Proudění myšlenek

Šestiletí s různými zpěvačkami?

26. května 2016 v 21:35 | Zdebra
Dnes mě napadlo něco, co bylo pro mě vždycky nepředstavitelné. V klidu jsem si relaxovala na karimatce a protahovala si nohy a poslouchala The Agonist, kteří se mi před pěti lety nelíbili, když mi byli doporučeni, když jsem začala poslouchat Arch Enemy, a pak mě něco napadlo!

Sedmnáctého prosince

17. prosince 2015 v 18:30 | Zdebra
Už pár dní (nocí, týdnů, měsíců) se mi honí hlavou, co bych napsala na blog. Myšlenky to jsou vždycky zajímavé, když si je nemám kam zapsat. To bych nedělala nic jinýho. A pak už to není ono, nebo to zapomenu, takže radši nic nepíšu. Ale dnes bych mohla. To stejné s nějakou tou psací tvorbou. A kdybych si to zapisovala do mobilu, tak při prvním slovu zapomenu celou větu. Taky to tak někdy máte?

Proč nejsem v AK?

15. dubna 2015 v 21:11 | Zdebra
Nedávno (nebo už dávněji?) jsem se zmínila v jednom článku, že mám v plánu napsat, proč nejsem v autorském klubu, tak jsem se rozhodla, že bych to už neměla odkládat a sepsat to. Není to nic zajímavého, ale někoho by to mohlo zajímat. Příště bych mohla napsat, proč si nehodlám nikdy rušit blog. Taky bych už neměla odkládat pravopisný koutek. Jenže jak začít, aby to nebylo moc dlouhé a ani moc krátké...

Titulky, nebo dabing?

17. listopadu 2013 v 12:02 | Zdebra
V dnešní době si můžeme snadněji vybírat, jestli si film/seriál pustíme s titulkama nebo s dabingem. I když někdy je dostupná jen jedna z těchto možností. Většinou u cizích filmů/seriálů, co nejsou předabované. Takže to pak diváka přinutí si najít originál s titulkama. Má to výhody - člověk si pak zvykne poslouchat ten jazyk. Podle mě z písniček to jde těžko. Přece jen je to písnička a ne mluvené slovo. Teda pokud se nejdná o rap... ale to už je jiná kapitola.

Introverti

4. října 2013 v 20:14 | Zdebra
Většina lidí vidí introverty jako podivíny, co se straní lidem. Myslí si, že nemají zájem o jakoukoliv komunikaci. Jenže to vidí jen povrchově. Nezabývají se tím hlouběji. Možná se tím zabývá jen někdo, koho to opravdu zajímá. Např. psycholog. Ale i ten může někdy navádět introverty, aby se chovali jako extroverti.

Home in my dreams

15. srpna 2013 v 20:22 | Zdebra
Nedávno jsme se při konverzaci na facebooku s Lawiane dostaly k tématu vysněného domečku. Řekla jsem si, že bych mohla zkusit si nějakej orientačně navrhnout. Začala jsem tedy v photofiltru kreslit velký obdélník (půdorys domečku) a v něm menší obdélníky (místnosti). Začalo se to dobře rýsovat. Pak jsem si to popsala a pak uložila nepopsanou i popsanou verzi. Do nepopsané jsem zhruba načrtla nábytek, ale ten není přesnej. Je to jen orientační. Nechtělo se mi s tím piplat. A navíc nábytek by mohla být i náladová záležitost při výběru. Jedno mám ale jasné - někde musí být fialové zdi. Okna a dveře jsem nijak neměřila, je to jen od oka a občas to nějak logicky nevychází, ale to je detail. Jakmile bylo hotovo, zkopírovala jsem si nepopsanou verzi bez nábytku a udělala z toho první patro. Potom jsem obě verze dala do sebe (přes masku). Krátce před zveřejněním, takže jestli někde píšu o verzi plánku bez popisků nebo o verzi s popiskama, toho si nevšímejte. :D

Hudba

26. srpna 2010 v 19:09 | Zdebra
Tohle je poprvé, co píšu článek na téma týdne. Vlastně se o to už pokouším potřetí, ale vždycky to nestálo za nic, takže to skončilo v rozepsaných a pak ve ztracenu. Takže nevím, jestli tento článek nedopadne stejně. A navíc o hudbě jsem toho na blogu napsala spoustu, takže je těžké něco napsat, aniž bych se opakovala.

Nechápu, jaký význam má kopírování článků o hudbě z wikipedie. Pokud si to někdo bude chtít přečíst, tak si to tam najde. A ještě, když jsou v článku ty odkazy... Tyhle články nečtu. To si radši přečtu něco jednořádkovýho, co nestojí taky za nic, ale aspoň se pobavím.

Úvaha - Život je most, a proto na něm nestav dům

25. ledna 2009 v 19:44 | Zdebra
Rozhodla jsem se, že sem budu dávat i úvahy a různé slohovky. Tohle je zatím první, co dávám na blog. Další postupně najdu, i když to nebude originál tak, jak jsem to potom napsala ve škole. Jelikož je můj nejoblíbenější film Bathory, tak jsem se o něčem zmínila. Na konci jsem trošku zavtipkovala.
 
 

Reklama
Doporučuji:
_____________________________________________________________________________