Doporučuji:
_____________________________________________________________________________


Moje tvorba

Rozhovor

3. ledna 2017 v 15:59 | Zdebra
"Slyšíš ten zvuk?"
"Neslyším."
"Ty to neslyšíš?
"Ne. Co to má být za zvuk?"
"Cvrčci."
"Cvrčci?"
"Ano."
"Teď? V zimě?"
"No."
"Blázne."
"Ale já je slyším!"
"Tady žádní cvrčci nejsou!"
"Nejsou tu, ale slyším je."
"Cos pil?"
"Vodu."
"A?"
"Vodu."
"Ty jsi blázen."
"Já vím."
"Taky je teda slyšíš, nebo ne?"
"Slyším je."
"Proč?"
"Nevím. Asi ten zatracenej tinnitus."
"To zní jak zaklínadlo!"
"Jo, je to prokletí!"

Povídka: Nákup v kukle

20. ledna 2016 v 15:59 | Zdebra
Po velmi dlouhé době je tu nějaká další povídka. Tuhle jsem napsala v dubnu. Už ani nevím, jak jsem na to přišla. Určitě při nějaké konverzaci a pak jsem si řekla, že na to napíšu povídku. A před pár dny jsem si řekla, že bych ji mohla zveřejnit. Doufám, že vás pobaví.

Povídka: Vlastimil

20. dubna 2015 v 18:44 | Zdebra
Zase jsem se rozhodla, že zveřejním nějakou tu povídku, co jsem nedávno napsala. Tentokrát jsem se inspirovala v The Sims 4. Plánovala jsem budoucnost pro dva mladé simíky, jenže něco se pokazilo. Dlouho jsem to rozdýchávala. Vytvořila jsem z toho i komix, ale ten nebudu dávat na začátek, ať to neprozradí děj.

Blecha Žofka

7. dubna 2015 v 18:55 | Zdebra
Letos jsem se pustila do nějakého toho psacího tréninku. Když nepřipíšu něco do nějaké té dlouhé story, co už píšu i deset let (Kornoutkovic rodinka) anebo do té mé fantasy, co zatím nevím, jakou bude mít pořádnou zápletku, aby tam byly všechny klíčové postavy (hlavně, že mám vymyšleno, jak to dopadne a různé dialogy a scénky...) a nebo do nějakého tajného čehosi, co zatím nebudu rozebírat a nemám odvahu to zveřejnit, tak jsem si řekla, že by bylo dobré občas napsat něco kratšího. Je to souvětí dost srozumitelné? Pro jistotu jsem ty podstatné části dala do kurzívy, kdybyste si to chtěli rozebrat.

Začalo to, když jsem si na zkoušku sepsala nějakou tu malou povídku na téma nějakého titulku článku. Připsala jsem i pokračování, ale to jsem ještě nezveřejnila. Dokonce z toho asi bude něco delšího, protože hned mi v hlavě začaly vyskakovat nápady na nějaké pokračování a taky děj v minulosti. V ten stejný večer jsem zkusila napsat i nějaký ten drabble. To mě začalo bavit. Někdy se mi výsledky líbí, jindy to jsou slátaniny. Dokonce jsem zkusila i jeden v angličtině, ale to bylo moc... začátečnické? Věty typu "He was bla bla bla. She had blablabla. They...".

Napsala jsem i jednu pohádku o blechách, ze které se nejspíš vyklubala bajka. A tím se mi splnil sen - vždycky jsem chtěla napsat nějakou bajku. Tu si teď můžete přečíst. V normostraně (o cca 1800 znacích) je to něco přes stránku. Tady to vypadá kratší. Dost keců. Do komentářů můžete připsat nějakou kritiku.
 
 

Reklama

Rubriky