Zážitky

XIII. Století v Brně

27. října 2016 v 15:59 | Zdebra
Čas letí tak rychle, že jsem skoro zapomněla, že 1. října budou v Brně XIII. Století, o kterých jsem uvažovala, když se kamarád zeptal, jestli nejdu. Tak jsem si řekla, že bych mohla, když jsem je ještě neviděla a Metro vím, kde se nachází, protože kolem něj chodím často. To bylo ale v létě, kdy jsme se o tom bavili. Čas uplynul a po mém návratu z Jedovnic se ptal, jestli teda v sobotu jdu. Byla jsem v šoku, jak ten čas utekl. Myslela jsem si, že tam jsou až v listopadu. Dlouho jsem se rozhodovala, ale nakonec jsem se rozhodla.

Výlet do Jedovnic

24. října 2016 v 15:59 | Zdebra
Na státní svátek v září jsme se domluvili na dalším výletě, tentokrát do Jedovnic. Z Ruprechtova. Ten den to zrovna bylo rok od výletu na rozhlednu Chocholík, pístovický rybník a do Lulče.

Výlet: Ježkovice - Ruprechtov

6. října 2016 v 15:59 | Zdebra
Začal podzim a s ním i začíná období výletů. Pro začátek jsme si s kamarádem T. vybrali nějakou kratší trasu. Minule, když jsme byli v Rakoveckém údolí, jsem si na mapě všimla zaniklé vesnice Černov, kde jsme kdysi byli s táborem, tak jsem se tam znovu chtěla podívat. Chtěli jsme to spojit s cestou na "hlavní skálu" v Rakoveckém údolí, tak jsme se vydali z Ježkovic po zelené do Ruprechtova. Tentokrát to bylo v pondělí 19. září 2016.

Čauky Mňauky

1. října 2016 v 13:47 | Zdebra
Čauky mňauky je název kočičí kavárny v Ostravě, tak jsme se tam s Lenkou šly podívat, když jsme jely do Havířova. O tom jsem už psala, teď je prostor pro kočičí kavárnu.


Havířovské slavnosti 2016

25. září 2016 v 15:59 | Zdebra
Když jsem u nás na zastávce viděla plakát koncertu Lucie Bílé ve Slavkově, zaradovala jsem se. Vycházelo to na sobotu a mohla jsem tam jít i pěšky (pokud bych nezabloudila, ale to asi ne). Chtěla jsem tam jít. Ale jak to tak bývá, zjistila jsem později, že ve stejný den by měli být Nightwish v Havířově na Havířovských slavnostech se vstupem 200 Kč, což je skoro zadarmo. Nikdo z Tarjistů ale nechtěl jet. Nijak to neprožívám, ale když je to skoro zadarmo, proč toho nevyužít? Nakonec jsem se domluvila s Lenkou. A jelikož jsme se dozvěděly, že nedávno se v Ostravě otevřely kočičí kavárny, rozhodly jsme se jednu navštívit (o té bude článek zvlášť).


Kočičí kavárna Pohoda

10. září 2016 v 18:25 | Zdebra
Už je to nějaký čas, co jsem zjistila, že v Pardubicích je kočičí kavárna. Měla jsem radost, ale zatím jsem nevěděla, kdy se do Pardubic podívám. Nakonec jsem se rozhodla skoro na poslední chvíli jet na Brutal Assault, tak jsem to spojila s návštěvou kočičí kavárny. V Pardubicích jsem se domluvila na srazu s Monikou.


Brutal Assault 2016

7. září 2016 v 19:15 | Zdebra
Bylo na čase se po dlouhé době podívat do Josefova, kde jsem naposledy byla v roce 2012 na "legendárním" festivalu Rock Rebellion. Tentokrát jsem se tam ale vypravila na Brutal Assault. Bohužel jen na jeden den, ale i tak to stálo za to. Lístek jsem si koupila dva dny před začátkem festivalu. Jela jsem v pátek. Kvůli Arch Enemy, které jsem nutně potřebovala (a potřebuji) vidět.


Ostrava v Plamenech 2016

1. září 2016 v 19:38 | Zdebra
Další festival mám za sebou. Tentokrát Ostrava v Plamenech. Festival se konal 6. srpna 2016. Byla to sobota, takže jsem musela věnovat víc pozornosti, jak se tam dostat, když byla malá pravděpodobnost, že stihnu vlak v osm.

Jedenáct pavouků

27. srpna 2016 v 20:37 | Zdebra
Včera jsem si šla na běhací procházku, tentokrát jinej okruh, a pak jsem se těšila, až se osprchuju. Do sprchy jsem se přímo těšila. Je to takovej rituál. Sprchování je jedna z věcí, které bych před nikým nemohla dělat. :D Je to pro mě hrozně osobní. Takže detaily si nechám pro sebe.

Vlezu do sprchy, a na zdi plno pavouků! Zvednu hlavu a na stropě další! Vlevo, vpravo, všude okolo! A většina jich lezla. Celou dobu jsem byla napjatá. Dokonce jsem si radši i dřepla, abych je nemusela mít tak blízko u hlavy. Nebylo to zrovna uklidňující vidět jejich detaily tak zblízka. Jenže jak jsem si dřepla, pavouci lezli dolů. Takže jsem si tu sprchu tak neužila a rychle jsem raději vypadla, než by mě zneškodnili a zamotali do nějaké kukly jak Froda. Naštěstí to byli jen sekáči s dlouhýma nožiskama. Napočítala jsem jich jedenáct. Příště musím předem obhlídnout terén. Ale splachovat se mi je nechce, protože by pak byli na zemi a mohli by mi vlézt na nohy.

Cesta z Itzehoe, noc v Hamburku a cesta do ČR

21. srpna 2016 v 15:59 | Zdebra
Cesta byla zajímavá. Jediný přímý vlak z Itzehoe do Hamburku Hbf jel až někdy kolem čtvrté, ale to se nám nechtělo čekat. I když možná by to bylo lepší jet třeba dalším, a třeba se podívat po okolí. Ještě nebylo tak pozdě. A narozdíl od příjezdu nepršelo. Pamatovala jsem si, že jeden přestup byl kdesi v Elmshornu.
 
 

Reklama

Doporučuji:
_____________________________________________________________________________