Proč jsem si to nezapsala? Protože bych neusnula? Dost, jak je na tom moje kondice?

Běhání - 2,4 km

8. října 2016 v 19:00 | Zdebra
Ve čtvrtek jsem měla běhací den, ale nějak mi to nevyšlo. Nejdřív jsem šla sbírat ořechy, ale cestou pak za mnou jelo auto, tak jsem běžela, abych se mu vyhla a pak šla na ořechy. A začalo pršet. Takže běh odpadl. Nebo to je jen výmluva? Navíc jsem si špatně načasovala jídlo a pití, takže mě píchalo v boku. Doma jsem si aspoň zacvičila. A udělala jsem jeden pánský klik! Raději jeden pořádný než deset slabých o ničem.

Zato včera ten běh byl mnohem, mnohem lepší! Ani nebyla taková zima, když jsem vylezla před barák. Tentokrát jsem si vzala mobil, abych si to mohla stopnout. Šla jsem k větrolamu a tam začala běžet. Bylo to i do kopečku, ale to jsem hravě překonala. První čtyři minuty jsou ale vždycky "nejhorší", pak už to jde samo. Po sedmi minutách jsem si ale dala přestávku, pauzla stopky a chodila z jedné strany cesty na druhou dokola, aby se mi pak dobře měřila trasa. Můžete mi říct, že si mám pořídit nějakej chytrej telefon s nějakou super aplikací, nebo nějakou podobnou chytrou věcičku, ale já nic takového nechci. Pak jsem běžela k hnojišti a zpátky. Cestou jsem si ještě dala jednu pauzu a pak jsem běžela až domů. Potkala jsem i jednoho člověka a byla jsem schopná v klidu pozdravit.

Běžela jsem od zeleného bodu k hnojišti (vlevo) a zpátky k červenému bodu.

Celková trasa byla 2,444 km a čas 18:19. Jsem spokojená. Takhle dlouho vydržet běžet... Dřív jsem byla ráda, když jsem zvládla běžet půl minuty! :D Tím, že běhám pomaleji, se posiluje víc svalů. Občas si ale dám nějakej sprint. Třeba před tím autem. Nebo přes přechod. Hlavně, když jdu s někým, a najednou se rozběhnu, to musí pro toho člověka být šok. :D

Doma jsem snědla banán a pak se šla osprchovat a pustila jsem se do přípravy večeře. Něco jako dhal z červené čočky, akorát se špagetama místo rýže. Špagáty jsem dlouho neměla. Celozrnné. Už bych nemohla mít "normální" z bílé mouky. Vařila jsem asi hodinu, jedla asi 45 minut. Mohla jsem ale jíst pomaleji. Když si jídlo dělám sama, nepřenáším do toho žádnou negativní energii a pak si to líp vychutnám.

Zajímalo by mě, jak by se mi běželo, kdybych chodila běhat ještě s někým. Taky by se mi i hodilo, kdyby mě u toho někdo vyfotil (u toho běhání!) nebo nahrál, abych viděla, jak běhám. :D Když vidím někde nějakého běžce nebo běžkyni, kterým při běhu plandají ruky, tak je to pro mě už skoro, jako když vidím někoho datlovat. :D Zrovna včera jsem z busu viděla jednu běžkyni, co se spíš "klouzala" a ruky měla svěšené před sebou.

Schválně si zadám do Googlu heslo "ruce při běhu"!
V náhledu:
"Dej pokoj ještě s rukama, já jsem rád, že si nějak poradím s nohama,"


Dva a půl kilometru!

29. září 2016 v 20:30 | Zdebra
Dnes jsem udělala osobní běžecký rekord v délce trasy! Sice ne v kuse, ale jsem spokojená a hezky jsem se zapotila. A cestou jsem si utrhla dvě jabka, tak jsem si i zaskákala. Nejspíš je to tím, že včera jsem byla na výletě, kde jsme ušli cca 22 km, takže to má vliv. Po včerejšku mě ani nic nebolí. Když jsou dny, kdy hodně sedím, jde to pak blbě. Nebo když se na oběd přežeru, taky to jde blbě. Proto běhám tak tři hodiny po jídle a jednu hodinu po pití. Před odchodem si ale trošku cucnu vody a nechám ji "rozplynout" v puse. Kousek se projdu a začnu běžet. Samozřejmě se před odchodem nebo před během protáhnu. Dnes jsem se protahovala na jedné cestě, tak snad mě nikdo neviděl. Aby si někdo nemyslel, že mu mávám nebo něco. :D

Podzimní běhání

23. září 2016 v 20:12 | Zdebra
Dnes jsem se šla projít a říkala jsem si, že se na běh necítím, když mám menší rýmičku, tak jsem se šla projít až "nahoru" k lesíku. Tam jsem si na chvilku sedla a kochala se krajinou. Před odchodem jsem si protáhla nohy a na cestě jsem se pak neplánovaně dala do běhu. A nebylo to žádné cupitání! Byl to běh. A běžela jsem až domů! A klidně bych mohla běžet dál! V červnu jsem si myslela, že jsem se do toho dostala, ale kdepak, teprve až teď! A hezky jsem se zapotila. A super nálada se dostavila.

34. týden

27. srpna 2016 v 21:12 | Zdebra
Nadpis není žádnej dvojsmysl. Jen je v kalendáři zrovna 34. týden, tak jsem chtěla nějak shrnout poslední týden, jak na tom jsem s pohybem. Ještě si to tak pamatovat, když si nevedu žádnej deníček... A blog je takovej občasník. Podle výzvy 101 cílů za 1001 dní si můžu aspoň pamatovat procházky a podle toho si to nějak sesumírovat, co jsem kdy dělala. Ale tím si nejsem jistá.

Běh po MORu

20. července 2016 v 11:16 | Zdebra
V pondělí jsem se vrátila z Vizovic, ale ještě ten den ráno jsem si zaběhala v lesíku cestou do Alberta. Po přirozeném povrchu mi to přijde víc fyzicky náročnější, a to je dobře. Ale zase z toho pak nebolí klouby a nejsou to takové otřesy. O tom ale příště. Taky jsem si ve čtvrtek zaběhala kousek cestou z Alberta, když jsem utíkala na vlak. Příští rok zkusím celou trasu od řeky až k vlaku. No, nevím, jestli by to byl dobrej nápad běžet slalom mezi tolika lidmi...

Včera jsem si šla zaběhat. Těšila jsem se, ale zároveň se mi nechtělo, ale pak mě naštvala babka, protože měla zas nějaké řeči, co nesnáším, tak jsem se sebrala a šla. Jenže za humny někdo něco pálil! Obrátila jsem se a šla jsem teda dědinou. Naštěstí jsem potkala jen jednoh očlověka. Pak jsem šla k rybníku, ale po cestě jsem ucítila ten kouř, i když to bylo pěkně z dálky... Šla jsem ale dál ke startu. Do zatáčky. A běžela jsem až k lípě. Zhruba 968 metrů... Mohla jsem běžet ještě dál, ale tam už je blbá cesta z nějakých obřích kočičích hlav nebo jak ty obří kostky nazvat. Hezky jsem se ale protáhla. Mohla jsem běžet až z lesíku...

Se sluchátkama

9. července 2016 v 19:56 | Zdebra
Byla jsem si zaběhat. Dnes jsem si po dlouhé době dala sluchátka, abych se na běh moc nesoustředila a abych běžela automaticky. Dlouho jsem vybírala písničku, nakonec jsem si vybrala The Obsessive Devotion od Epicy. Sedmiminutová písnička, aspoň nebudu muset v půlce trasy přepínat. A i tak jsem pak ještě přepínala, než jsem zvolila My Little Phoenix, ale jen kousek, než jsem doběhla k lípě (orientační bod na mapě).

Proti větru

6. července 2016 v 21:04 | Zdebra
Možná nebyl dobrej nápad běhat každý třetí den. Když konečně přibírám, horší se mi kondice, když jsem doma. Dnes jsem si ale zašla zaběhat, i když jsem běhala včera. Včera to bylo v pohodě. Dnes mi někdo zkazil náladu, tak jsem šla běhat. Ale nějak jsem zlenivěla. To si před MoRem nemůžu dovolit!

Včera to bylo jen kolem 900 metrů. Dnes jsem chvilku běžela cestou ke startu od lípy k zatáčce, co původně byla cíl, ale pak jsem zahlídla, že jede motorka, tak jsem přešla do chůze, abych si mohla schovat nos do dlaní. To bylo necelých 400 metrů. Asi. Rychlou chůzí jsem došla až na cestu za větrolamem a na kopeček. Pak jsem běžela proti severnímu větru! A bylo to něco kolem kilometru. A ještě proti tomu větru, to bych měla být ráda, že jsem to uběhla za ztížených podmínek! Doufala jsem ale, že jak poběžím na začátku, že poběžím až ke startu a pak hned zpátky. Tak jindy.

Včera jsem nějak hravě zvládla desku na minutu. Dnes jsem si teda přidala pět sekund. A včera jsem udělala 7 dámských kliků, dnes 9. Škoda, že tu někde nění nějaký strom, na který by se dalo lézt. Všechny jsou zarostlý, tak se k nim ani nedostanu. Dobře by se na stromě posilovalo. Aspoň na nějaké větvi, která by byla tak dva metry nad zemí.

Změna

2. července 2016 v 20:17 | Zdebra
Ve čtvrtek jsem měla běhací den, tak jsem si šla zaběhat, jenže jak jsem vyšla ven, po pár metrech uhodil hrom, tak jsem vzala nohy na ramena a šla domů. Byla jsem nervní z toho, že si nemůžu zaběhat. No, můžu, ale zmokla bych. Tak jsem si trochu zacvičila doma a zaskákala přes švihadlo. Blbé je, že to švihadlo z levných knih je hrozně lehké, takže mě pak bolely ruce. A zjistila jsem, že s tím neumím skákat pozadu. Navíc se bojím, že zakopnu.
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________