Rady a návody

Last.fm - 4. díl - scrobbler

18. srpna 2014 v 15:59 | Zdebra
Obeznámili jsme se s většinou věcí na last.fm. Nastavili jsme si profil i účet k obrazu svému. V tomto díle se budeme zabývat scrobblerem. Takže pokud někdo poslouchá jen na spotify nebo v přehrávačích, kde je last.fm zabudované, může spokojeně přejít k jinému článku.

Last.fm - 3. díl - nastavení

4. srpna 2014 v 15:59 | Zdebra
Už víme, co všechno můžeme na last.fm najít, zbývá nám nějaké to nastavení. Minule jsme většinu času trávili na úvodní stránce, tentokrát to bude trochu jinde.

Odstranění facebookových tlačítek z blogu

29. července 2014 v 17:49 | Zdebra
Většinu z vás určitě obtěžují facebooková tlačítka pod článkama. Myslela jsem si, že to nejde odstranit, ale jde to! Jen je potřeba to najít. A ne každý je takový zkoumal, aby klikal všude možně v nastavení, že? Tak se na to pojďme podívat.

Last.fm - 2. díl - úvodní stránka a sousedi

21. července 2014 v 15:59 | Zdebra
V minulém článku o last.fm jsme se dozvěděli, co všechno můžeme vidět na profilu a jak tam dostat ty poslechy. Dnes je na programu úvodní stránka, sousedé, doporučení a pár drobností.

Last.fm - 1. díl - základní informace a orientace na profilu

7. července 2014 v 15:59 | Zdebra
Hodně lidí má profil na hudební sociální last.fm. Spousta lidí ale neví, jak to funguje a o čem to vlastně je. Rozhodla jsem se proto napsat článek o tom, co vše tahle virtuální "věcička" umí.

Jak se nejrychleji dostat k posledním komentářům?

26. prosince 2012 v 16:29 | Zdebra
Po dlouhé době je tu nějaký ten návod. Už pár let jsem ho měla v plánu, ale jaksi mi to přišlo zbytečné, když se komentáře pak začaly zobrazovat na úvodní stránce blogu. Ovšem po změně úvodní stránky se určitě tento návod bude hodit. Ne každý si totiž může všimnout, že jde nastavit, aby se komentáře zobrazovaly hned v administraci na stránce s článkama.

Návod: Jak uložit galerii na blogu do PC

16. května 2012 v 12:24 | Zdebra
Dlouho jsem nevytvořila nějaký ten návod... Velmi dlouho! Naposledy v roce 2009 to byl návod, jak vložit pixelku do textu. Ale nemyslete si, že to je o takovým tom textu plným pixelek, to ne! S tím se můžete setkat třeba u smajlíků. A nebo když si někdo dělá speciální odrážky, jenže to pak za tím není mezera a buď musí ta mezera být v tom obrázku, nebo jsem na to vymyslela takovou fintu, že si jednoduše vytvoříte průhledný čtvereček (obdélníček) a je to. Ale zpátky k tématu.

Jak vložit pixelku do textu

22. prosince 2009 v 18:11 | Zdebra
Po dlouhé době je tu nějaký návod. V komentářích se mě někdo ptal, jak vložit pixelku do textu.
Doufám, že návod je srozumitelný. Je vytvořen jak pro Firefox, tak Explorer. V Exploreru nevím, jak dopadne výsledek.

Jak dát tabulku na střed stránky?

8. září 2009 v 10:59 | Zdebra
Po dlouhé době je tu nějaký návod. Mnoho lidí ani možná neví, že se dá tabulka dát na střed, aniž by začínali tvořit tabulku někde v uprostřed monitoru. Když jsem zjistila, že to jde i když se začíná v buňce A1, tak jsem koukala a moc se mi to zalíbilo.

Jak přidat do článku anketu?

10. února 2009 v 13:09 | Zdebra
Tak jsem teď chvilku pobyla na mém zkušebním blogu a vytvořila další návod. Tentokrát jsem se založila pro začínající blogy a ankety.
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________