Moje kondice

Po dešti

26. června 2016 v 22:55 | Zdebra
Dřepová výzva skončila. Původně jsem měla 250 dřepů udělat včera, ale dala jsem jen 150. Pak se mi v té sauně nechtělo. Dnes jsem to ale překonala, i když jsem tu pořád měla saunu. Venku ale bylo pěkně chladno. Takže s během by neměl být problém. A tak jsem v klidu uběhla původní trasu do druhé zatáčky. Mohla jsem běžet až na konec cesty, ale nechtěla jsem se přepínat.

Večer jsem pak šla vytrhávat plevel před barák. A soused mi k tomu pustil NW nahlas, takže jsem se neměla k odchodu, když už jsem to měla hotové.

V poslední době jsem nějak přestala dělat desky. V tom horku se mi nějak nechce, tak jsem udělala aspoň dva dámské kliky. :D

Jídlo:
Snídaně: Pohankrupice + vločky + chia semínka + banán + kiwi + kešu + datlový sirup
Oběd: Hrachová kaše s knekebrotem a zeleninou
Svačina: Meruňková raw tyčinka
Svačina: Broskev
Večeře: Celozrnné špagety s rajčatovou omáčkou a hráškem, paprikou, rajčatem, špenátem, konopnými semínky (původně jsem chtěla brokolici, ale ta už hnije... :()
Svačina: Jabko

Nic moc v tom horku. Během dne ale hodně piju. Vodu. A dala jsem si pár hltů piva.

Horko není taková překážka, jak jsem si myslela

25. června 2016 v 11:25 | Zdebra
Jsou horka. Zajímavé je, že když sedím, je mi větší horko, než když třeba chodím. To stejné při běhu. Když běžím, hezky ten vzduch proudí, pak přejdu do chůze a začne mi být horko. A co teprv, když se zastavím a předkloním, abych se protáhla! Včera jsem si byla zaběhat.

Tropický běh

24. června 2016 v 11:19 | Zdebra
Začaly tropy. A ve středu jsem měla běhací den. Přes den bylo horko, tak jsem to trochu posunula a šla jsem běhat až někdy kolem šesté hodiny večer. Už nebylo takové horko. Cestou tam jsem se bála, že to nepůjde tak snadno. Omyl! Šlo to. Asi už automaticky. A potkala jsem pak sousedovic psy, tak mi určovali tempo, protože když běželi přede mnou pomalu, nechtěla jsem je předběhnout, protože jsem je nechtěla mít za zády. Se asi sami venčili. A dokonce jsem běžela i kolem jednoho člověka, co venčil nějaká děcka. A dokonce jsem doběhla až domů! 1,259 km. Hodil by se mi nějakej chytrej telefon s nějakou tou měřící aplikací, ale nechci se vystavovat tomu všemu záření. Když mi kamarádka vysvětlovala, že ten dotykovej naskenuje ucho, aby se nestalo, že tím uchem ten hovor omylem zavěsíš, tak se mi z té představy zamotala hlava. Stačí, když dám k uchu normální mobil. To už mám pak horší náladu, která vede k úbytku energie.

Dřepů jsem udělala 230. Dnes jsem měla 240, ale musela jsem si to už rozkouskovat po padesáti a vždycky se v té pauze projít a napít se. A když mám kraťasy, je nezvyk, když u toho nešustí gatě. :D

Jsem zvědavá na dnešní běh. Včera ještě tou dobou, kdy jsem běhala ve středu, bylo horko. Sice už menší, ale pořád to na běh bylo moc. Tak jsem zvědavá. Budu to muset posunout. A než doma vychládnu, nastane čas na spánek. Ale přestat běhat nechci, když jsem se do toho konečně po těch třech letech pokusů dostala! Hlavně musím přes den dost pít. Víc než doteď. Jenže to se snadno řekne, když ty tropy se tu náhle objevily. Ze dne na den. Na druhou stranu je teplo dobré pro svaly. Jídlo sem psát nebudu, protože si to už nepamatuju. :D

Stále se držím kilometru

20. června 2016 v 20:07 | Zdebra
Dnes jsem si opět šla zaběhat. Ráno a dopoledne pršelo, tak jsem byla zvědavá, jestli přestane. Přestalo. Odpoledne jsem si tedy řekla, že půjdu. Zajímalo mě, jak se mi bude běhat na "jiném terénu", i když to byla obvyklá trasa. Doteď jsem běhala jen při slunci. Nevybavuju si, že bych běhala, když bylo mokro. Horší to bude, až bude několik dní v kuse pršet, a já běhám obden...

V dalších botách

18. června 2016 v 18:55 | Zdebra
Dnes jsem si na běh obula starší boty, říkejme jim "šedé boty". Kvůli nim jsem si totiž loni na podzim koupila ty "nové", ze kterých mám ten puchýř. Tyhle mi jsou trošku větší, ve špičce dost místa, tak jsem se bála, jak se boty zachovají při běhu. Naštěstí jsem si velké ponožky natáhla pořádně (ale na lýtkých škrtily, tak jsem je shrnula tak, aby pořád držely. Nevzniklo žádné tření, co by způsobilo další puchýře.

Titulek má asi taky špatnou náladu

16. června 2016 v 18:32 | Zdebra
V poslední době mám nějak blbou náladu. Od pondělka. Nejspíš to bude pms, ale taky to bude i okolím, jak na mě působí negativní energie z lidí. Ráno jsem se byla projít do zámecké zahrady a hned mi bylo líp. Chvilku jsem chodila dokola kolem fontány, asi čtvrt hodiny. Je to uklidňující. Jen tak se procházet dokola... A taky mě zklamalo hodně lidí. Jen 3 lidi na FB mi popřáli k narozeninám. A jeden na diskutnících, to mě potěšilo ještě víc, když se půl roku neozval. Vždycky mi ale večer náladu spraví fb konverzace. Ale nechci to zakřiknout.

Staré boty a puchýř

14. června 2016 v 22:39 | Zdebra
Mám puchýř. Jo, s těma jsem si užila dost, takže se po osmi měsících musely vrátit. Na podzim jsem si koupila boty v lidlu, na jaře se mi pravá bota vzadu sedřela, že tam vyčnívá kousek plastu! A je docela ostrej! Takže jsem dnes na běh vytáhla staré boty, které sice nemají sedřené paty, ale díru ve špičce, což značí, že mi jsou "malé". Ale na malou procházku a dočasně se to hodí. Taky jsem se poučila, že si musím pořídit lžíci na boty. U předchozích se mi taky sedřela pravá bota, a taky z toho koukal plast. A to nebyly žádné levné šmejdy! Ještě tu mám zachovalé boty od vietnamců, co jsem si kdysi koupila... asi to už bude pět let! Ale nevím, nějak mě nelákají. Měla jsem je na sobě asi jen jednou, dvakrát. Mají plastovou podrážku, takže bych v tom neuměla chodit, kdybych necítila povrch země. To bylo něco na úvod.

Běhání v horku?

12. června 2016 v 16:59 | Zdebra
Dnes jsem si dala 150 dřepů a asi až dokončím tu "dřepovou výzvu", budu dělat 150 dřepů pravidelně. To je, myslím, akorát. V pátek jsem dělala 140 a to dalo docela fušku. Ale po těch odpočinkových dnech je to lepší. A byla jsem si dnes zaběhat.Z dnešního běhu jsem spokojená. Ne jak v pátek, kdy jsem běžela opačným směrem, což je mírné stoupání. V pátek jsem byla nějak zahleněná, a začalo mě bolet v oblasti žlučníku. Včera jsem proto byla opatrnější a nikam nešla. Hrabala jsem se ve starých časopisech Spark. Tam jsem se dočetla zajímavostí! Hlavně hledám zmínky o The Agonist, ale zatím jsem narazila jen na recenze prvních dvou alb. Vlastně ta druhá byla taková nicneříkající.

Skoro dva kilometry!

8. června 2016 v 20:16 | Zdebra
Konečně jsem se do toho běhu dostala. Dnes jsem uběhla skoro dva kilometry. Možná i víc než skoro. Běžela jsem konečně v protisměru, ale začala jsem běžet už dřív. Ze začátku to bylo z kpoce, když to pak mírně stoupá. Bylo to super. Ale to horko, když jsem pak v původním startu zastavila... Na běh jsem měla Faster od WT a Leave Me Alone od Hanny Pakarinen. Odpočinula jsem si, protáhla se a běžela zpátky. Začlo mi Come Cover Me od NW. Bylo to už namáhavější, takže jsem běžela asi jen do poloviny původní trasy, pak jsem chvíli šla pěšky. V zatáčce jsem začala běžet, za další zatáčkou jsem šla pěšky, rychle a pak jsem z kopce běžela až domů. To mi už hráli Battle Beast - Machine Revolution. Byla jsem mokrá, jako by na mně někdo vylil sud vody.

Dnes jsem si dala 130 dřepů. K tomu mi hráli Arch Enemy - You Will Know My Name. Pak jsem si ještě dala minutovou desku. U toho jsem se taky dost zapotila. A ještě jsem se ve Vyškově byla trochu projít. Rychlou chůzí. Aby bylo vidět, kolik mám po Metalfestu energie. A po tom běhu mám fůru další energie, ale na to je moc brzy. Není po 22. hodině, abych se o tom mohla rozepsat. :D

Před během jsem si nachystala nějaký citronový čaj se zázvorem. Pak jsem ho vypila. Dnes nějak málo piju a je to znát. Při běhu jsem furt měla v krku hleny. Pak jsem se osprchovala a snědla hrachovou kaši s grahamovým rohlíkem (toho jsem snědla jen půlku, protože mi nějak nechutnal) a pak jsem si ještě vzala špaldovou kaiserku s veggie pomazánkou z alberta. S ananasem a kari. Doporučuju! A teď jsem si vzpomněla, že jsem si před jídlem nedala B12... Nevadí, dám si to teď, když si dám ještě nějakou tu raw tyčinku. A za chvíli budou fuč. :(

Mimo téma:
Ve Vyškově jsou plakáty na Basinfirefest! Taková provokace! A pak jsem v Lidlu potkala někoho v tričku z loňskýho MoRu. A v dm jsem si kupovala raw tyčinky a mohla jsem si ještě jednu vzít zadarmo! Mají 2 + 1 zdarma. Jsem zvědavá, jakou zásobu si udělám na MoR, když mi to na metalfestu tak tak vyšlo. Snad něco bude v té zdravé výživě, pokud tam ještě je.

Pofestivalový běh

7. června 2016 v 19:33 | Zdebra
Je po Metalfestu, tak se pomalu vracím k běhu. Včera jsem běhat nešla, protože jsem byla dva dny vzhůru a nevěděla jsem co dřív. Dnes jsem se sice probudila rozlámaná, ale jak jsem vstala a protáhla se, bolest přestala. Proč se mi na festivalech spí líp než doma? Odpoledne jsem si šla zaběhat.

A bylo to super. Nejdřív jsem se prošla, protože jsem viděla, že někdo za mnou jde, tak jsem šla trochu dál. Pak jsem se vrátila ke startu, do sluchátek si dala Unchain Utopia od Epicy a běžela jsem. Hezky v klidu. Běželo se dobře. Ani jsem se nezadýchala. V polovině původní trasy jsem se usmála, že nejsem nijak uhnaná a nefuním a v původním cíli to samé. Běžela jsem dál i do další zatáčky a to už přestala Epica. Nezastavila jsem se, začali Arch Enemy - Enemy Within a to mi dodalo energii běžet až na konec cesty, ale tam jsem nepřestala. Jen jsem zrychlila a běžela jsem do zatáčky trošku do kopce a tam byla kočka! Ale jak jsem na ni zavolala, hdrhla pryč do vysoké trávy. Pomaloučku jsem se zastavila a najednou mě polilo horko. Bylo mi ale fajn. Nechala jsem dohrát AE a šla jsem domů.

Konečně jsem uběhla kilometr! Teda doufám, že to mapy.cz dobře změřily a není to jen 999 metrů. Klidně bych běžela až dál, ale všechno má svůj čas a nebudu se hned tak uhánět. Už bych ale pomalu měla zkusit těch původních 600 metrů v protisměru. A až dám i ten kilometr v prosiměru, zkusím oběhnout celou dědinu. Ale humnama. Přes dědinu nepoběžím, by furt něco jezdilo nebo bych potkávala lidi.
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________