Pohádky, příběhy

Povídka: Jablko

15. února 2018 v 15:59 | Zdebra
Po dlouhé době jsem se rozhodla zveřejnit nějakou tu povídku. Už si ani nepamatuju, co mě k tomu inspirovalo, ale po takové době, co mi to leželo ve složce, mě to docela pobavilo. Je to sice krátké, ale není tam plno zbytečností. S odstupem času jsem si ale všimla jedné nejasnosti. Nebudu prozrazovat předem. To až na konci.

První můj pokus o povídku

16. ledna 2015 v 16:05 | Zdebra
Letos jsem si řekla, že bych se měla věnovat víc psaní. Že bych mohla zkusit i nějaké kratší úseky než ty moje nedokončené "romány". A tak každý večer mám nějakou tu půlhodinku určenou na psaní. Procházela jsem si i různé stránky s různýma radama. A narazila jsem na jeden tip v podobě zajímavého titulku článku v novinách. Noviny jsem po ruce zrovna neměla, tak jsem šla na seznam a procházela titulky. Mladý muž skočil z okna v sedmém patře. To by šlo, řekla jsem si, a začala jsem psát. Konec mě překvapil stejně jako určitě překvapí čtenáře. Ani vlastně nevím, jestli to skončilo dobře nebo špatně. A musím říct, že když mám nějaké téma nebo aspoň slovo, mám se za co při psaní chytit.

Náprava skřeta

8. února 2011 v 14:24 | Zdebra
Po dlouhé době sem dávám další pohádku pro ramba. Je to o ostrově Arfland. Ostrov jsem vymyslela v pohádce O statečném popeláři. Rozhodla jsem se, že "možná" budu psát pohádky (nebo příběhy nebo něco) o tomto vymyšleném ostrůvku. A jestli někoho zajímá, jak jsem přišla na název, tak napovím, že původně jsem to chtěla pojmenovat Arfiland nebo Argland. Možná už vám docvaklo, co se v tom skrývá. Dost keců, přeji příjemné a zábavné čtení.

O statečném popeláři

12. ledna 2011 v 13:29 | Zdebra
Je tu další pohádka. Tentokrát si rambo vybral o popeláři, tak to byl ze začátku oříšek, ale pak se to rozvinulo. A nepsala jsem to do skypu, ale radši do poznámkového bloku, protože mě na začátku vůbec nic nenapadalo, tak jsem během toho psala do skypu rambovi, že mě nic nenapadá.

O traktůrku Zetůrkovi

8. ledna 2011 v 16:23 | Zdebra
Je tu další pohádka. Tentokrát je o trošičku delší. Psala jsem ji hodinu. Je o traktůrku, jak si přál rambo, akorát jsem pak odbočila od tématu.

O zatoulané žížale

8. ledna 2011 v 2:19 | Zdebra
Rambo chtěl pohádku, tak jsem napsala nadpis. Pak jsem si řekla, že něco napíšu. Vznikla tahle blbinka. Najednou mi to psaní jde. Ale když chci psát povídku, tak to najednou nejde. A to jsem na skypu psala souvisle.

Kornoutkovic rodinka - rozcestník

8. ledna 2009 v 16:09 | Zdebra
Možná jste se už někde v dávné minulosti blogu dočetli o Kornoutkovic rodince, možná ještě ne. Zjistila jsem, že tu nějakých pár kapitol zůstalo - ještě z doby, když jsem nevěděla, že smazat rubriku neznamená smazat i ty články. Tak jsem se rozhodla, že se k nim vrátím a vytvořím rozcestník (k čemu novou rubriku?). V budoucnu si zkusím Kornoutkovi graficky ztvárnit. Snad se mi to povede podle představ. Prej se budeme ve škole učit v Corel Draw (na to si budu šetřit hned po Bathory), tak jsem zvědavá, jak mi to půjde.
 
 

Reklama

Rubriky

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________